Kobieta

Dzisiaj jest 30.05.2020. Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Szybkowar – czy warto?

    Osoby, które na co dzień gotują, wiedzą jak ważne jest znalezienie dobrego, praktycznego wyposażenia kuchni, pozwalającego na wygodne wykonanie całej koniecznej pracy. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele interesujących propozycji, w tym także szybkowary.

 

    

Jak to działa?    Działanie szybkowaru jest wbrew pozorom bardzo proste, a jego zrozumienie nie powinno stanowić większego problemu. Z pozoru takie naczynie nie różni się w dużym stopniu od zwykłego garnka. Jedyna naprawdę ważna zmiana polega na tym, że szybkowar posiada bardzo szczelną pokrywkę, która umożliwia dosyć znaczne podniesienie ciśnienia wewnątrz garnka. Taka modyfikacja wpływa przede wszystkim na przyspieszenie czasu przygotowywania potraw. 

    Dzięki zwiększeniu ciśnienia dania przygotowywane przy pomocy takiego garnka gotują się w temperaturze 120 stopni zamiast 100. Wyższa temperatura oznacza oczywiście odczuwalne skrócenie czasu przygotowywania dania. Jest to na pewno bardzo duże ułatwienie, które doceni każda osoba spędzająca sporo czasu w kuchni.Szybko i smacznie    Korzystnie z szybkowaru oznacza nie tylko szybkie gotowanie, ale przekłada się również na jakość przygotowywanych dań. Produkty gotowane w takim garnku zachowują lepsze walory smakowe. Warzywa nie tracą koloru oraz aromatu, który normalnie ulatnia się w trakcie długiego gotowania. Używanie tego typu rozwiązania jest więc doskonałym pomysłem dla fanów szybkiego gotowania, ale także dla osób, które po prostu lubią smaczne jedzenie i przywiązują dużą wagę do jakości gotowanych dań. 

    Potrawy przygotowywane w szybkowarze są także zdrowsze. Szybsze gotowanie pod ciśnieniem oznacza utratę mniejszej ilości cennych witamin oraz składników mineralnych, dlatego jest to propozycja również dla osób, które zwracają dużą uwagę na wartości odżywcze jedzenia.Praktyczne rozwiązanie do każdej kuchni    Chociaż zakup dobrego szybkowaru jest dosyć konkretnym wydatkiem warto pamiętać, że to praktyczne i funkcjonalne urządzenie przyda się w każdej kuchni, także w czasie codziennego gotowania. Ilość różnych potraw, które można przygotować w tego typu naczyniu jest naprawdę duża, dlatego mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Na pewno korzystanie z takich funkcjonalnych garnków przyspiesza gotowanie, zapobiega przypalaniu potraw i po prostu znacznie ułatwia pracę w kuchni. Docenią je gospodynie domowe oraz pasjonaci gotowania, którym zależy na jak najwyższej jakości przygotowywanych dań. 

    Czy warto decydować się na zakup szybkowaru? Na pewno jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób, które często gotują. W takim przypadku nie trzeba się obawiać, że nowy garnek będzie stał nieużywany. Dla takiego naczynia można bez problemu znaleźć wiele praktycznych zastosowań praktycznie w każdej kuchni i nadaje się do przygotowywania wielu różnych produktów. Jest to więc funkcjonalne oraz uniwersalne rozwiązanie przydatne dla każdego, kto często przygotowuje różne potrawy. Docenią je osoby, które gotują dla siebie oraz przygotowują obiady dla całej rodziny.

 

Autor artykułu:

Tekst powstał we współpracy z Cook Store

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Aranżacja salonu w odcieniach szarości Aranżacja salonu w odcieniach szarości
    Nie ma potrzeby wykorzystywania do urządzania przestrzeni pokoju dziennego jaskrawych kolorów, aby aranżacja była udana. Nawet tak neutralna kolorystyka jak szarości w [...]
 • Tunika damska – jak ją nosić? Tunika damska – jak ją nosić?
  Tunika na dobre zagościła w naszych szafach. To jedna z tych bluzek, po które większość z nas sięga często i chętnie. Pasuje tak na co dzień, jak i okazjonalnie. Możesz ją nosić [...]
 • 3 sposoby na piękne, lśniące i zdrowe włosy 3 sposoby na piękne, lśniące i zdrowe włosy
  Włosy wymagają nieustannej pielęgnacji, aby były piękne, lśniące i zdrowe. Jednak codzienne zabiegi i stylizacje osłabiają ich kondycję. Sprawdź i zastosuj trzy sposoby, aby inni nie [...]
 • Waga w ciąży – co warto o niej wiedzieć? Waga w ciąży – co warto o niej wiedzieć?
     Utrzymanie ciąży nie jest łatwym zadaniem dla każdej kobiety, ale dieta, pewne ograniczenia i dostosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego ciąże jest jeszcze trudniejsze, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Aranżacja salonu w odcieniach szarości
 
  Nie ma potrzeby wykorzystywania do urządzania przestrzeni pokoju dziennego jaskrawych kolorów, aby aranżacja była udana. Nawet tak neutralna kolorystyka jak szarości w [...] czytaj więcej »