Kobieta

Dzisiaj jest 28.09.2022. Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Porady z szuflady cześć 2

 

Już dziś kolejne porady z szuflady!


Zapraszamy na drugą część praktycznych porad, dziś między innymi o tym jak naprawić zepsuty suwak, jak czyścić skorzane przedmioty, jak pozbyć się starej tapety ze ściany.

- Nadaj zapach dymowi z kominka. Płonący kominek w zimne wieczory stwarza w domu kojącą atmosferę, o ile dym ma przyjemny zapach. Do palącego się ognia, wrzuć kilka skórek cytryny.

- Zreperuj zacięty suwak. Posmaruj ząbki zamka błyskawicznego mydłem. Łatwiej będzie się przesuwał.

- Usuń plamy z krwi. Plamy z krwi należy usuwać jak najszybciej. Działaj więc szybko, polej plamę octem, odczekaj 10 do 15 minut i osusz ściereczką. W razie konieczności powtórz i natychmiast upierz.

- Wyczyść skórzane torby i buty. Skóra naturalna będzie wyglądała jak nowa, jeśli wyczyścisz je miękką szmatką z kilkoma kroplami oliwki dziecięcej. Nie zapomnij zetrzeć na koniec resztek oliwki, suchą szmatką.

- Zedrzyj starą tapetę. Płyn do płukania tkanin ułatwi zerwanie starej tapety. Dolej do litra wody szklankę płynu i namocz nim tapetę, używając gąbki. Po 30 minutach zacznij zdzierać ją ze ściany.

 

CIEKAWOSTKA: Starożytni Egipcjanie myli zęby pastą, składającą się z popiołu z kopyt wołu, spalonych skorupek jaj, mirry, pumeksu i wody. Dawniej zęby czyścili tylko ludzie zamożni.

 

Część pierwsza TUTAJ

Magdalena Rutkowska

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Przechowywanie zimowych rzeczy - kilka praktycznych porad Przechowywanie zimowych rzeczy - kilka praktycznych porad
  Jako że wiosna tuż-tuż, nie możemy doczekać się wymiany garderoby. Na samą myśl pożegnania zimowych, ciężkich ubrań przepełnia nas niewypowiedziana radość. Po chwili jednak ogarnia [...]
 • Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje? Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje?
     W dzisiejszych czasach życie większości kobiet upływa w zawrotnym tempie - pracujemy, studiujemy, zajmujemy się rodziną, domem, staramy się żyć zdrowo, a w tym wszystkim [...]
 • Różne rodzaje ręczników Różne rodzaje ręczników
      Kupując ręczniki należy dobierać je pod kątem właściwości, miejsca przeznaczenia czy też na podstawie tego jak się prezentują. Oczywiście mało kto wie dokładnie [...]
 • Złote Globy 2012 - stylizacje gwiazd Złote Globy 2012 - stylizacje gwiazd
  W zeszłą niedziele 15 stycznia w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles odbyła się 69. gala rozdania Złotych Globów. Nim przejdziemy do tej najciekawszej części, czyli stylizacji, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Przechowywanie zimowych rzeczy - kilka praktycznych porad
 
Jako że wiosna tuż-tuż, nie możemy doczekać się wymiany garderoby. Na samą myśl pożegnania zimowych, ciężkich ubrań przepełnia nas niewypowiedziana radość. Po chwili jednak ogarnia [...] czytaj więcej »