Kobieta

Dzisiaj jest 15.11.2018. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

W moim magicznym domu…

Od wieków dom stanowił ostoję i symbol bezpieczeństwa. Powroty do niego były zawsze naznaczone spokojem i radością, a poczucie swobody i przynależności przynosiło ulgę dla zmęczenia i zniechęcenia codziennymi trudnościami. Dom rodzinny dla wielu nadal stanowi jedno z piękniejszych wspomnień sprzed lat, a aranżowane własne cztery kąty, wraz z wkraczaniem w dorosłość, kreowane są zgodnie z zapisanymi w pamięci obrazami.

Własne kąty

Niezależnie od tego, czy stajemy się właścicielami, lub też najemcami, mieszkania, czy domu, uczynienie z niego miejsca przytulnego i miłego, stanowi spore wyzwanie. Dla tych, którzy pozbawieni są zdolności plastycznych i wyobraźni przestrzennej i dla których umiejętność łączenia kolorów jest nieosiągalną sztuką, najatrakcyjniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy architekta wnętrz, specjalizującego się w ich aranżacji. Jeśli jednak będziemy w stanie wykazać choć odrobinę inicjatywy i spróbować własnymi siłami zagospodarować ukochane wnętrza, doświadczymy uczucia nieopisanej satysfakcji, a przywiązanie do naszych czterech kątów będzie znacznie silniejsze.
jak urzadzic mieszkanie

Charakter i styl

Pierwszym i podstawowym krokiem w tym działaniu jest wybór stylu wnętrz. Aktualnie dostępnych jest bardzo wiele propozycji, od naznaczonego czasem stylu retro, po nowoczesne rozwiązania i automatyczne elementy funkcjonalne. Główną zasadą, która obowiązuje na tym etapie, jest zakaz łączenia skrajnych stylów, gdyż stwarza to wrażenie przepychu i niedopasowania. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami historycznych dekoracji i klasycznych rozwiązań, musimy unikać jaskrawych neonowych kolorów i abstrakcyjnych rzeźb.  Ponadto pamiętajmy o roli dodatków będących dekoracją. Powinny one stanowić akcent, a nie podstawę wystroju - w ten sposób nadadzą mu elegancji i wyrazistości, jednocześnie pozwalając uniknąć wrażenia kiczowatości, które towarzyszy nadmiernemu umieszczaniu figurek, obrazków i innych dodatków w jednym miejscu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na styl współczesny, stworzone przez nas wnętrza będą odznaczały się minimalizmem i ostrością krawędzi, barw, oraz kształtów.

Pomoc i inspiracja

Aby zaczerpnąć inspiracji i obrać określony kierunek działania, warto wspomagać się materiałami zawierającymi cenne porady z zakresu aranżacji wnętrz. Są nim niewątpliwie magazyny będące miesięcznikami, lub tygodnikami, które prezentują najnowsze pomysły, ciekawe rozwiązania i sugestie. Dzięki nim z małego pokoiku uczynimy przestronne miejsce za sprawą montażu lustrzanej ściany, lub też zastosowania jasnych barw i opływowych kształtów. W przypadku bardziej zaawansowanych działań aranżacyjnych, warto sięgnąć po podręczniki i poradniki z tej dziedziny. Za sprawą szczegółowych opisów i przejrzystych zdjęć, w prosty sposób pojmiemy wytyczne określonych stylów i wprowadzimy je w czyn, urozmaicając o własne pomysły i rozwiązania.
urzadzanie mieszkania

Hand made

W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się ręcznie wykonywane wyroby dekoracyjne. Specjaliści i pasjonaci tej sztuki udowadniają niejednokrotnie, że praktycznie z niczego (np. sznurka i kawałka drewna), można stworzyć przepiękną i wyjątkową dekorację, która wzbudzi zachwyt wszystkich odwiedzających nas gości. Aby jednak zagłębić się w tej dziedzinie, trzeba charakteryzować się ogromną cierpliwością i zamiłowaniem oraz talentem do prac plastycznych. W przeciwnym razie godziny spędzone nad sklejaniem, czy malowaniem drobnych elementów, mogą stać się udręką, zamiast źródłem relaksu. Dla zainteresowanych ręcznie robionymi ozdobami, dostępnych jest bardzo wiele poradników i serwisów internetowych, na których można zdobyć cenne instruktaże, lub wymienić się opiniami i doświadczeniami z innymi użytkownikami.

Warto dbać o to, aby miejsce w którym mieszkamy było stworzone zgodnie z naszym gustem i preferencjami estetycznymi. Zapewni to dobre samopoczucie, miłą atmosferę i pomoże w stworzeniu pewnego rodzaju więzi, będącej źródłem bezpieczeństwa i przyjemnych odczuć, związanych z powrotami do domu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015 Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015
     Nie wyobrażasz sobie wakacji bez plażowania w modnym bikini? Przedstawiamy najmodniejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które bez wątpienia podniosą twój poziom [...]
 • Kilka faktów, które warto wiedzieć o mleku modyfikowanym Kilka faktów, które warto wiedzieć o mleku modyfikowanym
      Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o żywienie niemowląt, najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest, aby niemowlę było karmione pokarmem matki przez jak na najdłuższy czas. [...]
 • Klinika urody po męsku Klinika urody po męsku
        Dzisiejszemu mężczyźnie nie wystarczy już tylko mydło, woda po goleniu i dezodorant. Panowie coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki przeznaczone [...]
 • Recepta na szczęście w związku Recepta na szczęście w związku
  Wiele par zastanawia się: czy jest jakaś recepta na szczęście w związku? Na początku, owszem, jest wspaniale, etap pozwania się, zauroczenia jest przyjemny, ta fascynacja daje nam poczucie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015
 
   Nie wyobrażasz sobie wakacji bez plażowania w modnym bikini? Przedstawiamy najmodniejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które bez wątpienia podniosą twój poziom [...] czytaj więcej »