Kobieta

Dzisiaj jest 31.01.2023. Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa

Rolety rzymskie - doskonały element wystroju kuchni

   Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz powoli wypierają firany i zasłony, w ich miejsce proponując rolety tradycyjne lub rzymskie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że nowoczesne budownictwo w miejsce obszernych salonów proponuje mniejsze pokoje, gdzie duże, ciężkie zasłony zdają się zajmować zbyt dużą przestrzeń. Elegancka, dyskretna roleta jest w tej sytuacji idealnym sposobem na zasłonięcie okna.

 

   Rolety rzymskie szyje się z takich samych materiałów z jakich szyje się zasłony. Różnica polega na sposobie montowania na oknie. O ile zasłony zakłada się na karnisz montowany na suficie, rolety montuje się na karniszu wbudowanym w okienną wnękę do sufitu lub do ściany, wszystko zależy do potrzeb i fantazji zakładającego. Zasłony zazwyczaj zasłaniają całe okno plus przylegające do nich kawałki ścian i sięgają do podłogi. Rolety mają za zadanie zasłonić tylko i wyłącznie okno, jak najbardziej do niego przylegając. Forma ma bezpośredni wpływ na cenę, rolety są tańsze ze względu na mniejszą ilość zużytego materiału. Z kolei mniejsza powierzchnia materiału gromadzi mniej kurzu i roztoczy, dlatego rolety śmiało można określić przyjaznymi dla alergików.

 

   Jako że rolety rzymskie szyte są z tradycyjnych tkanin używanych do szycia zasłon lub firan, można je bez problemu prać. Z tego względu decydując się na montaż rolet, trzeba wybrać takie, które będą łatwe w demontażu. Rolety rzymskie nadają się zarówno na tradycyjne okna jak i okna dachowe.

 

   W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, rzymskie rolety mają nie tylko charakter użytkowy, ale i ozdobny. Dół często obszyty jest frędzlami lub falbanką, a podczas podnoszenia rolety rzymskie ładnie się układają w dekoracyjne falbany i to odróżnia je od zwijanych rolet tradycyjnych. W domach o surowym minimalistycznym wystroju lepiej sprawdzą się rolety gładkie, jednobarwne, bez doszywanych ozdób. Najczęściej roleta ma zastąpić zasłonę, więc jest szyta z materiału nieprzepuszczającego światło. W nocy świetnie spełnia swoje zadanie, a w dzień, podciągnięta do góry, jest prawdziwą ozdobą okna. Wiele inspiracji można znaleźć na www.tekstylialand.pl.


   Rolety rzymskie są bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w małych pomieszczeniach, takich jak kuchnia. Nie zajmują dużo miejsca oraz chronią pomieszczenie przed nadmiarem słońca lub ciekawskimi oczami sąsiadów. Kuchnia jak wiadomo jest sercem domu - nie ma domownika, który nie zajrzałby do niej przynajmniej raz w ciągu dnia. Powinno więc być to pomieszczenie przytulne, urządzone z gustem i smakiem, bez niepotrzebnego przepychu. Niewątpliwie zasłona, choćby najładniejsza, zabiera nieco przestrzeni kuchennej, natomiast roleta optycznie powiększa metraż kuchni.

 

   Klient sklepu Tekstylia Land ma do wyboru cztery rodzaje materiałów, z których szyje się rolety: zasłonowy, firanowy, zaciemniający, oraz zaciemniający trudnopalny. Wybór zależy od upodobań i gustu klienta. Sklep oferuje wiele różnorodnych tkanin, zarówno jednobarwnych jak i drukowanych w ciekawe wzory. Ten sam motyw można powtórzyć na pokrowcach od mebli lub pościeli, zyskując w ten sposób stylowe i dopracowane wnętrze. Usługa szycia rolet na wymiar jest bardzo wygodna i atrakcyjna, szczególnie dla domów z nietypowymi wymiarami okien.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015 Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015
     Nie wyobrażasz sobie wakacji bez plażowania w modnym bikini? Przedstawiamy najmodniejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które bez wątpienia podniosą twój poziom [...]
 • Ustalenie ojcostwa w ciąży Ustalenie ojcostwa w ciąży
  Kto jest ojcem mojego dziecka? To pytanie pada z ust wielu przyszłych mam. Na szczęście dzięki osiągnięciom medycyny i biotechnologii nie muszą one zbyt długo czekać na odpowiedz. [...]
 • Pielęgnacja włosów podczas lata Pielęgnacja włosów podczas lata
  Każda kobieta posiada inny rodzaj włosów. Nasza pielęgnacja może się różnić od pielęgnacji naszej koleżanki, to normalne, każdy włos potrzebuje czegoś innego. Jedno jest [...]
 • Koniec z suchą skórą! Koniec z suchą skórą!
  Która z nas, drogie Panie, nie ma problemów ze swoją cerą? Zbyt sucha lub zbyt tłusta skóra niejednej z nas spędza sen z powiek. Wiosna to czas odnowy, czemu by więc nie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015
 
   Nie wyobrażasz sobie wakacji bez plażowania w modnym bikini? Przedstawiamy najmodniejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które bez wątpienia podniosą twój poziom [...] czytaj więcej »