Kobieta

Dzisiaj jest 18.09.2019. Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Porady z szuflady cześć 4

Dziś czwarta część praktycznych porad. Jak usunąć dym papierosowy z ubrań? Jak dbać o kwiaty doniczkowe? I wiele innych ciekawych porad.

- Przesiąkniętego dumem garnituru nie trzeba oddawać od razu do pralni. Wlej szklankę octu i do bardzo grącej wody w wannie. Powieść odzież nad wanną i zakmnij drzwi do łazieki. Po kilku godzinach zapach powinien zniknąć.

 

- Nieiwelkie oczko w pończosze może spowodować wielkie zakłopotanie. Na szczęście możesz temu zapobiec. Zamaluj je na obu końcach, bezbarwnym lakierem do paznokcie. Nawet po kilku praniach lakier będzie chronił oczko przed powiększeniem się. 

 

- Nawieź róże w bardzo łatwy sposób. Rozsyp świeże liście lub fusy z herbaty wokół krzaków i zasyp ziemią. Podczas podlewania substancje odżywcze wnikną w glebę, odżywiając rośliny.

 

- Jak przedłużyc świeżość ciasta? Sposób jest dziecinnie prosty. Aby ciasto dłużej zachowało świeżóść, należy przechowywać je z połówką jabłka. Ciasto nie zeschnie się wtedy tak szybko. 

 

- Już za chwilę jesień zapuka do naszych drzwi. Idzie za tym tona liści na podwórkach. Jak sobie z tym poradzić? Warto oszczędzić sobie schylanie się, kiedy nadejdzie ta jesień. Zamiast zagrabiać liście w kupki i ładować je na taczki, nasuń je grabiami na ceratę. Chwyć ją potem za cztery rogi i wynieś liście na kompost.

 

CIEKAWOSTKA:

Ketchup pochodzi z dalekiego Wschodu i był używany jak słony sos do ryb. Ketchup poidorowy jest stosukowo młody, po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1837 roku.

 

 

Magdalena Rutkowska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Tajemnice marynowania Tajemnice marynowania
  Potrawy z mięsa czerwonego, drobiu bądź ryby nie mogą obyć się bez odpowiednio dobranych przypraw. Różne ich kombinacje tworzą marynaty – dodatki, od których w dużym stopniu zależy [...]
 • Zasady zdrowego żywienia, czyli przepis na to, jak zachować zdrowie Zasady zdrowego żywienia, czyli przepis na to, jak zachować zdrowie
     W dzisiejszych czasach placówki opieki zdrowotnej przeżywają straszliwe oblężenie. Związane jest to z dwoma czynnikami. Po pierwsze, na szeroką skalę obserwuje się [...]
 • Miłość na wózku Miłość na wózku
  Bycie w związku z osobą niepełnosprawną kojarzy nam się z niełatwym życiem. Zwłaszcza gdy to mężczyzna potrzebuje pomocy. Gdzie wciąż żyjąc stereotypami uważamy,  że to właśnie [...]
 • 3 książki na długie, zimowe wieczory... 3 książki na długie, zimowe wieczory...
  Okazuję się, że w Polsce czyta się naprawdę niewiele, niestety. Tylko 37% obywateli naszego kraju deklaruję, że czyta książki, z czego zdecydowana większość w tym procencie to kobiety. [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

GosiaKomentarz dodany w dniu: 18-08-2016 11:39

Super przydatne, dzięki!

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Tajemnice marynowania
 
Potrawy z mięsa czerwonego, drobiu bądź ryby nie mogą obyć się bez odpowiednio dobranych przypraw. Różne ich kombinacje tworzą marynaty – dodatki, od których w dużym stopniu zależy [...] czytaj więcej »