Kobieta

Dzisiaj jest 15.08.2022. Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

Własna działalność gospodarcza - świetna alternatywa dla etatu!

W dobie obecnego kryzysu wiele kobiet nie może znaleźć zatrudnienia w branży, w której się kształciły, a jeśli już pojawi się ciekawa oferta pracy, trudno pogodzić ją z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi.  Ciekawą alternatywą dla pracy na etacie może być założenie działalności gospodarczej, czyli mówiąc krótko - własny binzes.


Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, że branże, które przynoszą zyski są już dawno obsadzone, jednak po dłuższej i głębszej analizie okazuje się, że istnieje jeszcze wiele nisz rynkowych, na których można nieźle zarobić. Dodatkowym atutem jest kwestia tego, że prowadząc własną firmę, nie masz obowiązku spędzania 8 godzin poza domem. Wręcz przeciwnie - bez problemu znajdziesz czas, na prowadzenie domu czy opiekę nad dziećmi.

wlasna dzialanosc gospodarcza


Samozatrudnienie jest doskonałą formą pracy dla zdyscyplinowanych osób, które potrafią  się dobrze organizować. Fakt, że nie jesteśmy nikomu podporządkowani bardzo korzystnie wpływa na efektywność pracy. Sami decydujemy, kiedy powinniśmy pracować, a kiedy zajmować się domem. Niestety minusem tej formy pracy jest to, że nie każdy nadaje się do bycia sobie szefem. Także mniejsza stabilność finansowa oraz biurokracja mogą się okazać barierą nie do pokonania.

samozatrudnienie

Na dzień dzisiejszy dla osób chcących założyć własną firmę istnieje wiele ułatwień, dzięki którym początki samozatrudnienia będą mniej dotkliwe finansowo.  Obecnie pierwsze 24 miesiące prowadzenia własnej działalności są objęte mniejszymi składkami na ubezpieczenia, dzięki czemu przez ten okres spokojnie można rozwinąć firmę, aby osiągała większe zyski. Ponadto istnieje wiele programów dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. Dla przykładu, bez większych problemów można otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy. Wymogiem jest tylko wpis do rejestru bezrobotnych. Następnie wystarczy przedstawić dobry biznesplan i w większości przypadków dotacja zostaje przyznana.

wlasna firma


Ciekawym rozwiązaniem może być wsparcie anioła biznesu, który zobowiązuje się przekazać określoną kwotę pieniężną na założenie i rozwój firmy w zamian za udziały w planowanej działalności. W tym przypadku także należy dysponować szczegółowo opracowanym biznesplanem.


Czym charakteryzuje się dobry biznesplan?

Dobry biznesplan przede wszystkim musi jasno opisywać firmę – określić wszelkie możliwe aspekty planowanej działalności, wady i zalety, prognozowane zyski, ale także badania lokalnego rynku, które są kluczowe dla rentowności całego przedsięwzięcia. Biznesplan powinien być opracowany w formie przejrzystego dokumentu, napisany przystępnym językiem dla każdego, ponieważ nigdy nie ma pewności, komu będzie dane oceniać nasz biznesplan.

 

Własna działalność gospodarcza nie jest obecnie niczym ponad nasze możliwości, a założenie jej jest wyjątkowo proste. Bardzo ważnym ułatwieniem jest okres chroniony, w którym składki i opłaty nie są wysokie. Duża łatwość w otrzymaniu dotacji sprawia, że można założyć firmę, nie ponosząc dużych kosztów, a co za tym idzie nie ryzykując wiele. Przy wybraniu odpowiedniej do naszego rynku branży, można zarabiać niezłe pieniądze, a przy tym opiekować się dziećmi oraz zajmować się domem w pełnym tego słowa znaczeniu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak ubrać siebie i swojego partnera na wesele? Jak ubrać siebie i swojego partnera na wesele?
  Długa sukienka czy nowoczesny kombinezon? Klasyczny garnitur czy zestaw koordynowany? W kwestii strojów wybieranych z myślą o ślubach i weselach nie wszystko jest dozwolone. Prezentujemy [...]
 • 14 czerwca- dzień krwiodawstwa 14 czerwca- dzień krwiodawstwa
  14 czerwca przepada światowy dzień krwiodawstwa, z tej okazji przeprowadziłam wywiad z młodym chłopakiem, który zaczął swoją przygodę z oddawaniem krwi i który budzi we mnie [...]
 • 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku
  Pocałunkami wyraża się swoją sympatię bądź głębokie uczucia. Całujemy na przywitanie lub żeby dowieść swojej miłości. Wyrażając przy tym za każdym razem, pozytywne emocje. Światowy [...]
 • Stroje i przebrania erotyczne - jak je wybrać, na jakie się zdecydować? Stroje i przebrania erotyczne - jak je wybrać, na jakie się zdecydować?
  Lubisz oryginalną bieliznę i niebanalne rozwiązania, dodające pikanterii Waszemu związkowi? Może chcesz nieco ożywić Wasze życie seksualne albo zrealizować głęboko ukryte fantazje Twoje [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak ubrać siebie i swojego partnera na wesele?
 
Długa sukienka czy nowoczesny kombinezon? Klasyczny garnitur czy zestaw koordynowany? W kwestii strojów wybieranych z myślą o ślubach i weselach nie wszystko jest dozwolone. Prezentujemy [...] czytaj więcej »