Kobieta

Dzisiaj jest 24.01.2020. Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Sposoby, dzięki którym będziesz cieszyć się dłużej kwiatami ciętymi

 

Kwiaty są idealnym dodatkiem i uzupełnieniem naszego domu. Ich przyjemny zapach pobudza zmysły, a wygląd cieczy nasze oko.

Niestety kwiaty cięte charakteryzują się tym, iż bardzo szybko marnieją, ich płatki opadają, a my w konsekwencji jesteśmy zmuszeni je wyrzucić i udać się po zakup nowego bukietu.

 

Istnieje jednak kilka złotych zasad, dzięki którym będziemy mogli przedłużyć żywotność kwiatów i tym samym cieszyć się ich obecnością o wiele dłużej!

 

1.    Zanim włożymy kwiaty do wazonu, koniecznie musimy usunąć wszystkie liście z dolnej części łodygi każdego kwiata - tej, która będzie zanurzona w wodzie.

 

W przypadku róż bardzo ważne jest to, aby nie usuwać kolcy! Spowoduje to wyciek substancji, które w połączeniu z wodą przyśpieszą więdnięcie róży.

 

 

2.       Podcinanie końcówek sprawi, że kwiaty naprawdę odżyją. Aby zrobić to poprawnie, należy koniec łodygi obciąć pod kątem, a nie jak robi to większość - na prosto. Do tego zabiegu najlepiej użyć ostrego noża lub sekatora, który nie będzie szarpał łodygi, lecz pozostawi ją zupełnie gładką.

 

Podcinać łodygi powinniśmy o 1-2 cm nawet co dwa dni.

 

3.       Po podcięciu łodyg możemy je także zanurzyć na parę sekund w gorącej wodzie z cukrem. Przywróci to drożność i rośliny będą mogły sprawniej pobierać wodę.

 

Gdy kwiaty są już jakiś czas w wazonie i poddamy je takiemu zabiegowi, to utrwalimy ich żywotność.

 

 

4.       Delikatne nakłucie łodygi sprawi, że zwiększymy dopływ wody do kwiata.

W przypadku kwiatów, które posiadają sok mlecznym, przez ponownym zanurzeniem ich w wodzie - czy to po podcięciu, czy po przekłuciu łodygi, należy zanurzyć je we wrzątku. W przeciwnym razie substancja wyciekająca z rośliny po włożeniu do wazonu natychmiast zablokuje możliwość pobierania wody przez kwiat.

 

5.       Codzienna wymiana wody w wazonie jest oczywiście też bardzo ważna. Jednak jeszcze ważniejsza jest jej temperatura. Może wydawać się to absurdalne, lecz odpowiednia temperatura wody dla kwiatów ciętych to około 40 stopni Celsjusza. Woda ta powinna być także przegotowana. Ciepła woda zawiera mniej tlenu, przez co kwiaty wolniej więdną.

 

6.       Nieco inaczej jest z temperaturą powietrza w pomieszczeniu, gdzie stoją kwiaty. Im chłodniejsze otoczenie, tym dla roślin korzystniej.

 

 

Nie można ukryć, iż kwiaty cięte wymagają odpowiedniej uwagi i  pielęgnacji. Jednak wcześniej opisane czynności nie są skomplikowane ani czasochłonne. Jeśli poświęcimy codziennie 5 minut naszym kwiatom, będziemy mogli cieszyć się ich pięknem przez wiele tygodni. Dla ich zapachu naprawdę warto!

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Olej kokosowy Olej kokosowy
  Jest pozyskiwany z orzechów palmy kokosowej. Olej ten jest absolutnie wyjątkowy i wyróżnia się na tle innych tłuszczów roślinnych. Nie poddaje się go procesowi [...]
 • Indywidualne wkładki do butów Indywidualne wkładki do butów
    Chociaż to właśnie stopy odgrywają kluczową rolę w kwestii naszej postawy – są przecież podstawą szkieletu, to niewiele z nas zdaje sobie sprawę z faktu, iż nawet [...]
 • Masaże relaksacyjne: świetny sposób pozbycie się stresu Masaże relaksacyjne: świetny sposób pozbycie się stresu
      Masaże relaksacyjne są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy odprężyć się po ciężkim dniu. Profesjonalnie wykonany zabieg sprawia, że czujemy się jak nowo narodzeni, a [...]
 • Ochrona mieszkania Ochrona mieszkania
      We własnym mieszkaniu człowiek czuje się najlepiej. Pełna swoboda, zero stresu związanego z odpowiednim wyglądem czy zachowaniem. Można powiedzieć, że mieszkanie to [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Olej kokosowy
 
Jest pozyskiwany z orzechów palmy kokosowej. Olej ten jest absolutnie wyjątkowy i wyróżnia się na tle innych tłuszczów roślinnych. Nie poddaje się go procesowi [...] czytaj więcej »