Kobieta

Dzisiaj jest 28.02.2020. Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Wylecz drobne otarcia naturalnymi sposobami

 

 

Otarcia skóry zwykle występują, gdy odsłonięta skóra jest uszkodzona przez nagły kontakt z szorstką powierzchnią, co powoduje, że górna warstwa skóry się ściera. Czasami może to być spowodowane ukąszeniem owada lub reakcją alergiczną lub obuwiem. Pokazujemy jak poradzić sobie z tym problemem domowymi sposobami.

 

Ból, obrzęk, wyciek płynu lub krwawienie w otartym miejscu, pieczenie, tkliwość, zaczerwienienie i swędzenie to główne symptomy uszkodzonej skóry. Łagodne otarcia nie powodują blizn, ale te głębokie mogą pozostawiać blizny.

 

Obszary takie jak kolana, kostki i łokcie są bardziej podatne na otarcia niż obszary o grubszej, bardziej wyściełanej skórze. Najbardziej narażone na tego typu rany są także dzieci.

 

Zazwyczaj otarcia skóry goją się w ciągu 5 do 10 dni, w zależności od rany. Chociaż rany są powszechne i nie stanowią poważnego problemu, ważne jest, aby traktować je odpowiednio, aby zapobiec infekcji.

 

Możesz użyć do tego domowych środków. Jeśli masz głębokie otarcie, które jest nadal spuchnięte lub bolesne po 15 dniach, zwróć się o pomoc lekarską.

 

Oczyczyść ranę

 

Pomoże usunąć to wszystkie zanieczyszczenia i gruz oraz zapewni optymalne uzdrowienie. Ponadto pomoże zapobiegać infekcji. Przemyj dotknięty otarciem obszar za pomocą antyseptycznego mydła i zimnej wody. Następnie delikatnie osusz czystym kawałkiem gazy. Nałóż grubą warstwę wazeliny, krem antyseptyczny lub balsam nawilżający, aby skóra pozostawała nawilżona. Na koniec przykryj ją sterylnym opatrunkiem lub bandażem. Często zmieniaj opatrunek, przynajmniej raz dziennie.

 

Aloes

 

Aloes jest skutecznym lekarstwem na otarcia skóry ze względu na właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i naprawcze. Może nawet dobrze nawilżyć skórę i przyspieszyć jej gojenie.

 

Rozetnij świeży liść aloesu i wydobądź z niego miąższ. Nałóż żel bezpośrednio na uszkodzoną skórę.

 

Ponownie stosuj 2 lub 3 razy dziennie, aż rana zostanie wyleczona.

 

Miód

 

Miód ułatwia również szybkie gojenie się zrogowaciałej skóry. Jego właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne są skuteczne w leczeniu rany, jak również w zapobieganiu infekcji. Pomaga również zmniejszyć możliwość powstawania blizn. Wetrzyj trochę czystego miodu na obszar dotknięty chorobą i nałóż na niego bandaż. Pozwól pozostać mu tam przez godzinę.

 

Usuń bandaż i dokładnie przepłucz miejsce ciepłą wodą. Użyj tego środka 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni.

 

Kurkuma

 

Kurkuma to cenione ostatnimi czasy lekarstwo na drobne problemy skórne. Jego naturalne właściwości antybakteryjne i antyseptyczne utrzymują zainfekowany obszar wolnym od infekcji, a także ułatwiają gojenie.

 

Wymieszaj ¼ łyżeczki proszku kurkumy z wystarczającą ilością wody, aby uzyskać pastę. Zastosuj go bezpośrednio na drobnej ranie. Pozostaw do wyschnięcia na skórze i unikaj w tym czasie jej zakrywania.

 

Powtarzaj 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni.

 

Wypij też szklankę mleka z kurkumą dwa razy dziennie, aby poprawić zdolność twojego organizmu do szybkiej regeneracji.

 

Olej kokosowy

 

Olej kokosowy może również pomóc w leczeniu otarć ze względu na właściwości przeciwzapalne, nawilżające i lecznicze. Po naniesieniu na ranę tworzy cienką, ochronną warstwę, która chroni uszkodzoną skórę przed kurzem, bakteriami i wirusami. Przyspiesza to proces gojenia, pomagając naprawić uszkodzoną tkankę skórną.

 

Na obtartej skórze umieść delikatnie olej kokosowy z pierwszego tłoczenia. Pozwól mu wchłonąć się w skórę. Nie musisz go spłukiwać.

 

Ponownie nakładaj olej 2 lub 3 razy dziennie, aż skóra będzie wyglądać zupełnie zdrowo.

 

Nagietek

 

Nagietek pomaga leczyć rany i podrażnienia skóry. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu jest użyteczny do dezynfekcji i leczenia drobnych ran, w tym otarć skóry. Ponadto stymuluje produkcję kolagenu, który pomaga w naprawie uszkodzonej skóry.

 

Zmiażdż kilka świeżych kwiatów nagietka, aby uzyskać sok. Zastosuj go na ranę 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni. Lub użyj suszonych ziół w celu zrobienia naparu.

 

Możesz również zastosować krem lub płyn do nagietka sprzedawane bez recepty na obszarze dotkniętym chorobą kilka razy dziennie, aby pobudzić gojenie.

 

Liść babki lancetowatej

 

Liście babki mają doskonałe właściwości lecznicze w przypadku problemów takich jak otarcia, skaleczenia lub drobne oparzenia. Przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości liści pomagają złagodzić ból i swędzenie. Pomagają również przyspieszyć proces gojenia, a także zapobiegają infekcjom.

 

Trzy lub cztery świeże liście babki lancetowatej wklej razem z plastrem. Pozostaw na chwilę, a następnie spłucz ciepłą wodą.

 

Powtarzaj 2 lub 3 razy dziennie przez kilka dni.

 

Możesz również użyć kremów na bazie babki lub maści na przetartej skórze, aby ułatwić leczenie.

 

 

Przed użyciem każdego produktu sprawdź, upewnij się, że nie jesteś uczulony. Pamiętaj też, że głębsze rany potrzebować będą oceny specjalisty. 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Pierwszy papieros elektroniczny Pierwszy papieros elektroniczny
      Przygoda, jaką jest e-palenie powinna się zacząć od zestawu startowego. Dzisiaj mamy do wykorzystania wiele ciekawych propozycji, z jakich warto skorzystać. Przede wszystkim [...]
 • Tolerancja w odniesieniu do ŚDM Tolerancja w odniesieniu do ŚDM
  Nikt Ci nie każe być nie wiadomo jak bardzo religijnym, tolerancyjnym. Ale etykieta dobrego wychowania zakłada, żeby każdy z Nas obdarowywał siebie nawzajem szacunkiem. Niechęć do [...]
 • Codzienna pielęgnacja mieszanej cery Codzienna pielęgnacja mieszanej cery
     Mieszana skóra twarzy potrzebuje skutecznej pielęgnacji, która będzie jednocześnie bezpieczna. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków to jedno, a właściwe ich [...]
 • W jaki sposób powstaje szkło? W jaki sposób powstaje szkło?
     Już starożytne kultury żyjące w pobliżu wulkanów miały dostęp do szkła które występowało naturalnie w rozmaitych rodzajach i zabarwieniach. Do dzisiaj to [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Pierwszy papieros elektroniczny
 
    Przygoda, jaką jest e-palenie powinna się zacząć od zestawu startowego. Dzisiaj mamy do wykorzystania wiele ciekawych propozycji, z jakich warto skorzystać. Przede wszystkim [...] czytaj więcej »