Kobieta

Dzisiaj jest 25.03.2019. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Podkład mineralny do cery wrażliwej

Podkład mineralny do cery wrażliwej

Makijaż wygląda dobrze na buzi, jeśli jego podstawą jest idealna cera. Niestety, ta w naturze zdarza się niezmiernie rzadko, więc jej wygląd trzeba nieco podretuszować odpowiednim podkładem. Kłopot pojawia się wówczas, gdy wrażliwa cera nie najlepiej reaguje na kosmetyki wyrównujące jej koloryt. Wtedy warto zdecydować się na podkład mineralny, który jest bardzo przyjazny delikatnej i skłonnej do podrażnień cerze.

 

Każdy podkład mineralny składa się ze sproszkowanych minerałów będącymi substancjami występującymi w naturze. Niektóre z tych elementów pełnią rolę pigmentów, inne z kolei stanowią wypełniacze, dzięki którym rozszerzone pory czy drobne zmarszczki stają się mniej widoczne. Podkład mineralny może być utrzymany w tonacji ciepłej lub tej chłodniejszej, kolor może zbliżać się do klasycznego beżu lub letniej brzoskwini. Za kolorystykę odpowiedzialne są takie składniki, jak tlenki żelaza i cynku, ultramaryna, czerń żelazowa czy żółcienie. Z kolei wypełniacze to z reguły różne rodzaje glinek, krzemionka, talk, albo kaolin.

 

To nie zawartość powyższych składników odróżnia podkład mineralny od innych podobnych kosmetyków. Różnią się one tym, że podkład mineralny nie zawiera nieprzyjaznych dla skóry składników chemicznych, czyli na przykład parabenów, barwników, aromatów czy innych konserwantów. Trzeba też przyznać, że każdy podkład mineralny nie tylko wyrównuje koloryt skóry albo tuszuje jej mankamenty, lecz również działa łagodząco na skórę. Podkreśla się także działanie antybakteryjne, dlatego podkład mineralny świetnie współpracuje z cerą trądzikową.

 

 

Podkład mineralny w odpowiednim odcieniu

 

Zasada dobierania odcienia jest taka sama, jak w przypadku innych podkładów. Źle dobrany odcień będzie wyglądał fatalnie, więc trzeba starannie podejść do jej kwestii. Aby dobrać do indywidualnej kolorystyki skóry podkład mineralny, najlepiej udać się do sklepu bez makijażu na twarzy, nanieść jego niewielką ilość na dolnej części policzka oraz odczekać chwilę. W tym czasie kosmetyk osadzi się na skórze i uzyska finalny odcień. Łatwo wówczas można określić, czy wygląda identycznie jak kolor skóry.

 

Trzeba też zauważyć, że najwięcej podkładów mineralnych dostępnych jest w sklepach internetowych. Do których przecież nie mamy jak fizycznie wejść, z makijażem czy bez makijażu na twarzy. Ale i na to jest sposób. Zanim kupi się podkład mineralny, można zamówić tylko próbki i dobrać odcień w warunkach domowych.

 

 

Podkład mineralny – konsystencja

 

Podkład mineralny może mieć różną formę. Najbardziej popularny jest podkład w proszku, ponieważ przy jego produkcji nie używa się dodatkowych składników, które zmieniają jego formę w płynną lub kremową. Co prawda aby nałożyć na twarz podkład mineralny w proszku, trzeba mieć trochę wprawy, niemniej osoby o zdecydowanie wrażliwej cerze powinny się o to pokusić.

 

Inną formą jest podkład mineralny w kremie, który najczęściej powstaje poprzez połączenie proszku z masłem babassu. Taki rodzaj kosmetyku polecany jest nawet osobom zmagającym się z cerą trądzikową. Podkład mineralny w kremie sprawi, że buzia nie będzie się świecić, a do tego sposób aplikacji kosmetyku jest znacznie wygodniejszy.

 

Podkład mineralny może także przybrać formę płynną. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z faktu, że aby kosmetyk miał taką konsystencję, należy dodać do niego składniki konserwujące. To zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Osoby o cerze ekstremalnie wrażliwej powinny używać kosmetyków o innej konsystencji.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Najczęstsze błędy podczas impregnacji drewna Najczęstsze błędy podczas impregnacji drewna
  Najczęściej niezadowalające efekty impregnacji elementów drewnianych wynikają z prostych, ale często popełnianych błędów do których w pierwszej kolejności [...]
 • Piercing paznokci Piercing paznokci
  W Polsce jest to niezbyt znana metoda zdobienia paznokci. W innych krajach zdobyła już jednak dużą popularność. Niewątpliwie budzi duże zainteresowanie i ma swoich zagorzałych [...]
 • Modne, praktyczne i estetyczne verticale Modne, praktyczne i estetyczne verticale
          Potrzeba ochrony naszej prywatności z jednej strony oraz względy pragmatyczne z drugiej powodują, że jesteśmy przyzwyczajeni do zasłaniania okien, a w okresie [...]
 • Kawa na ławę Kawa na ławę
  Kawa na ławę, czyli o tym dlaczego powinnaś napić się kawy!   Po wielu latach traktowania kawy jako używki i lekkiego szaleństwa w diecie, okazuję się, że napój ten ma wiele [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
  Salon sukien ślubnych Rzeszów

  Pracownia sukien ślubnych DIANA to wyjątkowe miejsce z wyjątkowymi i ponadczasowymi kreacjami ślubnymi. Sprawdź sama, odwiedź każdy z salonów w Rzeszowie.

  dianaslubna.com

Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Najczęstsze błędy podczas impregnacji drewna
 
Najczęściej niezadowalające efekty impregnacji elementów drewnianych wynikają z prostych, ale często popełnianych błędów do których w pierwszej kolejności [...] czytaj więcej »