Kobieta

Dzisiaj jest 17.05.2022. Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Szkło na świątecznym stole - jak elegancko podawać potrawy?

 

Szklane naczynia to klasyk sam w sobie. Szkło jest niezwykle uniwersalnym surowcem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Przedmioty wykonane ze szkła są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne, za ich pomocą można pięknie prezentować potrawy oraz dekorować stoły. Szkło świetnie wygląda na świątecznym stole, a odpowiednie dekoracje mogą zupełnie zmienić jego oblicze. Szklana patera to najpopularniejszy sposób na podawanie gościom owoców, przekąsek oraz smakowitych deserów.


Zastosowanie szklanych naczyń na świątecznym stole

Patery szklane są często używane na wystawnych przyjęciach oraz na imprezach okolicznościowych. Stylowa nóżka oraz płaska powierzchnia pozwalają w znakomity sposób wyeksponować owoce i ciasta. Dodatkowe dekoracje, takie jak kwiaty lub inne ozdoby, sprawiają, że świąteczny stół wygląda zjawiskowo i nie można od niego oderwać wzroku. To sposób na zachwycenie domowników oraz gości. Patera szklana jest też niezastąpiona, jeśli chce się udekorować stół przy pomocy sztucznych kwiatów lub innych, okresowych dekoracji, np. nawiązujących do świąt. Mogą to być naturalne szyszki, pomalowane pisanki, czekoladowe figurki lub choinkowe ozdoby.

 

Ze szklanej patery o odpowiednim kształcie można wykonać oryginalny świecznik, a nawet las w szkle. Wysokie ranty patery sprawią, że szklane naczynie zamieni się w donice na sukulenty. Dekoracyjne podłoże, piasek lub drobne kamyki nadadzą całej kompozycji niepowtarzalnego uroku. Las w szkle to prawdziwy hit, który prezentuje się znakomicie z każdej strony.

Najmodniejsze kształty szklanych naczyń

Kształt patery szklanej powinien być dostosowany do jej przeznaczenia. Owoce pięknie prezentują się w dużych naczyniach, które zostały wyposażone w eleganckie i długie nóżki. Ciasta oraz inne słodkości lepiej wyglądają na całkowicie płaskich paterach — takie naczynie umożliwia łatwe krojenie tortów. Patery szklane z rantem są dedykowane nie tylko do podawania jedzenia, ale też mogą służyć za podstawę do eksponowania dekoracji świątecznych, kwiatów lub nawet świec.

 

Patery typu candy bar zazwyczaj składają się z dodatkowego klosza. Taki produkt świetnie nadaje się na przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu. To rozwiązanie niezwykle estetyczne, ale też nader praktyczne. Patera z kloszem chroni słodkości i wypieki przed wysychaniem oraz przed owadami. Patery szklane o małych rozmiarach doskonale wyglądają w sklepach, można do nich włożyć drobne słodycze, które będą miłym poczęstunkiem dla gości oraz dla klientów. Taka wizytówka z pewnością zapadanie wszystkim w pamięć. 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Porady z szuflady Porady z szuflady
  Plamy na pułkach w lodówce? Rdza? Tłusty piekarnik i wiele innych? Już dziś specjalnie dla Was porady z szuflady!   Dziś pięć porad dla pewnych kobiet, oto i [...]
 • Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego! Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego!
  Bycie seniorem zwykle kojarzy się z porannymi zakupami na targu, cotygodniowym spacerem do Kościoła czy opieką nad wnukami. Są jednak ludzie, którzy świetnie przełamują stereotypy. W jaki [...]
 • Jak skutecznie poderwać chłopaka? Jak skutecznie poderwać chłopaka?
  Jestem facetem i nic co męskie nie jest mi obce. Owszem, z punktu widzenia faceta podrywanie jest bardzo proste. Jak sprawa wygląda, kiedy to kobieta zainteresuje się danym facetem podczas imprezy [...]
 • Jak odnaleźć cel w życiu? Jak odnaleźć cel w życiu?
  „Nie wiem, co zrobić ze swoim życiem.” – ten sam problem ma niejedna z nas. Kończysz szkołę, wkraczasz w dorosłe życie. I co dalej? Nie masz pomysłu na siebie. Wpadasz w [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Porady z szuflady
 
Plamy na pułkach w lodówce? Rdza? Tłusty piekarnik i wiele innych? Już dziś specjalnie dla Was porady z szuflady!   Dziś pięć porad dla pewnych kobiet, oto i [...] czytaj więcej »