Strona główna » Jesienne porządki w szafie

Jesienne porządki w szafie

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Nie ma lepszego czy gorszego momentu na porządki w szafie, ale zmiana pór roku i przestawienie się z rzeczy typowo letnich na cieplejszą odzież jesienno-zimową może być dobrym pretekstem do domowego remanentu. Większość z nas nie lubi rozstawać się z raz kupionymi rzeczami, zwłaszcza gdy jest to markowa odzież damska, na którą wydałaś mnóstwo pieniędzy, ale prawda jest taka, że w każdej szafie z czasem zbiera się mnóstwo ubrań, z których w ogóle nie korzystamy. Takie ubrania zajmują tylko miejsce i budują fałszywe wrażenie nieskończonej liczby rzeczy, w które możemy się ubrać, a w rzeczywistości jest przecież zupełnie inaczej.

 

   Porządkowanie szafy najlepiej rozpocząć od wyboru klucza, którym będziemy kierować się podczas segregacji ubrań. Odzież damska to wiele kategorii ubrań, zatem na początku najlepiej dokonać takiej ogólnej kategoryzacji. Dzielimy rzeczy na koszulki, bluzeczki, sukienki, spódnice, spodnie, bluzy-swetry, marynarki itd. Następnie musimy w jakiś sposób określić, z których ubrań w ogóle nie korzystamy, z których korzystamy rzadko, a które są naszymi ulubionymi ciuchami noszonymi na co dzień lub przy określonych okazjach. Istnieje wiele sposobów na szybkie zweryfikowanie przydatności każdego z ciuchów. Niektóre kobiety przytwierdzają do wieszaków wstążeczki i zawiązują na nich kokardkę za każdym razem, gdy sięgają po wiszącą na nich sukienkę czy garsonkę. Zwykle jednak dobrze pamiętamy, czy dana bluzka, spódnica lub spodnie, były przez nas w ostatnim czasie używane, czy też leżą sobie w szafie bezczynnie od wielu miesięcy, bo albo nam się zupełnie znudziły, albo przestały być modne, albo po prostu stały się na nas zwyczajnie za małe.

 

   Pamiętajmy, że każda szafa zapełniona odzieżą damską potrzebuje odpowiednio dużo czasu na jej uporządkowanie. Zatem przed przystąpieniem do porządków zarezerwujmy sobie przynajmniej 2-3h wolnego czasu na to zajęcie. Podczas porządków dobrze puścić sobie fajną, energetyczną muzykę, która zmotywuje nas do działania. Porządki zaczynamy od wyciągnięcia wszystkich rzeczy z szafy i posegregowania ich na oddzielne kategorie, według wcześniej przytoczonego schematu. Kolejny krok to dokładne przejrzenie każdej kategorii pod kątem przydatności każdej rzeczy. Następnie każdą kategorię dzielimy na rzeczy które lubimy, z których korzystamy i chcemy zatrzymać oraz na rzeczy których nie nosimy, które są zniszczone, niemodne lub niedopasowane rozmiarowo. Zwykle nie obejdzie się bez czasochłonnych przymiarek, ale często to jedyny sposób na potwierdzenie, że z konkretnej rzeczy nie skorzystamy już nigdy więcej.

 

   Wiadomo, że moda szybko się zmienia i dlatego odzież damska starzeje się szybciej niż odzież męska. Ne warto zatem mieć zbyt wiele sentymentu do rzeczy, które kiedyś były bardzo modne i z których korzystało się niemal codziennie, gdy aktualnie nie korzystasz z nich praktycznie nigdy. Oczywiście ulubionych rzeczy nie musisz od razu wyrzucać. Możesz przygotować specjalne pudło na rzeczy, które lubisz, ale z których już nie korzystasz. Zobaczysz, że po pewnym czasie zapomnisz o tych ciuchach i nie będziesz mieć skrupułów, by pozbyć się ich już na stałe. Odzież damska z takiej paczki może pójść bezpośrednio na śmietnik. Jeśli jednak Twoim zdaniem nie są to rzeczy zupełnie zniszczone, a tylko niedopasowane do aktualnej mody lub już niedopasowane rozmiarowo, możesz je oddać do jednego z pojemników PCK lub innej organizacji charytatywnej, która zbiera używaną odzież. Dobre jakościowo, zwłaszcza markowe i niezniszczone rzeczy możesz również spróbować oddać w komis.

 

   Szafa wyczyszczona z niepotrzebnych ciuchów od razu stanie się bardziej przestronna, a Ty przestaniesz się wzbraniać przed zakupem nowych ciuchów, które przecież są Ci bezwzględnie potrzebne. W końcu masz na nie miejsce!

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie