Kobieta

Dzisiaj jest 26.11.2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

Sos pomidorowy gotowy na co dzień

 

Z roku na rok rośnie zamiłowanie naszych rodaków do kuchni śródziemnomorskiej. Zwłaszcza w kontekście uznania diety śródziemnomorskiej za najzdrowszą na świecie. Co prawda polskie sklepy nie sprzedają jeszcze takich ilości przetworów z pomidorów jak włoskie i pewnie nigdy nie dojdziemy to tego progu, ale na pomidorowo-przetwórczym rynku widać wyraźne ożywienie. 

Sos pomidorowy gotowy w różnych odmianach

To co najbardziej zachwyca w kuchni śródziemnomorskiej to tempo przygotowania posiłków. Drugie danie z makaronem przygotowuje się właściwie z dwóch podstawowych produktów i dodatków. Makaron i sos pomidorowy gotowy tworzą błyskawicznie gorące i aromatyczne danie. Do tego wystarczy dodać parę detali albo od razy wybrać taki sos, który już posiada je w swojej zawartości. 

 

W sosie pomidorowym gotowym pakowanym w słoiczki mogą znaleźć się przeróżne dodatki. Jednym z najbardziej poszukiwanych są borowiki, które dodają mu aromatu i głębokości. Na wierzch tak przygotowanej pasty można dodać np. usmażone kurki albo stały dodatek do makaronu czyli utarty parmezan. 

Sosy pomidorowe gotowe dla wegetarian

Jedną z najważniejszych zalet sosów pomidorowych gotowych jest ich głębia smaku. Przygotowuje się je z udziałem różnorodnych warzyw, a jedno z nich pełni główną rolę. Zbiór warzyw aromatyzuje i zagęszcza sos, a jednocześnie sprawia, że jest on treściwszy. Dzięki temu powstaje danie, które mogą ze smakiem jeść również wegetarianie. 

 

W swojej domowej kuchni nie trzeba również ograniczać się wyłącznie do makaronu. Sos pomidorowy gotowy np. z bakłażanem, kaparami czy pikantną papryczką sprawdzi się w potrawach z ryżem, odmianami fasoli, różnego rodzaju kaszami. Miłośnicy mięsa mogą ugotować w nim mięsne klopsiki, klopsiki rybne czy dodać anchois lub tuńczyka. Wśród sosów są również takie, w których warzywa wcześniej są grillowane, ta metoda jeszcze bardziej podnosi smak potrawy. 

 

Sosy pomidorowe gotowe w słoiczkach mają różną gramaturę. Dzięki temu z jednego słoiczka można przygotować danie dla jednej lub kilku osób. Nie trzeba więc dzielić zawartości słoika na kilka razy a żadna kropla sosu się nie zmarnuje. Tego rodzaju półprodukty cenią sobie wszyscy smakosze, zarówno osoby przygotowujące w domach samodzielnie pełnowartościowe posiłki jak i te, dla których liczy się wyłącznie czas poświęcony na gotowanie i szukają tylko takich produktów, które potrzebują go jak najmniej. Łatwość przygotowania potraw z gotowym sosem sprawia, że można je przygotować nawet rano przed pracą i zabrać ze sobą na lunch.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Domowe maseczki na twarz Domowe maseczki na twarz
  Maseczki na twarz - to, co kobiety uwielbiają. Po zabieganym dniu, podczas wieczornej rutyny, stosowanie maseczki na twarz daje nam chwilę relaksu i odprężenia. W trakcie, kiedy mamy już [...]
 • Przedwczesna menopauza – jakie mogą być jej przyczyny? Przedwczesna menopauza – jakie mogą być jej przyczyny?
    Menopauza u kobiety zwykle pojawia się między 45. a 55. rokiem życia i wiąże się z zakończeniem okresu płodności. Dokładny moment zależny jest od wielu czynników, m.in. [...]
 • Zadbaj o swoją formę zimą - zbędna tkanka tłuszczowa Zadbaj o swoją formę zimą - zbędna tkanka tłuszczowa
  Wielkimi krokami zbliża się zima. Mimo że listopad w tym roku był nadzwyczaj ładny, nieubłagalnie coraz częściej zdarza się myśleć o  śniegu, mrozie i chłodzie. Ciepłe herbatki [...]
 • Basen ogrodowy Basen ogrodowy
  W miniony weekend mieliśmy okazję posmakować pierwszej w tym roku upalnej pogody. Zapewne wielu z nas przypomniało to o zbliżającym się lecie i żarze lejącym się z nieba, który [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Domowe maseczki na twarz
 
Maseczki na twarz - to, co kobiety uwielbiają. Po zabieganym dniu, podczas wieczornej rutyny, stosowanie maseczki na twarz daje nam chwilę relaksu i odprężenia. W trakcie, kiedy mamy już [...] czytaj więcej »