Strona główna » Czym pojechać na wakacje?

Czym pojechać na wakacje?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Rozpoczął się sezon wakacyjny i urlopowy. Większość z nas w tym czasie będzie miała okazję odpocząć i wyjechać na zasłużone wakacje. Góry, morze, słońce, piękne widoki… Brzmi wspaniale. Jednak żeby to wszystko mieć, najpierw trzeba się spakować i ruszyć w drogę. Wtedy pojawia się pytanie: czym najlepiej, najszybciej i najtaniej pojechać na wakacje?

 

Samochód

 
""

 

To bez wątpienia jeden z najwygodniejszych środków lokomocji, pod warunkiem, że nie mamy do pokonania ogromnej odległości z domu do naszego wakacyjnego celu. Podróż samochodem trwająca kilkanaście godzin na pewno nie należy do przyjemnych, szczególnie dla kierowcy, który musi pozostać czujny i skupiony przez cały czas. Pozostali pasażerowie muszą pozostać w pozycji siedzącej, a ich ruchy ograniczają pasy bezpieczeństwa. Ważną zaletą podróży samochodem jest to, że dojedziemy nim prawie wszędzie, a więc jest idealnym środkiem transportu dla osób, które samodzielnie zaplanowały podróż lub chcą dotrzećw miejsca trudno dostępne i mało znane. Decydując się na samochód możemy zapomnieć o przesiadkach, problemach z dużym bagażem i nerwach na dworcu. Ponadto koszty podróży nie będą aż tak wysokie, pod warunkiem, że samochodem będzie podróżować większa liczba osób. Wtedy koszty podzielą się równomiernie do liczby podróżujących.

Przed podróżą warto zapoznać się z prognozą pogody oraz mapą warunków drogowych, aby nie napotkać na gigantyczne korki z powodu warunków pogodowych, remontów lub innych przeszkód.


 Pociąg


""

Przewoźnicy na czas wakacji przygotowują specjalne zniżki i promocje dla podróżujących. Czasami można trafić na bardzo ciekawe oferty, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Dodatkowo, podróż pociągiem niekoniecznie musi być męcząca i niewygodna, tak jakby mogłoby się to wydawać. Podczas podróży możemy swobodnie się poruszać, a takiej możliwości nie mamy, decydując się na jazdę samochodem. W pociągach dalekobieżnych można zarezerwować tzw. kuszetkę oraz skorzystać z wagonu restauracyjnego. Minusem jest to, że w pociągu możemy spotkać różnych ludzi, którzy niekoniecznie muszą przypaść nam do gustu. Może się też okazać, że pociąg jest przepełniony i nie zostało już żadne miejsce siedzące, a jedynym sposobem dostania się do upragnionego celu jest podróż na stojąco gdzieś na korytarzu, w przypadku dłuższych podróży będzie bardzo niekomfortowe. Ponadto zdarzają się pociągi niezadbane, z brudnymi przedziałami i toaletami. Do pociągu nie zabierzemy również dużego bagażu.

 

Samolot


""

Wciąż dla wielu podróżowanie samolotem kojarzy się z czymś luksusowym i nieosiągalnym, lecz podobnie jak w przypadku kolei, linie lotnicze, zwłaszcza tanie, proponują ciekawe oferty wakacyjne. Transport powietrzny może więc okazać się nie dość, że atrakcyjnym cenowo, ale również wygodnym, szybkim i wbrew pozorom bardzo bezpiecznym sposobem podróżowania. Ten środek lokomocji jest idealny dla osób, które swój urlop spędzają daleko poza granicami kraju. Poza tym nawet sam lot może okazać się nie lada atrakcją dla tych, którzy na co dzień korzystają z lądowych środków transportu oraz dla dzieci. Wada to z pewnością długi czas poświęcony na odprawę oraz oczekiwania na lotnisku. Dodatkowo możliwość zabrania dużego bagażu jest bardzo ograniczona, każde przekroczenie wymaganej wagi bagażu wiąże się z wysoką dopłatą.

 

 

Aneta Borzyszkowska

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie