Kobieta

Dzisiaj jest 15.08.2022. Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Szkło na świątecznym stole - jak elegancko podawać potrawy?

 

Szklane naczynia to klasyk sam w sobie. Szkło jest niezwykle uniwersalnym surowcem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Przedmioty wykonane ze szkła są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne, za ich pomocą można pięknie prezentować potrawy oraz dekorować stoły. Szkło świetnie wygląda na świątecznym stole, a odpowiednie dekoracje mogą zupełnie zmienić jego oblicze. Szklana patera to najpopularniejszy sposób na podawanie gościom owoców, przekąsek oraz smakowitych deserów.


Zastosowanie szklanych naczyń na świątecznym stole

Patery szklane są często używane na wystawnych przyjęciach oraz na imprezach okolicznościowych. Stylowa nóżka oraz płaska powierzchnia pozwalają w znakomity sposób wyeksponować owoce i ciasta. Dodatkowe dekoracje, takie jak kwiaty lub inne ozdoby, sprawiają, że świąteczny stół wygląda zjawiskowo i nie można od niego oderwać wzroku. To sposób na zachwycenie domowników oraz gości. Patera szklana jest też niezastąpiona, jeśli chce się udekorować stół przy pomocy sztucznych kwiatów lub innych, okresowych dekoracji, np. nawiązujących do świąt. Mogą to być naturalne szyszki, pomalowane pisanki, czekoladowe figurki lub choinkowe ozdoby.

 

Ze szklanej patery o odpowiednim kształcie można wykonać oryginalny świecznik, a nawet las w szkle. Wysokie ranty patery sprawią, że szklane naczynie zamieni się w donice na sukulenty. Dekoracyjne podłoże, piasek lub drobne kamyki nadadzą całej kompozycji niepowtarzalnego uroku. Las w szkle to prawdziwy hit, który prezentuje się znakomicie z każdej strony.

Najmodniejsze kształty szklanych naczyń

Kształt patery szklanej powinien być dostosowany do jej przeznaczenia. Owoce pięknie prezentują się w dużych naczyniach, które zostały wyposażone w eleganckie i długie nóżki. Ciasta oraz inne słodkości lepiej wyglądają na całkowicie płaskich paterach — takie naczynie umożliwia łatwe krojenie tortów. Patery szklane z rantem są dedykowane nie tylko do podawania jedzenia, ale też mogą służyć za podstawę do eksponowania dekoracji świątecznych, kwiatów lub nawet świec.

 

Patery typu candy bar zazwyczaj składają się z dodatkowego klosza. Taki produkt świetnie nadaje się na przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu. To rozwiązanie niezwykle estetyczne, ale też nader praktyczne. Patera z kloszem chroni słodkości i wypieki przed wysychaniem oraz przed owadami. Patery szklane o małych rozmiarach doskonale wyglądają w sklepach, można do nich włożyć drobne słodycze, które będą miłym poczęstunkiem dla gości oraz dla klientów. Taka wizytówka z pewnością zapadanie wszystkim w pamięć. 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Elegancka odzież damska do biura Elegancka odzież damska do biura
  Praca w biurze oraz na wysokim kierowniczym stanowisku obliguje kobiety do odpowiedniego, biznesowego ubioru. Preferowany jest minimalizm, wyczucie stylu, ale nie trzeba zapominać także o [...]
 • Przepis na leczo Przepis na leczo
  Leczo to najpopularniejsze danie, które przybyło do nas z Węgier. Odmian tej potrawy jest bardzo wiele, jednak w tym artykule przedstawię przepis na leczo z [...]
 • Lampy do pokoju dziecięcego - jak je wybierać? Lampy do pokoju dziecięcego - jak je wybierać?
     Zobacz jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju dziecięcego. Sprawdź jakimi zasadami kierować się przy wyborze lamp dla dzieci. Wybór lamp do pokoju dziecięcego [...]
 • Małe piękności Małe piękności
  Od jakiegoś czasu na stacji TLC emitowany jest program pt. „Małe piękności”. Dziewczynki (niekiedy także chłopcy) już od wieku niemowlęcego startują w przeróżnych [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Elegancka odzież damska do biura
 
Praca w biurze oraz na wysokim kierowniczym stanowisku obliguje kobiety do odpowiedniego, biznesowego ubioru. Preferowany jest minimalizm, wyczucie stylu, ale nie trzeba zapominać także o [...] czytaj więcej »