Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Dobry odkurzacz - czyli jaki?

Odkurzacz to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia w każdym mieszkaniu. Sprzęt pozwala na sprawne usunięcie wszelkich zabrudzeń z podłogi, a także znajdujących się w mieszkaniu mebli. Dla uzyskania najlepszych efektów sprzątania i komfortu realizowania poszczególnych prac niezbędne jest jednak postawienie na wysokiej jakości urządzenia. Wybierając odkurzacze bezprzewodowe lub tradycyjne należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które definiują komfort realizowania prac związanych ze sprzątaniem. Dobrze wybrany odkurzacz posłuży przez wiele lat i będzie stanowił bardzo duże wsparcie przy wszystkich codziennych pracach związanych ze sprzątaniem. Prezentujemy w jaki sposób dobrać sprzęt, który spełni oczekiwania.


Bezprzewodowy odkurzacz czy tradycyjny?

Obecnie szczególnie duże uznanie na rynku zdobywają odkurzacze bezprzewodowe. Oferują przede wszystkim wyższy komfort użytkowania. Brak konieczności podłączania do prądu całkowicie eliminuje problem związany z plątaniem się przewodu podczas sprzątania. Odkurzacze pionowe pozwalają łatwe dotrzeć w każde miejsce i sprawiają, że sprzątanie może dostarczać bardzo dużej radości i przebiegać w niezwykle komfortowy sposób. Dodatkowo najlepsze modele gwarantują wystarczającą moc ssania, a pojemne baterie pozwalają nawet na kilkadziesiąt minut ciągłej pracy. Odkurzacza bezprzewodowy może być zatem dla wielu osób znakomitym wyborem i może zaoferować wszystko, co niezbędne do komfortowego wykonania porządków w mieszkaniu. Postawienie na najlepsze urządzenia dostępne w ofertach renomowanych sklepów będzie strzałem w dziesiątkę.

Największą wadą odkurzaczy bezprzewodowych jest z pewnością ich cena. Są zdecydowanie droższe niż odkurzacze tradycyjne. Jako produkty z segmentu premium są kierowane do osób zamożniejszych, które są w stanie zapłacić więcej za komfort.

Sprawdzenie najważniejszych parametrów sprzętu

Duże znaczenie przy wyborze odkurzacza ma również sprawdzenie najważniejszych parametrów pracy konkretnego sprzętu. Zarówno odkurzacz bezprzewodowy, jak i tradycyjny powinien oferować odpowiednią moc. Zasadniczo im większa moc wyrażona w watach tym większą moc ssania zaoferuje urządzenie. W efekcie sprzątanie będzie przebiegało o wiele efektywniej i można będzie sprawniej usuwać wszystkie zabrudzenia z podłogi. Jest to gwarancją dokładnego i szybkiego sprzątania. Sprzęty o większej mocy bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku mebli tapicerowanych i dywanów. Możliwe będzie pozbycie się nawet trudno dostępnych zabrudzeń.

Kolejny parametr, który warto sprawdzić przed zakupem to waga odkurzacza. Aspekt ten ma znaczenie przede wszystkim w przypadku postawienia na odkurzacz pionowy. Trzymany podczas sprzątania w jednej ręce będzie o wiele wygodniejszy w użyciu w sytuacji, gdy nie waży zbyt wiele. Ten parametr warto dostosować przede wszystkim do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań względem samego urządzenia.

Na komfort korzystania z odkurzacza wpływ ma również poziom hałasu generowany przez urządzenie. Nowoczesne odkurzacze są najczęściej konstruowane w taki sposób, który pozwala na uzyskanie stosunkowo cichej pracy. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie porządków nawet w nocy bez obawy o obudzenie sąsiadów.

W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych kluczowy będzie również czas pracy. W zależności od wielkości mieszkania może być potrzebne nawet kilkadziesiąt minut zasilania bateryjnego, aby wysprzątać wszystkie pomieszczenia.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak wybrać odkurzacz warto przede wszystkim zwrócić uwagę na powyższe kwestie. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie odkurzacza, który bardzo dobrze sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu i pozwoli na bardzo komfortowe i sprawne wykonanie porządków w mieszkaniu. 

Dodatkowe funkcje oferowane przez odkurzacze pionowe

Nowoczesne urządzenia, które są dostępne na rynku oferują również wiele dodatkowych funkcjonalności, które wpływają na komfort użytkowania sprzętów. Jedną z najciekawszych jest możliwość mycia podłogi na mokro. Dzięki temu za jednym razem możliwe będzie wykonanie dwóch czynności. W przypadku odkurzaczy wyposażonych w funkcję czyszczenia na mokro należy jednak przygotować się na stosunkowo duży wydatek finansowy. Sprzęty z uwagi na obecność dodatkowych elementów są droższe. Wymagają także regularnych wymian szczotek oraz filtrów, które odpowiadają za mycie.

Najlepsi producenci jak Electrolux dołączają do zestawów z odkurzaczami również dodatkowe końcówki. Ssawka szczelinowa lub końcówki do odkurzania tkanin mogą sprawdzić się bardzo dobrze i warto się takowymi zainteresować. Bezprzewodowy odkurzacz będzie dzięki temu jeszcze bardziej uniwersalny i sprawdzi się w jeszcze większej liczbie zadań. Pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni, co może być bardzo istotne.

Przeglądając oferty najlepszych sklepów, które specjalizują się w sprzedaży elektroniki można natrafić na wiele wysokiej jakości sprzętów, które są wyposażone w liczne udogodnienia dla użytkowników. Tym samym urządzenia mogą jeszcze lepiej sprawdzić się w konkretnych zadaniach. 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Bezpieczne i głębokie oczyszczenie skóry, czyli sposób na trądzik Bezpieczne i głębokie oczyszczenie skóry, czyli sposób na trądzik
  Przekraczasz powoli 30-tkę i problemy z trądzikiem powinnaś mieć już dawno za sobą. Burza hormonalna okresu dojrzewania minęła, tymczasem Twoją twarz ciągle pokrywają czerwone szpecące [...]
 • Jak wybrać bezpieczne zabawki dla malucha? Jak wybrać bezpieczne zabawki dla malucha?
  Zabawki są ważnym elementem w życiu dziecka. Pomagają się rozwijać oraz zapewniają sporo radości. Jak zadbać o to, aby nie były one przyczyną kłopotów?   Wszystkie [...]
 • Piękne ciało na lato Piękne ciało na lato
  Dobrze dobrany kostium kąpielowy pomoże ukryć niedoskonałości figury. Możemy jednak przeliczyć się myśląc, że to wystarczy aby wyglądać pięknie. Zadbać o ciało należy już teraz. [...]
 • Ciuchowisko - wymiana ubrań - edycja V Ciuchowisko - wymiana ubrań - edycja V
  Na jubileuszową 5 edycję zapraszamy do przestronnych wnętrz klubu Balsam. Tym razem wymiana odbywać będzie się na stołach i na foli. Do wyboru do koloru. Na miejscu bar zaopatrzony w jedzenie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Bezpieczne i głębokie oczyszczenie skóry, czyli sposób na trądzik
 
Przekraczasz powoli 30-tkę i problemy z trądzikiem powinnaś mieć już dawno za sobą. Burza hormonalna okresu dojrzewania minęła, tymczasem Twoją twarz ciągle pokrywają czerwone szpecące [...] czytaj więcej »