Kobieta

Dzisiaj jest 29.11.2021. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Seks podczas ciąży

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy poddając się miłosnym igraszkom, nie zaszkodzisz dziecku? Bądź spokojna! Jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo, nie musisz rezygnować ze współżycia. Twojemu maleństwu nic nie grozi. Maluch może odczuwać, że się kochasz, z pewnością nie widzi i nie zdaje sobie sprawy, co się dzieje na zewnątrz. Spokojnie możesz czerpać radość ze wspólnych chwil ze swoim partnerem.

 

Prawidłowa ochrona to podstawa

Szyjka macicy w okresie ciąży jest szczelnie zamknięta, a mięśnie błony i wody płodowe skutecznie chronią maluszka. Nie ma możliwości, aby członek ( nawet przy głębokiej penetracji), uszkodził rozwijający się w Tobie płód.

 

W momencie kiedy brzuszek robi się widoczny, musisz jedynie zrezygnować z niektórych pozycji tak, aby nie był uciskany. W tym okresie najbardziej polecana jest pozycja na jeźdźca lub na łyżeczkę.

 

Czy podwyższone ciśnienie podczas stosunku zaszkodzi maluszkowi?

Odpowiedź brzmi: nie!

 

Krótkie i nieznaczne przyspieszenie akcji Twojego serca nie odbije się negatywnie na dziecku. Wręcz przeciwnie, dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, dostarczasz maluchowi większą ilość tlenu i substancji odżywczych.

Kochaj się na zdrowie swoje i Twojego maluszka!

 

Reakcja dziecka na orgazm

Orgazm, który sprawia Tobie przyjemność, jest również bardzo przyjemny dla Twojego malca. Odczuwane przez dziecko, podczas orgazmu, skurcze macicy nie są dla niego niczym przykrym, wręcz przeciwnie. Płód odczuwa je jako lekkie kołysanie. Poza tym w momencie kiedy się kochasz ze swoim partnerem Twój organizm wytwarza hormony szczęścia, które przekazujesz maluszkowi.

 

Po zakończonym stosunku Twój maluszek, może być uspokojony kołysaniem, ale może też, być bardzo aktywny. Obydwie reakcje są prawidłowe i żadna z nich nie jest zła.

 

 

Korzystaj ze wspólnych chwil z parterem. W końcu szczęśliwa mama to szansa na zdrową ciążę i prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

 

 

 

Marta Łuczak

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Twiggy na wiosnę Twiggy na wiosnę
  Jakiś czas temu na potrzeby prezentacji, którą miałam przygotować zgłębiałam tajniki mody XX wieku. Moją uwagę przykuła Twiggy. Dla mnie i zapewne dla wielu osób Twiggy jest [...]
 • Świąteczne pierniczki Świąteczne pierniczki
  Pierniczki to obowiązkowy smakołyk na świątecznym stole. Jak upiec świąteczne pierniczki, którymi zachwycicie całą rodzinę? Oto przepis na właśnie takie pierniczki.   Coraz [...]
 • Szybkowar – czy warto? Szybkowar – czy warto?
      Osoby, które na co dzień gotują, wiedzą jak ważne jest znalezienie dobrego, praktycznego wyposażenia kuchni, pozwalającego na wygodne wykonanie całej koniecznej [...]
 • Oryginalne prezenty dla zakochanych Oryginalne prezenty dla zakochanych
     Walentynki to święto zakochanych, które jest obchodzone 14 lutego. W tym dniu wyznania miłosne są dopuszczalne pod każdą postacią. Pary obdarowują się upominkami i [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Twiggy na wiosnę
 
Jakiś czas temu na potrzeby prezentacji, którą miałam przygotować zgłębiałam tajniki mody XX wieku. Moją uwagę przykuła Twiggy. Dla mnie i zapewne dla wielu osób Twiggy jest [...] czytaj więcej »