Kobieta

Dzisiaj jest 24.03.2023. Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Szkło na świątecznym stole - jak elegancko podawać potrawy?

 

Szklane naczynia to klasyk sam w sobie. Szkło jest niezwykle uniwersalnym surowcem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Przedmioty wykonane ze szkła są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne, za ich pomocą można pięknie prezentować potrawy oraz dekorować stoły. Szkło świetnie wygląda na świątecznym stole, a odpowiednie dekoracje mogą zupełnie zmienić jego oblicze. Szklana patera to najpopularniejszy sposób na podawanie gościom owoców, przekąsek oraz smakowitych deserów.


Zastosowanie szklanych naczyń na świątecznym stole

Patery szklane są często używane na wystawnych przyjęciach oraz na imprezach okolicznościowych. Stylowa nóżka oraz płaska powierzchnia pozwalają w znakomity sposób wyeksponować owoce i ciasta. Dodatkowe dekoracje, takie jak kwiaty lub inne ozdoby, sprawiają, że świąteczny stół wygląda zjawiskowo i nie można od niego oderwać wzroku. To sposób na zachwycenie domowników oraz gości. Patera szklana jest też niezastąpiona, jeśli chce się udekorować stół przy pomocy sztucznych kwiatów lub innych, okresowych dekoracji, np. nawiązujących do świąt. Mogą to być naturalne szyszki, pomalowane pisanki, czekoladowe figurki lub choinkowe ozdoby.

 

Ze szklanej patery o odpowiednim kształcie można wykonać oryginalny świecznik, a nawet las w szkle. Wysokie ranty patery sprawią, że szklane naczynie zamieni się w donice na sukulenty. Dekoracyjne podłoże, piasek lub drobne kamyki nadadzą całej kompozycji niepowtarzalnego uroku. Las w szkle to prawdziwy hit, który prezentuje się znakomicie z każdej strony.

Najmodniejsze kształty szklanych naczyń

Kształt patery szklanej powinien być dostosowany do jej przeznaczenia. Owoce pięknie prezentują się w dużych naczyniach, które zostały wyposażone w eleganckie i długie nóżki. Ciasta oraz inne słodkości lepiej wyglądają na całkowicie płaskich paterach — takie naczynie umożliwia łatwe krojenie tortów. Patery szklane z rantem są dedykowane nie tylko do podawania jedzenia, ale też mogą służyć za podstawę do eksponowania dekoracji świątecznych, kwiatów lub nawet świec.

 

Patery typu candy bar zazwyczaj składają się z dodatkowego klosza. Taki produkt świetnie nadaje się na przyjęcia organizowane na świeżym powietrzu. To rozwiązanie niezwykle estetyczne, ale też nader praktyczne. Patera z kloszem chroni słodkości i wypieki przed wysychaniem oraz przed owadami. Patery szklane o małych rozmiarach doskonale wyglądają w sklepach, można do nich włożyć drobne słodycze, które będą miłym poczęstunkiem dla gości oraz dla klientów. Taka wizytówka z pewnością zapadanie wszystkim w pamięć. 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Pielęgnacja włosów blond - jak bezpiecznie przyciemnić i rozjaśnić kolor blond? Pielęgnacja włosów blond - jak bezpiecznie przyciemnić i rozjaśnić kolor blond?
  Blond to specyficzny kolor, o który należy dbać i codzienne pielęgnować. W przeciwnym razie fryzura straci na swojej estetyce i atrakcyjności. Sprawdź, jak zadbać o blond włosy i jak [...]
 • Nowoczesne zamawianie jedzenia online! Nowoczesne zamawianie jedzenia online!
  Świat zmienia się bardzo szybko, a my razem z nim. To co kiedyś wydawało się normalne i na porządku dziennym dziś jest przestarzałe i staromodne. Dawniej nikt nie zamawiał jedzenia z [...]
 • Zasłony: elegancja w salonie Zasłony: elegancja w salonie
     Zasłony to nieoceniony element dekoracyjny każdego salonu, który nadaje pomieszczeniu majestatycznego wyglądu. Bez nich dom nie wyglądałoby tak samo. Ważne jest, by [...]
 • Firany do kuchni Firany do kuchni
     Kuchnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Przygotowanie codziennych posiłków dla rodziny, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Pielęgnacja włosów blond - jak bezpiecznie przyciemnić i rozjaśnić kolor blond?
 
Blond to specyficzny kolor, o który należy dbać i codzienne pielęgnować. W przeciwnym razie fryzura straci na swojej estetyce i atrakcyjności. Sprawdź, jak zadbać o blond włosy i jak [...] czytaj więcej »