Kobieta

Dzisiaj jest 28.02.2020. Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Lampy do pokoju dziecięcego - jak je wybierać?

   Zobacz jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pokoju dziecięcego. Sprawdź jakimi zasadami kierować się przy wyborze lamp dla dzieci. Wybór lamp do pokoju dziecięcego w dużym stopniu zależy od wieku dziecka. Inne potrzeby ma niemowlak, ruchliwy dwulatek, nieco starszy przedszkolak, czy wreszcie uczeń. Są jednak pewne uniwersalne zasady, które warto mieć na uwadze wybierając się do sklepu z oświetleniem. Dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa i funkcjonalności dziecięcych lamp.


   Rodzice przykładają wiele uwagi do wystroju pokoju swojego malucha. Od początku starają się pieczołowicie dobrać wszystkie akcesoria, by czas spędzany we własnym pokoiku miło się dziecku kojarzył. Oświetlenie jest jednym z elementów wyposażenia wnętrz, który ma duży wpływ na atmosferę pomieszczenia. W przypadku lamp dla dzieci ważne są jednak jeszcze inne aspekty.

 

Bezpieczeństwo

   Lampy do pokoju dziecięcego muszą być bezpieczne. Potencjalne zagrożenia to możliwość przewrócenia się o kabel i ściągnięcia lampy na siebie, oparzenie się o gorący klosz, połknięcie drobnych ozdób, czy toksyczne materiały użyte do produkcji. Warto więc pytać o normy i atesty.

 

Ekonomia

   Lampy dziecięce nierzadko pozostają włączone niemal całą dobę. Wiele dzieci boi się całkowitych ciemności, więc mała lampka przy łóżeczku, lub biurku którą zostawia się włączoną na noc daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i uspokaja. „Jeśli potrzebujemy takiego ciągłego oświetlenia warto zainwestować w lampy ledowe, które mają długą żywotność, zużywają mniej energii. Są też bardziej przyjazne dla środowiska i nie nagrzewają się. Jest to szczególnie ważne, bo lampki w nocy często stawiane są blisko łóżeczka: na biurku, czy komodzie” – mówi ekspert serwisu lampy.pl.

 

Regulowane światło

   Możliwość zmiany intensywności światła jest nieodzowna, by dostosować oświetlenie do aktywności dziecka. Do układania klocków, zabawy na dywanie wystarczy ogóle niezbyt jasne światło sufitowe. Do bardziej precyzyjnych prac np.: rysowanie, układanie puzzli, czytanie przyda się dodatkowo światło punktowe np.: z kinkietu. Dla starszych dzieci do nauki, czytania, odrabiania lekcji niezbędne są już lampy na biurko.

 

Dla każdego coś miłego

   Małe księżniczki, czy fani samochodów nie będą zawiedzeni. Wybór lamp dziecięcych jest tak duży, że bez problemu można dobrać model, który sprawi dziecku radość i będzie pasował do wystroju pokoju. W sprzedaży są lampy dla dziewczynek np.: w kształcie chmurek, bukietu kwiatów, czy ozdobione motylkami i chłopców np.: w kształcie boiska, samochodu strażackiego, czy piłki nożnej. Można też wybrać neutralny model, który będzie pasował do każdego pokoju dziecięcego.

   Lampy dziecięce to coś więcej niż tylko oświetlenie pokoju. Dziecko otoczone ładnymi przedmiotami uczy się zwracać uwagę na estetykę otoczenia, ma zapewnione odpowiednie dla wieku bodźce pobudzające wyobraźnię i wspierające jego rozwój. Z kolej pełna funkcjonalność oświetlenia i jego dostosowanie do pory dnia i nocy to dbałość o zdrowie oczu dziecka i jego radość ze spokojnej, komfortowej zabawy i nauki.

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kiedy powinnaś zacząć używać podkładu liftingującego?
 
  Podkład do twarzy to jeden z ważniejszych kosmetyków do makijażu dla kobiety. To produkt, który jest w stanie ukryć wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy, poprawiać [...] czytaj więcej »