Kobieta

Dzisiaj jest 28.02.2020. Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Porady z szuflady cześć 4

Dziś czwarta część praktycznych porad. Jak usunąć dym papierosowy z ubrań? Jak dbać o kwiaty doniczkowe? I wiele innych ciekawych porad.

- Przesiąkniętego dumem garnituru nie trzeba oddawać od razu do pralni. Wlej szklankę octu i do bardzo grącej wody w wannie. Powieść odzież nad wanną i zakmnij drzwi do łazieki. Po kilku godzinach zapach powinien zniknąć.

 

- Nieiwelkie oczko w pończosze może spowodować wielkie zakłopotanie. Na szczęście możesz temu zapobiec. Zamaluj je na obu końcach, bezbarwnym lakierem do paznokcie. Nawet po kilku praniach lakier będzie chronił oczko przed powiększeniem się. 

 

- Nawieź róże w bardzo łatwy sposób. Rozsyp świeże liście lub fusy z herbaty wokół krzaków i zasyp ziemią. Podczas podlewania substancje odżywcze wnikną w glebę, odżywiając rośliny.

 

- Jak przedłużyc świeżość ciasta? Sposób jest dziecinnie prosty. Aby ciasto dłużej zachowało świeżóść, należy przechowywać je z połówką jabłka. Ciasto nie zeschnie się wtedy tak szybko. 

 

- Już za chwilę jesień zapuka do naszych drzwi. Idzie za tym tona liści na podwórkach. Jak sobie z tym poradzić? Warto oszczędzić sobie schylanie się, kiedy nadejdzie ta jesień. Zamiast zagrabiać liście w kupki i ładować je na taczki, nasuń je grabiami na ceratę. Chwyć ją potem za cztery rogi i wynieś liście na kompost.

 

CIEKAWOSTKA:

Ketchup pochodzi z dalekiego Wschodu i był używany jak słony sos do ryb. Ketchup poidorowy jest stosukowo młody, po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1837 roku.

 

 

Magdalena Rutkowska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kominki zapachowe jako ozdoba każdego mieszkania Kominki zapachowe jako ozdoba każdego mieszkania
      Kominki zapachowe stały się popularne w Polsce już jakiś czas temu. Na początku doceniono ich walory zapachowe. Dodanie konkretnego zapachu wosku pozwoliło stworzyć w [...]
 • Jak leczyć naderwane ścięgno? Jak leczyć naderwane ścięgno?
  Aktywność sportowa ma niewątpliwie wiele zalet m.in. wpływa na poprawę kondycji organizmu, uwalnia „hormony szczęścia”, wzmacnia wydolność naszego organizmu. Niestety wraz z czynnym [...]
 • Dacia – wybieramy nowe auto rodzinne do 40 tysięcy Dacia – wybieramy nowe auto rodzinne do 40 tysięcy
  Wytrzymałe i niezawodne, na trzyletniej gwarancji i spełniające wyśrubowane standardy bezpieczeństwa, modele Dacii mieszczą się w zasięgu cenowym przeciętnej rodziny. Dzięki poczynionym [...]
 • Piękne rzęsy bez tuszowania? Nie ma problemu. Piękne rzęsy bez tuszowania? Nie ma problemu.
  Chyba każda kobieta chciałaby mieć piękne rzęsy, bez codziennego malowania ich. Od pewnego czasu jest to możliwe ponieważ wiele salonów kosmetycznych ma w swoich usługach zabieg [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

GosiaKomentarz dodany w dniu: 18-08-2016 11:39

Super przydatne, dzięki!

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kominki zapachowe jako ozdoba każdego mieszkania
 
    Kominki zapachowe stały się popularne w Polsce już jakiś czas temu. Na początku doceniono ich walory zapachowe. Dodanie konkretnego zapachu wosku pozwoliło stworzyć w [...] czytaj więcej »