Kobieta

Dzisiaj jest 14.08.2022. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Postanowienia noworoczne – jak sprawić, by się spełniły?

    

 


     Nadejście Nowego Roku wiąże się z nowymi postanowieniami. Wierzymy, że po Sylwestrze nastąpi początek naszej zmiany, będący wstępem do lepszego życia. Wyznaczamy sobie cele, o których od dawna marzymy. Często zapisujemy sobie długie listy planów do spełnienia na najbliższe miesiące. Jednak tylko niewielki procent ludzi spełnia swoje postanowienia. Co zatem zrobić, by znaleźć się w tej garstce szczęśliwców, którym się udaje?


 

Oto kilka wskazówek:Wyznaczanie realnych celów


     Masz zamiar rzucić palenie, schudnąć 30 kg, zmienić pracę i zbić fortunę na własnym biznesie? Brzmi ciekawie, ale może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy przyjrzymy się realiom naszego życia. Lepiej wyznaczyć sobie mniejsze, ale łatwiejsze cele, będące w naszym zasięgu niż przeżyć rozczarowanie, gdy coś nam się nie uda. Dlatego mierzmy siły na zamiary.

Dokładny plan działania


     Dobry plan działania to podstawa do osiągnięcia naszych celów. Spisanie konkretnych działań i terminów ułatwi nam spełnianie noworocznych postanowień. Gdy będziemy mieli już koncepcję działania, przejdżmy do jej realizacji. Zakupmy karnet na siłownię, zapiszmy się na kurs zawodowy lub ograniczmy palenie.

Małe kroki do wielkich rzeczy


     Czasami małe zmiany mogą być początkiem większego rozwoju. Dlatego wprowadźmy je w życie i doceńmy. Ważne, żeby zmienił się nasz sposób myślenia, by konsekwetnie zmierzać do celu.

Podziel się z innymi


     Wiesz już, że chcesz coś zmienić, masz plan i masz zamiar go realizować. Świetnie! To teraz opowiedz o tym innym! Niech wszyscy usłyszą o twoich postanowieniach i dodają Ci motywacji. A może znajdzie się ktoś, kto dołączy do Ciebie i wspólnie osiągnięcie to, o czym marzycie?

Uwierz w siebie


     Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w naszej głowie i to od nas zależy, czego dokonamy. Silna wola, konsekwencja i realny plan to recepta na udaną przemianę. Ale musimy uwierzyć w siebie, w naszą siłę i w nasze nieograniczone możliwości.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Tajemnice skrywane przez płyny do płukania ust Tajemnice skrywane przez płyny do płukania ust
  Aby wybrać dobry płyn do płukania jamy ustnej należy zaczerpnąć porady stomatologa, który określi nam w jakim zakresie nasze zęby potrzebują szczególnej ochrony. Zapach oraz [...]
 • XVIII Gala Moda&Styl już we wtorek! XVIII Gala Moda&Styl już we wtorek!
  14 maja Hala Zdjęciowa przy ul. Domaniewskiej 37 A w Warszawie będzie modowym centrum stolicy. Tego dnia odbędzie się XVIII Gala Moda&Styl, podczas której na gości czekać będzie jak [...]
 • Złuszczanie – niezbędny etap pielęgnacji skóry Złuszczanie – niezbędny etap pielęgnacji skóry
    Złuszczanie naskórka to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i ważna inwestycja w kondycję naszej skóry. To gwarancja, że cera na długie lata zachowa [...]
 • Idealny grzejnik do małej łazienki Idealny grzejnik do małej łazienki
     Urządzenie małej łazienki nie należy do łatwych zadań; na uwadze należy mieć nie tylko estetykę wnętrza, ale również jego funkcjonalność. Niekwestionowanym atutem [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Tajemnice skrywane przez płyny do płukania ust
 
Aby wybrać dobry płyn do płukania jamy ustnej należy zaczerpnąć porady stomatologa, który określi nam w jakim zakresie nasze zęby potrzebują szczególnej ochrony. Zapach oraz [...] czytaj więcej »