Kobieta

Dzisiaj jest 19.04.2018. Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Pierwszy raz na siłowni. Jak wybrać odpowiednie ćwiczenia?

Przychodzi taki czas, kiedy często zastanawiasz się jak zadbać o swoje ciało. Jeśli nie uprawiasz czynnie sportu, najlepiej jest wybrać się na siłownię. Karnet umożliwia dostosowanie odpowiednich zajęć do twojej kondycji albo usystematyzowanie samodzielnych ćwiczeń, które pozwolą zadbać o sylwetkę na dłuższy czas.

 

Początek stycznia to z reguły miesiąc, w którym na każdej siłowni jest tłoczno. Postanowienia noworoczne u większości osób sypią się jednak końcem miesiąca. Sieci siłowni oferują obecnie tyle przestrzeni i wyboru zajęć, że nie ma większego problemu ze znalezieniem czegoś dla każdej z nas.

 

W zależności na czym najbardziej nam zależy, czy na utracie wagi, czy na wymodelowaniu swojego ciała – warto zapoznać się z programem treningów, które zaraz obok diety pozwolą ci osiągnąć cel.

 

Styczeń jest o tyle przyjaznym dla siłowni miesiącem, że większość fitness clubów oferuje promocje na karnety, które można kontynuować przez cały rok. Koszty to jednak nie wszystko. Czasem członkostwo w „elitarnym” klubie może przez naszą nieuwagę przysporzyć nam wiele problemów. Dlatego wystrzegaj się podpisywania długich umów, pisanych drobnym maczkiem,z nieznanymi pojęciami prawniczymi.

 

Niestety niektóre sieciówki potrafią w ten sposób przysposobić sobie klienta na długi czas, a zerwanie umowy jest jeszcze bardziej nieopłacalne ze względu na dodatkowe płatności. Wybierz najprostszą opcję członkostwa i zawsze dopytuj pracowników w razie jakichkolwiek wątpliwości o każdy punkt umowy taki jak: płatności, przedłużenie umowy, czy tymczasowe zamrożenie karty. Nie poddawaj się presji dodatkowych opłat nawet, jeśli sprzedawcy mocno nalegają. Wybierz taki pakiet, który na pewno będzie odpowiedni. Zastanów się, czy przywileje, które wcześniej opłacisz są ci tak naprawdę potrzebne. Jeśli kompletnie nie potrafisz się sama zmotywować – najlepsza będzie pomoc trenera personalnego, który dostosuje ćwiczenia specjalnie do twojej sylwetki i kondycji.

 

Niektóre siłownie oferują także zajęcia wyłącznie dla kobiet. Jeśli czujesz, że taka opcja jest dla ciebie odpowiednia, to na pewno znajdziesz miejsce, które proponuje takie rozwiązanie.

Zrzucamy zbędne kilogramy

 

Jeśli twoim celem jest przede wszystkim utrata wagi, to warto zapisać się na zajęcia grupowe, które oferuje niemal każda siłownia. Fitness skupiony na cardio, z obciążeniami sprawi, że wkrótce zbędne kilogramy nie będą już większym problemem. Treningi body pump, czyli z użyciem sztang to wbrew pozorom nie są zajęcia, po których będziesz wyglądać jak kulturysta. Pozwolą nie tylko szybciej spalić zbędne kalorie, ale też doskonale wyrzeźbić ciało. Spalanie tkanki tłuszczowej to też zajęcia ABT, które skupiają się na konkretnych partiach ciała. ABT to skrót od abdominal – brzuch, buttocks – pośladki, thighs – uda. To także jedna z najskuteczniejszych form walki z cellulitem. Siłownie oferują także zajęcia skupiające się na jednej, konkretnej partii ciała jak brzuch czy pośladki, które są również świetnym rozwiązaniem w dążeniu do zachowania smuklejszej sylwetki.

Modelowanie i kondycja

 

Ważnym dla zdrowia jest przede wszystkim zachowanie dobrej kondycji. Pomocne będą tutaj lżejsze zajęcia, nie wymagające użycia większej siły. Pilates, joga czy stretching pomogą nam także zachować prostą sylwetkę. Rozciągną także nasze przepracowane mięśnie po intensywnych ćwiczeniach. Taka forma zajęć jest także wskazana dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. To także forma relaksu, która pozwoli odsunąć ci się chociaż na chwilę od codziennego stresu.

 

Oprócz regularnych ćwiczeń należy także pamiętać o zbilansowanej diecie i codziennym nawodnieniu organizmu. W walce z cellulitem warto zamienić np. mocną kawę na zieloną herbatę i ograniczyć spożywanie alkoholu. Potrzebna nam będzie także cierpliwość i systematyczność. Pamiętajmy, że jednorazowe zachowanie zdrowych zasad żywienia czy słaba częstotliwość ćwiczeń nie przyniesie nam niestety żadnych efektów

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kuszący outfit na Walentynki Kuszący outfit na Walentynki
  Część z nas, niecierpliwie czeka na Walentynki, dla innych to święto mogłoby nie istnieć. Niewątpliwie jednak, kiedy otrzymujemy zaproszenie na romantyczną randkę, chcemy wyglądać [...]
 • Emocje, które tuczą Emocje, które tuczą
  Kate Moss powiedziała kiedyś, że nic nie smakuje tak dobrze, jak bycie chudym. Może się jej tak wydawać, bo pewnie nigdy nie miała okazji spróbować ciasta czekoladowego mojej [...]
 • Być jak Marilyn Monroe Być jak Marilyn Monroe
  Zapisała się w pamięci ludzkości jako wspaniała aktorka, piosenkarka, modelka, ale przede wszystkim ikona seksu. Mimo trudnego dzieciństwa, udało jej się dotrzeć na szczyt. Jej styl to [...]
 • Elegancka odzież damska do biura Elegancka odzież damska do biura
  Praca w biurze oraz na wysokim kierowniczym stanowisku obliguje kobiety do odpowiedniego, biznesowego ubioru. Preferowany jest minimalizm, wyczucie stylu, ale nie trzeba zapominać także o [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kuszący outfit na Walentynki
 
Część z nas, niecierpliwie czeka na Walentynki, dla innych to święto mogłoby nie istnieć. Niewątpliwie jednak, kiedy otrzymujemy zaproszenie na romantyczną randkę, chcemy wyglądać [...] czytaj więcej »