Kobieta

Dzisiaj jest 28.09.2022. Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają?

Podobno nasze sny są odzwierciedleniem duszy, ale także i rzeczywistości, w której dominują ukryte za dnia pragnienia. Czasami jedynie tam istnieje możliwość ich spełnienia, ale nie zawsze tak musi być. W snach, jak zapewne każdy nie raz się miał okazję przekonać, działamy bardzo egoistycznie. Niemalże zawsze głównymi bohaterami nocnych fantazji jesteśmy my sami i wszelakie wydarzenia kręcą się wokół nas. Jak to wyjaśnić? Jak czytać sny? Czy mają one swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości?

 

Jedni twierdzą, że to co nam się śni to wyłącznie odreagowanie mózgu, który w ciągu dnia zdążył odebrać z otoczenia i zakodować wiele różnych bodźców. Nie zawsze mają one faktyczny związek z tym, co zdarzyło się robić za dnia, ale niejako mają one z tym ogromny związek. Drudzy natomiast twierdzą, że sny to coś bardzo ważnego i należy w ich treści odczytywać życiowe wskazówki, bo temu służą. Inni z kolei są zdania, że to co nam się śni na pewno nie wydarzy się w życiu, ponieważ „śni się na odwrót” i jeśli we śnie przytrafi nam się coś złego to w rzeczywistości nie mamy się czego obawiać. Czy da się w tej kwestii dojść do porozumienia? Otóż chyba nie, ponieważ ze snami, każdy ma inne doświadczenia i jeżeli ktoś twierdzi, że sny mu sprawdzają, to albo zwyczajnie mija się z prawdą, albo tak faktycznie jest. Niestety tylko on sam jest w stanie to stwierdzić. Na szczęście nie jest to kluczowa sprawa w życiu i nie musimy nikomu wierzyć w to czy jego sny są prorocze czy może historia jest mocno naciągana.

 

Do napisania tego artykułu skłonił mnie mój dzisiejszy sen i gdyby nie on, to raczej mało prawdopodobnym jest, abym tak mocno zastanawiał się nad jego znaczeniem. Nie przeczę, że wcześniej nie zdarzyło mi się sprawdzać znaczenia swoich snów, ale były one w jakiś sposób zwyczajne i nie pozostawały mi w głowie na długo. Dziś natomiast w swoim śnie ujrzałem piękną kobietę, która miała na sobie dżinsową kurtkę oraz piękną sukienkę w kwiatki. Mimo, że jestem facetem, w rzeczywistości bardzo lubię taki rodzaj sukienek i zawsze mi się dobrze kojarzyły, stąd moje zainteresowanie tym snem.  Owa kobieta siedziała przy mnie, jej nogi gładkie niczym aksamit roztaczały się nad moimi nogami. Niestety kim była ta kobieta - nie wiem. Nie mam także pojęcia co ten sen mógł oznaczać, ale w chwili, kiedy piszę ten artykuł, jestem dalej nim podekscytowany. Nie mniej niż kilka lat temu, kiedy przyśniła mi się ówczesna dziewczyna. W tamtym śnie urządzaliśmy sobie bitwę na poduszki. Dziewczyna ta wyglądała jak anioł, lecz to już inny motyw, przestarzały z uwagi na moją obecną sytuację życiową. Tak więc wracając do głównego aspektu mojego snu, czyli tej pięknej damy i kolorowej sukienki w kwiaty jaką na sobie miała, jestem bardzo ciekaw istoty snu, ale także tego czy w przyszłości się jeszcze się powtórzy. Wszystko na pewno okaże się w przyszłości. Jak dalekiej – stare porzekadło głosi, że „pożyjemy, zobaczymy”.

 

Na przykładzie mojego snu, mogę śmiało powiedzieć, że nie mam zdania na temat snów, ponieważ nigdy nie znalazłem się w identycznej sytuacji w przeszłości. Nie marzyłem, ani nie pragnąłem spotkać kobiety w takiej sukience. Pocieszeniem może być fakt, że w przyszłości może taka okoliczność zaistnieć,  co oznaczałoby jednak proroctwo snów.

 

Zdarzyło mi się nie raz usłyszeć od wielu osób, że pomimo tego, ze w danym miejscu byli pierwszy raz, towarzyszyło im odczucie, że przeżywana sytuacja miała już miejsce w bliżej nieokreślonej przeszłości. Jest to tzw. syndrom déjà vu. W mojej opinii właśnie takie objawy mogą być spowodowane tym, że najzwyczajniej zdarzyło nam się śnić o danym miejscu. Z racji tego, że syndromy te są bardzo krótkie i nagłe, śmiem twierdzić, że w dużej mierze mogą być to widoki z naszych snów.

Jak zatem je interpretować nasz nocne mary? Skąd się wzięło pojęcie „sennik”? I czy przesłania, które są w nich zawarte naprawdę się sprawdzają?

Jak wszelkie religie, tak i interpretacje snów przechodziły od dawien dawna z pokolenia na pokolenie i przechowały się do dzisiaj. W większości kultur uważano, że sny zawierają przekaz. Na dobre sny składają się informacje od bogów, natomiast złe sny pochodzą od szatana lub złych duchów. W każdej wierze i kulturze wypracowane zostały własne senniki i dla danej rzeczy mogą się one skrajnie różnić, stąd właśnie uniwersalny klucz interpretacji snów nie został opracowany do dnia dzisiejszego. Być może wynika to z faktu, że naukowcy pozostają wierni swojej teorii o snach, że są one tylko i wyłącznie mentalnymi śmietnikami. Dokładniejszych informacji na temat odczytywania snów, interpretacji można szukać wszędzie, jednak żadne książki czy senniki nie stwierdzą szczegółowego znaczenia, ponieważ sen to swoista podróż i jego sens najtrafniej odczyta sam śniący.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie
    Wśród prac wykończeniowych i remontowych, z którymi ma się najczęściej do czynienia, znajdują się te związane z malowaniem i dekorowaniem ścian. Jeśli chodzi o [...]
 • Galanteria dla kobiet Galanteria dla kobiet
      Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a nieznajomi oceniają nas po wyglądzie. Dlatego elegancki wygląd ma ogromne znaczenie. Dodatki do odzieży jak spinki, szaliki, [...]
 • Wieża Eiffla bez tajemnic Wieża Eiffla bez tajemnic
  Być w Paryżu i nie wejść na wieżę Eiffla to tyle samo, co być w Atenach i nie zobaczyć Akropolu albo być w Rzymie i nie wejść na Plac św. Piotra. Można, ale po prostu nie wypada. [...]
 • Lato - kierunek zdrowie! Lato - kierunek zdrowie!
     Wspaniała ciepła słoneczna pogoda, dłuższe dni, więcej czasu dla siebie - to wszystko zachęca nas do wprowadzenia zmian w swoim życiu. W ciągu roku nie mamy zbyt wiele [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Narzędzia do tapetowania niezbędne przy remoncie
 
  Wśród prac wykończeniowych i remontowych, z którymi ma się najczęściej do czynienia, znajdują się te związane z malowaniem i dekorowaniem ścian. Jeśli chodzi o [...] czytaj więcej »