Kobieta

Dzisiaj jest 26.11.2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

Recenzja książki "Kobiety w kąpieli"

Delikatna, subtelna, intymna, pozbawiona maniery i niezwykle wciągająca. Taka jest właśnie książka „Kobiety w kąpieli” autorstwa Tie Ning. Tie Ning opowiada z niezwykłą lekkością i skromnością. Warto się o tym osobiście przekonać.

 

Książka „Kobiety w kąpieli” opowiada o chińskiej polityce, która zmieniła się na przestrzeni lat. Jest to opowieść o kobietach, na których cała przeszłość pozostawiła swoje odciśnięte pięto. Każda z bohaterek bez wyjątku nosi blizny reżimu. Uwikłana jest również w ciąg mniej i bardziej udanych wyborów. Czują w sobie ogromną niemoc mimo, że idzie o ich własne życie. Portrety tych kobiet są odpowiednio wyważone, subtelne, ukazujących ich niezwykły zmysł obserwacji i zrozumienia dla natury ludzkiej. Kobiety te, tak naprawdę walczą ze sobą próbując odnaleźć się w różnych rzeczywistościach, momentami niekoniecznie odpowiadających im.

 

Narracja w książce „Kobiety w kąpieli” jest spokojna, ale nie leniwa. Na ospałość fabularną z pewnością nie pozwalają same bohaterki. Buzuje w nich od emocji. Ich wzloty, wybory, upadki, konsekwencje podejmowanych decyzji rzutują na to, jakimi kobietami się stają. Autorka nie przesadza z emocjami.

 

Powieść ta miejscami jest bolesna, przewrażliwiona, melodramatyczna, niemniej jednak o początku do końca pełna zagubionych uczuć. Autorka wie jak poruszyć serce czytelnika. Ukazuję rozerwanie bohaterek pomiędzy tym co było i tym, co jest. Doskonale oddaje to, kim staję się człowiek, gdy polityka pozostawi swoje odciśnięte piętna.

 

 

Książka przeznaczona jest dla czytelników spragnionych nowych, literackich doznań.

 

Marta Łuczak

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Zalety diety wegetariańskiej, czyli dlaczego warto zrezygnować z mięsa.
 
Wegetarianizm staje się coraz popularniejszy. Można nawet mówić o modzie, nie tylko na dietę, ale na styl życia „wege”, kojarzony z tym co zdrowe i ekologiczne. Trend ten, w [...] czytaj więcej »