Kobieta

Dzisiaj jest 27.07.2021. Imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Skóra i kości

Żyjemy w świecie, w którym dużą rolę odgrywa wygląd fizyczny i dobra prezentacja własnego ciała. Powoduje to, że wiele z Was dla posiadania szczupłej sylwetki decyduje się na zmiany w żywieniu, branie leków, uprawnianie sportu czy korzystanie z usług specjalistów. Niestety, niektóre z Was...

...pochodzą do tego w tak patologiczny sposób, że nie widzą, iż przeciwieństwem dobrej figury jest zarówno zbytni nadmiar ciała, jak i jego niedobór.

 

Nietrudno złapać Was na narzekaniu, że tu za dużo, a tam nie ładnie i reczywiście, czasem można trochę zmienić swoją wagę - tak dla urody. Jednak zawsze musicie przy tym pamiętać o tym, iż wszystko ma swoją granicę oraz o tym, iż każda z Was ma właściwą dla siebie wagę, króra nie koniecznie musi pozwolać na zapięcie się w spodniach córki czy młodszej siostry. Czy oznacza to, że jesteście brzydkie i nieatrakcyjne? Otóż nie. Właściwe dobranie wagi pasującej do Waszej osoby, nawet jeżeli nie jest to waga super-modelki, może Wam dodać jedynie uroku.

Niektóre z Was decydują się jednak na fatalną w skutkach decyzję bezkompromisowego odchudzania się. Wydaje im się, że jeżeli będą wychudzone to wzrośnie ich atrakcyjność. Czy jednak można się z tym zgodzić? Same chyba przyznacie mi rację, że nadmierne wychudzenie nie daje pladnownych efektów, a jedynie oszpeca. Oszpeca dzeło natury jakim jest Wasze ciało. Jeżeli któraś z Was zdecyduje się na takie odchudzanie, to lepiej to kilka razy przemyślcie. Stosowane diety muszą być racjonalnie przemyślane pod kątem celów i skutków ich stosowania. Pójście na całość często oznacza przerost negatywnych skutków nad jakimikolwiek korzyściami. Figura oparta na maksymalnym wychudzeniu zamiast budzić podziw otoczenia, wywołuje raczej zniechęcenie. Wbrew istnejącym stereotypom wcale nie jesteśmy zainteresowani chudzinami. Dobrze, gdy kobieta ma ładną figurę, ale między tym a szkieletem pokrytym skórą jest spora różnica. Pamiętajcie o tym, wszystkie !

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Nie wiesz, którą z metod antykoncepcyjnych stosować? Koniecznie poradź się specjalisty!
 
   W dzisiejszych czasach metody antykoncepcyjne nie ograniczają się tylko do tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Wraz z rozwojem medycyny rozwija się również [...] czytaj więcej »