Kobieta

Dzisiaj jest 19.10.2021. Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Planujesz ślub lub komunię? Najlepiej w ogrodzie!

Komunia oraz wesele to dwa bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego z nas, dlatego też nad ich organizacją powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić. Największym dylematem, z jakim musimy się uporać, jest wybór odpowiedniego miejsca, które powinno pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Świetnym pomysłem może być zorganizowanie rodzinnych uroczystości np. w ogrodzie, w szczególności wtedy, gdy poszukujemy czegoś niebanalnego oraz oryginalnego. Dlaczego jednak warto organizować przyjęcia w ogrodzie i co będzie nam potrzebne, aby taka impreza była udana i niezapomniana?

Dlaczego zorganizowanie przyjęcie w ogrodzie to dobry pomysł?

Ogrodowe wesela, czy też komunie są nie tylko piękne, ale również klimatyczne. Bliskość natury, swobodna atmosfera, a także duża ilość wolnej przestrzeni to główne powody, dla których coraz chętniej decydujemy się na organizowanie ważnych rodzinnych uroczystości na świeżym powietrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dbamy również o nasze bezpieczeństwo, ponieważ z uwagi na otwartą przestrzeń nie narażamy naszego zdrowia na możliwość złapania jakiegoś wirusa. Z kolei dzięki rosnącej w ogrodzie roślinności mamy zapewnioną ciekawą dekorację, którą możemy jednak nieco wzbogacić, ustawiając na stołach świeże, cięte kwiaty. O czym powinniśmy jeszcze pamiętać?

Zestaw mebli cateringowych z okrągłym stołem, fot. Ogrodosfera.pl

Podłoga

Oczywiście możemy całe przyjęcie zorganizować po prostu na trawie, jednak dla wygody gości, zwłaszcza pań, które pewnie wystąpią w butach na wysokim obcasie, warto pomyśleć o położeniu w ogrodzie drewnianej podłogi. Takie parkiety można na przykład wypożyczyć w firmie eventowej. Parkiet sprawdzi się również jeżeli planujemy tańce.

Meble i dodatki

Urządzając przyjęcie w ogrodzie, w pierwszej kolejności powinniśmy przede wszystkim zadbać o estetyczny wygląd otoczenia, co wiąże się z koniecznością przycięcia suchych gałęzi drzew, wypielęgnowania grządek, a także przystrzyżenia trawnika. Gdy wszystkie ogrodowe prace zostaną już zakończone, to można przejść do kolejnego etapu, a mianowicie do ustawienia wszystkich niezbędnych mebli. Świetnym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w specjalne meble cateringowe, które po zakończonej uroczystości możemy bez problemu złożyć i schować w garażu lub piwnicy w oczekiwaniu na kolejną imprezę. Na stronie ogrodosfera.pl możemy znaleźć dokładną instrukcję. Podczas zakupu takich mebli powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były one wygodne, dzięki czemu zaproszeni przez nas goście będą czuli się komfortowo. Na składanych krzesłach możemy dodatkowo umieścić stylowe i miękkie poduszki, a także pledy, które podczas chłodnego wieczoru mogą zapewnić przyjemne ciepło. Wracając jednak do tematu stołu, to nie sposób nie wspomnieć o jego dekoracji. Stylowy i praktyczny obrus, z którego bez problemu zetrzemy plamy, a także ciekawa zastawa i sztućce to niezbędne elementy, które powinny znaleźć się na stole, podobnie zresztą, jak i wazony ze świeżymi, sezonowymi kwiatami.

Namiot ogrodowy z meblami cateringowymi, fot. Ogrodosfera.pl

Zadaszenie i oświetlenie

Zarówno słońce, jak i deszcz mogą stanowić spore utrudnienie w organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu, jednak decydując się na specjalne zadaszenie, żadne warunki atmosferyczne nie powinny zepsuć imprezy. Idealnym rozwiązaniem są ogrodowe namioty, które nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi i ewentualnymi opadami deszczu, ale również umożliwiają zawieszenie lampek np. typu cotton balls, tworząc tym samym niepowtarzalny klimat. Skoro mowa o oświetleniu, to warto również zdecydować się na rozmieszczenie w ogrodzie lamp solarnych lub stylowych lampionów, a także niewielkich latarenek na stołach, do których możemy włożyć zapachowe świece.

 

 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Czym jest kredyt gotówkowy? Czym jest kredyt gotówkowy?
  Kredyt konsumencki, inaczej gotówkowy, jest najogólniej mówiąc - kredytem z definicji wypłacanym w gotówce. Zwykle dotyczy on kwot zdecydowanie mniejszych, niż [...]
 • Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka? Jak skutecznie pozbyć się kolki u dziecka?
  Twoje dziecko po urodzeniu z biegiem czasu przystosowuje się do nowego otoczenia i może się zdarzyć, że zmiany powodują dyskomfort w jego brzuszku. Najczęstszą z dolegliwości, które [...]
 • Olej palmowy Olej palmowy
  Przez ostatnie tygodnie mówi się o nim naprawdę wiele. A to za sprawą informacji, która obiegła niemalże cały świat, na temat negatywnego i szkodliwego wpływu, na organizm, [...]
 • Jak rozumieć mowę ciała? Jak rozumieć mowę ciała?
  Wiele osób uważa, że miłość to gra hormonów, dla innych coś takiego w ogóle nie istnieje, nie wierzą w moc takiego uczucia, nie rozumieją zachowania ludzi zakochanych, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Czym jest kredyt gotówkowy?
 
Kredyt konsumencki, inaczej gotówkowy, jest najogólniej mówiąc - kredytem z definicji wypłacanym w gotówce. Zwykle dotyczy on kwot zdecydowanie mniejszych, niż [...] czytaj więcej »