Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2020. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Własna działalność gospodarcza - świetna alternatywa dla etatu!

W dobie obecnego kryzysu wiele kobiet nie może znaleźć zatrudnienia w branży, w której się kształciły, a jeśli już pojawi się ciekawa oferta pracy, trudno pogodzić ją z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi.  Ciekawą alternatywą dla pracy na etacie może być założenie działalności gospodarczej, czyli mówiąc krótko - własny binzes.


Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, że branże, które przynoszą zyski są już dawno obsadzone, jednak po dłuższej i głębszej analizie okazuje się, że istnieje jeszcze wiele nisz rynkowych, na których można nieźle zarobić. Dodatkowym atutem jest kwestia tego, że prowadząc własną firmę, nie masz obowiązku spędzania 8 godzin poza domem. Wręcz przeciwnie - bez problemu znajdziesz czas, na prowadzenie domu czy opiekę nad dziećmi.

wlasna dzialanosc gospodarcza


Samozatrudnienie jest doskonałą formą pracy dla zdyscyplinowanych osób, które potrafią  się dobrze organizować. Fakt, że nie jesteśmy nikomu podporządkowani bardzo korzystnie wpływa na efektywność pracy. Sami decydujemy, kiedy powinniśmy pracować, a kiedy zajmować się domem. Niestety minusem tej formy pracy jest to, że nie każdy nadaje się do bycia sobie szefem. Także mniejsza stabilność finansowa oraz biurokracja mogą się okazać barierą nie do pokonania.

samozatrudnienie

Na dzień dzisiejszy dla osób chcących założyć własną firmę istnieje wiele ułatwień, dzięki którym początki samozatrudnienia będą mniej dotkliwe finansowo.  Obecnie pierwsze 24 miesiące prowadzenia własnej działalności są objęte mniejszymi składkami na ubezpieczenia, dzięki czemu przez ten okres spokojnie można rozwinąć firmę, aby osiągała większe zyski. Ponadto istnieje wiele programów dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. Dla przykładu, bez większych problemów można otrzymać bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy. Wymogiem jest tylko wpis do rejestru bezrobotnych. Następnie wystarczy przedstawić dobry biznesplan i w większości przypadków dotacja zostaje przyznana.

wlasna firma


Ciekawym rozwiązaniem może być wsparcie anioła biznesu, który zobowiązuje się przekazać określoną kwotę pieniężną na założenie i rozwój firmy w zamian za udziały w planowanej działalności. W tym przypadku także należy dysponować szczegółowo opracowanym biznesplanem.


Czym charakteryzuje się dobry biznesplan?

Dobry biznesplan przede wszystkim musi jasno opisywać firmę – określić wszelkie możliwe aspekty planowanej działalności, wady i zalety, prognozowane zyski, ale także badania lokalnego rynku, które są kluczowe dla rentowności całego przedsięwzięcia. Biznesplan powinien być opracowany w formie przejrzystego dokumentu, napisany przystępnym językiem dla każdego, ponieważ nigdy nie ma pewności, komu będzie dane oceniać nasz biznesplan.

 

Własna działalność gospodarcza nie jest obecnie niczym ponad nasze możliwości, a założenie jej jest wyjątkowo proste. Bardzo ważnym ułatwieniem jest okres chroniony, w którym składki i opłaty nie są wysokie. Duża łatwość w otrzymaniu dotacji sprawia, że można założyć firmę, nie ponosząc dużych kosztów, a co za tym idzie nie ryzykując wiele. Przy wybraniu odpowiedniej do naszego rynku branży, można zarabiać niezłe pieniądze, a przy tym opiekować się dziećmi oraz zajmować się domem w pełnym tego słowa znaczeniu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kontakt wzrokowy podczas rozmowy Kontakt wzrokowy podczas rozmowy
  Wzrok jest jednym z naszych pięciu zmysłów. Nasze oczy momentami mówią więcej, niż nasze usta. Czasami krótkie spojrzenie wystarczy, żeby dobrze zrozumieć daną osobę. [...]
 • Elegancka odzież damska do biura Elegancka odzież damska do biura
  Praca w biurze oraz na wysokim kierowniczym stanowisku obliguje kobiety do odpowiedniego, biznesowego ubioru. Preferowany jest minimalizm, wyczucie stylu, ale nie trzeba zapominać także o [...]
 • Czy wysłać dziecko za granicę na studia? Jakie najczęściej towarzyszą nam obawy? Czy wysłać dziecko za granicę na studia? Jakie najczęściej towarzyszą nam obawy?
  Większość rodziców jest przekonana, że ich dzieci spełnią swoje marzenia edukacyjne, zawodowe oraz finansowe. Świadomość rodziców z kżdy rokiem się zwiększa, przykładają [...]
 • Czym jest perlator i jak działa? Czym jest perlator i jak działa?
  Perlator to specjalna nakrętka mocowana przy wylocie kranu czy prysznica, pozwalająca na znaczną oszczędność wody. To bardzo proste i niezwykle skuteczne rozwiązanie, które jest [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kontakt wzrokowy podczas rozmowy
 
Wzrok jest jednym z naszych pięciu zmysłów. Nasze oczy momentami mówią więcej, niż nasze usta. Czasami krótkie spojrzenie wystarczy, żeby dobrze zrozumieć daną osobę. [...] czytaj więcej »