Kobieta

Dzisiaj jest 17.03.2018. Imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Wszystko, co musisz wiedzieć o suchym szamponie do włosów

Zdarzyło się, że zaspałaś i nie masz już czasu na mycie głowy? Suchy szampon jest świetnym rozwiązaniem na przywrócenie świeżości twoich włosów. Zanim jednak udasz się do drogerii dowiedz się, czy warto zainwestować w takie rozwiązanie.

 

Podczas gdy ten produkt do włosów „dla leniwych” ostatnio zyskał na popularności, w niektórych raportach pojawiają się pytania, czy suchy szampon może uszkadzać włosy, czy nawet gorzej - powodować ich wypadnanie. Dotyczy to przede wszystkim użytkowników o dużym stażu używania.

 

Nie do końca szampon

 

Pod żadnym pozorem nie używaj suchego szamponu na mokrych włosach i nie oczekuj takich samych rezultatów jak w przypadku zwykłego szamponu. Typowy mokry szampon usuwa brud i zanieczyszczenia, takie jak cząstki skóry, olej ze skóry głowy i inne zanieczyszczenia.

 

Określenie "suchy szampon" jest mylące, ponieważ nie ma nic wspólnego z czyszczeniem włosów w taki sam sposób jak tradycyjny szampon. To zwyczajna formuła suchego proszku, który przede wszystkim pochłania olej.

 

Nawet jeśli twoje włosy wyglądają na czystsze po suchym szamponie, to i tak wymagają one w końcu tradycyjnego mycia. Dogłębne oczyszczanie skóry głowy jest bardzo ważne i nie należy go pomijać ze względu na podstawy higieny oraz zapobieganie infekcji.

 

Dobierz produkt odpowiedni dla ciebie

 

Osoby z pewnymi stanami skóry głowy, takimi jak łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry, mogą nie być odpowiednimi kandydatami do używania suchego szamponu. Dermatolodzy zalecają w takich przypadkach stosowanie takich produktów, jak szampon keratolityczny, który rozpuszcza łuski na skórze głowy lub szampon steroidowy w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

 

Wypadanie włosów

 

Jeśli używasz suchego szamponu i masz jednocześnie cienkie włosy nie oznacza, że będzie on jedną z przyczyn ich większego wypadania. Według naukowców czasem może chodzić telogenowe łysienie. Ten tymczasowy stan jest zwykle spowodowany przez "szok" dla twojego systemu: poważny stres fizjologiczny, taki jak poród, znieczulenie lub radykalna dieta powodująca szybką utratę wagi.

 

Można też rozwinąć kontaktowe zapalenie skóry, alergię skórną, która wynika z ekspozycji na niektóre zapachy lub środki konserwujące stosowane w produktach do pielęgnacji włosów. Na przykład, jeśli użyjesz płynnej wersji roztworu minoksydylu do odrastania włosów - znanego również jako Rogaine - zauważysz coś o nazwie glikol propylenowy w mieszance. Może powodować podrażnienie skóry głowy lub swędzenie, które, jeśli jest dodatkowo ciężkie, może prowadzić do utraty włosów.

 

W zależności od osoby, wiele różnych składników w wielu produktach do włosów może wywołać taką samą reakcję. Czasami zbyt dużo nagromadzenia się brudu na skórze głowy może także odpowiadać za ich wypadanie, zwłaszcza jeśli wystąpią stany zapalne. Używanie suchego szamponu zamiast mycia głowy może dodatkowo przyczynić się do problemu.

 

W tym wypadku bezpieczniej będzie skonsultować  się z dermatologiem.

 

Ciesz się efektem

 

"Wszyscy moi klienci uwielbiają suchy szampon" - mówi Davy Newkirk dla „Today”, fryzjer celebrytów, którego klientami są m.in. Jessica Alba, Kourtney Kardashian . "Stało się to zwykłym produktem, którego używają na co dzień” – dodaje Newkirk.

 

Według fryzjerów jest to także wspaniałe narzędzie do stylizacji. Pomaga osobom, które na co dzień zmagają się z zapewnieniem puszystości i gęstości swoich włosów.

 

Należy jednak pamiętać, by nie nadużywać tego produktu. Zastąpienie go zwyczajnym myciem zwiększa ryzyko podrażnień, z których bardzo trudno będzie się później leczyć. Nie chodzi tutaj zdecydowanie o składniki suchego szamponu, bo to nie one są problemem, ale częstotliwość jego używania.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań? Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań?
  Wiele z nas zapewne przyznaje się, że każdego dnia swój pierwszy posiłek zjada dopiero w godzinach południowych. Z rana apetyt nie sprzyja, a codzienne obowiązki pochłaniają do [...]
 • Na kogo lecą kobiety? Na kogo lecą kobiety?
  Każdy człowiek, spotykając nową osobę, nieświadomie ocenia czy nadaje się ona na naszego partnera, czy też nie. Zapieranie się, że wygląd nie ma dla nas najmniejszego znaczenia jest [...]
 • Walentynkowy make up krok po kroku! Walentynkowy make up krok po kroku!
  Każda z nas chce wyglądać dla swojego partnera najlepiej, szczególnie w Walentynki. Oto prosty sposób, jak pomalować oko specjalnie na tę okazję.   Potrzebne [...]
 • Majówkowy look - jak się ubrać na majówkę? Majówkowy look - jak się ubrać na majówkę?
  Za kilka dni długi weekend majowy. Warto wtedy zafundować sobie kilkudniowe oderwanie od codziennej gonitwy, tym bardziej, że tegoroczna aura pogodowa wybitnie sprzyja wyjazdom. Skompletowanie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań?
 
Wiele z nas zapewne przyznaje się, że każdego dnia swój pierwszy posiłek zjada dopiero w godzinach południowych. Z rana apetyt nie sprzyja, a codzienne obowiązki pochłaniają do [...] czytaj więcej »