Kobieta

Dzisiaj jest 18.01.2022. Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Pozwól się zrelaksować - masaż!

Jest wiele sposobów na dobry relaks. Niektóre wymagają od nas dużego nakładu pieniężnego lub są czasochłonne. Dla osób, które żyją w szybkim tempie istnieje proste i bardzo skuteczne rozwiązanie – masaż. I nie mowa tu o masażu w spa bądź innym ośrodku proponującym podobne zabiegi. Wiele masaży możesz wykonać sam!

Bardzo popularny, skuteczny i prosty do opanowania jest masaż szwedzki. Złożony z ugniatania, pocierania oraz masowania dłonią rozluźnia spięte mięśnie, dzięki czemu uwalnia od stresu, pobudza krążenie i poprawia pracę stawów. Znany masaż tajski jest już dla zaawansowanych – łączy ze sobą rozciąganie z elementami jogi i uciskaniem poszczególnych partii ciała. To tylko dwa wybrane, rodzajów masaży jest o wiele więcej!

Oczywiście nie musisz decydować się od razu na masaż całego ciała! Warto wiedzieć, że istnieją techniki szybkiego masażu. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które przychodzą do domu zmęczone po całym dniu stania, jest masaż stóp. Niesamowity efekt przy małym nakładzie sił. Podobnie jest z karkiem czy głową. Wystarczy parę minut, aby polepszyć samopoczucie masowanej osoby.

 

Podczas profesjonalnego masażu bardzo ważna jest panująca atmosfera. Potrzebne jest uczucie odprężenia. Zniweluj każdy możliwy hałas zakłócający spokój. Dodatkowo warto przyciemnić pomieszczenie – zasłoń zasłony. Atutem będą świece, najlepiej te bezzapachowe z racji woni olejku. Pomieszane zapachy źle wpływają na relaks. Jako osoba masująca postaraj się także nie używać perfum. Wybór olejka i jego zapachu należy do Ciebie. Gdy nie masz pomysłu, specjaliści polecają słodki olejek migdałowy, olejek z pestek moreli bądź olejek z jojoby. Zawsze możesz spróbować wielu i wybrać najlepszy.


Dobrze wykonywany masaż ma właściwości lecznicze. Oto parę przykładów, przy których terapia masażem jest wskazana:

 • alergie,
 • zmęczenie i stres,
 • przewlekłe bóle pleców,
 • depresja,
 • napięciowe bóle głowy,
 • zespół cieśni nadgarstka,
 • bóle ramion,
 • bóle dolnych odcinków kręgosłupa,
 • bezsenność,
 • astma.

Jeżeli chcesz zająć się masażem i pomóc swoim bliskim, warto zaopatrzyć się w poradniki, które rozwieją twoje wątpliwości. Rysunki i opisy pomogą opanować tą miłą dla ciała i duszy sztukę.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jakie kremy do twarzy stosować w wieku 25 lat? Jakie kremy do twarzy stosować w wieku 25 lat?
  25. rok życia jest granicznym wiekiem jeśli chodzi o kondycję skóry twarzy. Wówczas zmieniają się fizjologie, jakie zachodzą w jej strukturach, a tym samym i wygląd [...]
 • Dlaczego warto zainwestować w POMOCE MONTESSORI? Dlaczego warto zainwestować w POMOCE MONTESSORI?
  Mimo tego, że metoda nauczania opracowana przez włoską lekarkę oraz pedagog, Marię Montessori ma już ponad 100 lat, jej postulaty są współcześnie bardzo aktualne. W Polsce rośnie [...]
 • Stwórz swoją listę marzeń! Stwórz swoją listę marzeń!
    Różnica pomiędzy tym, co się chce, a tym, co się powinno bywa diametralna. Warto przeanalizować, co jest dla nas ważne i czego tak naprawdę chcemy od życia, aby przypadkiem [...]
 • Co daje nam wysiłek fizyczny? Co daje nam wysiłek fizyczny?
    „Sport to zdrowie” – na pewno nie raz to słyszałyśmy. Łatwo jednak to powiedzieć, ale czasami trudniej zrobić. Wysiłek fizyczny niektórym kojarzy się z [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jakie kremy do twarzy stosować w wieku 25 lat?
 
25. rok życia jest granicznym wiekiem jeśli chodzi o kondycję skóry twarzy. Wówczas zmieniają się fizjologie, jakie zachodzą w jej strukturach, a tym samym i wygląd [...] czytaj więcej »