Kobieta

Dzisiaj jest 18.06.2021. Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Zadbaj o swoją formę zimą - zbędna tkanka tłuszczowa

Wielkimi krokami zbliża się zima. Mimo że listopad w tym roku był nadzwyczaj ładny, nieubłagalnie coraz częściej zdarza się myśleć o  śniegu, mrozie i chłodzie. Ciepłe herbatki najczęściej z cytryną czy miodem po powrocie do domu sprawiają, że ten okres przemija dość szybko. Jednak aby go przetrwać, nasz organizm przygotowuje się do zimy nie inaczej niż organizmy niektórych zwierząt. Pod skórą magazynowany jest tłuszcz, by podczas chłodnych dni, organizm utrzymał optymalną dla ciała temperaturę. Zatem czy zawsze czas przedzimowy musi oznaczać zwiększenie masy ciała? 

 

Otóż odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi NIE. W erze nowoczesnych technologii mamy wybór spośród wielu metod pozbycia się owego tłuszczu. Wiele z nich dotyczy mechanicznego usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale istnieją także takie, które możemy wykonać sami w domowych warunkach.

 

Oprócz metod mechanicznych, których skuteczność jest naprawdę wysoka, polecamy zadbać o swoją formę we własnych zakresie. Aby przez cały sezon jesienno-zimowy nie przybrać zbyt wiele na wadze, należy postarać się o dobranie odpowiedniej diety dla naszego organizmu, ponieważ w dużej mierze to od niej zależy ile potrzebnych (i niepotrzebnych) substancji odżywczych dostarczymy organizmowi. Dieta powinna być dobrana uwzględniając aktywność fizyczną, wiek, a także wagę. Ważne jest, aby podczas posiłków czy przekąsek nie dopuszczać do sytuacji przejedzenia.

 

Kolejnym aspektem utrzymania odpowiedniej wagi są ćwiczenia, które wymagają pewnej regularności. Jeżeli będziemy trzymać się tego założenia, niekonieczne będą katorżnicze wysiłki czy zbyt ubogie w kalorie diety.

 Jakie formy aktywności warto wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. W tym przypadku nie ma odgórnego narzucania dyscypliny, więc należy wybrać aktywność, który sprawia najwięcej przyjemności. Można chodzić na siłownie, biegać, tańczyć, robić brzuszki czy jeździć rowerem, jeśli warunki pogodowe sprzyjają. Dobrym rozwiązaniem jest także kurs sztuk walki, który doskonale przygotuje organizm na czas zimy. Dodatkowo wyniesiemy coś więcej – mianowicie umiejętność obrony własnej. Jeżeli brak w nas samozaparcia, by zachować regularność, równie dobrze możemy znaleść kogoś, kto będzie w podobnej sytuacji. Warunki będą o tyle ciekawsze, że będzie występować wzajemna motywacja.

 

Wniosek ogólny jest jeden - nieważne w jaki sposób zadbamy o swoją formę w sezonie jesienno-zimowym, ale ważnym jest, żeby bardzo poważnie traktować ćwiczenia, bo tylko te wykonywane regularnie mogą przynieść efekty, na których nam zależy rozpoczynając treningi.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Wymarzone oświadczyny Wymarzone oświadczyny
  Dziś na naszą skrzynkę wpłynęła niesamowita wiadomość. Jedna z naszych czytelniczek postanowiła się nią podzielić, oto i ona.   -„Stało się to kilka dni temu, podczas [...]
 • O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl
  Witamy serdecznie w naszym serwisie PewnaPani.pl! Nie minął miesiąc od kiedy w mojej głowie zrodził się pomysł na ten serwis, a okazuje się, że projekt jest już zrealizowany. Na początku [...]
 • Lato wokół stołu Lato wokół stołu
  Końcówka lata sprzyja plenerowym rozrywkom. To idealny czas na pikniki, grille czy śniadania w ogrodzie. Miłośnicy kulinarnych spotkań w otoczeniu przyrody wiedzą, że nawet tak [...]
 • 5 sposobów na wiosenną energię 5 sposobów na wiosenną energię
      Po zimie każdy z nas ma osłabioną odporność, czujemy się ciężko z powodu nadmiaru kilogramów i brakuje nam sił. Trochę ruchu, lekka dieta, odrobinka relaksu [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Wymarzone oświadczyny
 
Dziś na naszą skrzynkę wpłynęła niesamowita wiadomość. Jedna z naszych czytelniczek postanowiła się nią podzielić, oto i ona.   -„Stało się to kilka dni temu, podczas [...] czytaj więcej »