Strona główna » Planujemy remont: jak samodzielnie wybrać artykuły budowlane i wnętrzarskie?

Planujemy remont: jak samodzielnie wybrać artykuły budowlane i wnętrzarskie?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Generalny remont mieszkania już nie może czekać? Masz dość niefunkcjonalnego rozkładu pomieszczeń albo obsypującego się z sufitu tynku? Zwlekasz, bo obawiasz się, że remont może cię przerosnąć? Spokojnie! Wystarczy dobry pomysł, dokładny plan i trochę cierpliwości, aby twoje mieszkanie nabrało nowego blasku!

 

Samodzielny remont? To da się zrobić!

Jeśli mamy trochę czasu, a praca fizyczna nie jest nam straszna, możemy pokusić się o samodzielne przeprowadzenie prac remontowych w mieszkaniu. Odświeżenie wnętrza poprzez ponowne pomalowanie ścian czy wymianę paneli nie jest skomplikowane i z pewnością przy odrobinie dobrych chęci każdy sobie z tym poradzi. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku planowanego gruntownego remontu.

Skuwanie płytek, wymiana instalacji hydraulicznej, wyburzanie lub dostawianie ścianek działowych wymagają nie tylko więcej sił i czasu, ale także więcej wprawy i doświadczenia. Dlatego w przypadku poważniejszych prac remontowych warto zdać się na ekipę specjalistów, a samemu zająć się wyborem odpowiednich materiałów wykończeniowych.

 

""

 

Skąd czerpać wiedzę, inspiracje i pomysły?

Niezależnie od tego, czy remont przeprowadzamy całkowicie samodzielnie, czy też korzystamy w jakimś zakresie z pomocy fachowców, konieczne będzie wybranie materiałów budowlanych. Inspiracje czerpać możemy z wielu źródeł. W internecie bez trudu znajdziemy portale oraz blogi o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, w kioskach dostępne są natomiast liczne czasopisma tematyczne. Warto poszukać także opinii osób, które miały do czynienia z danym produktem lub rozwiązaniem. Informacje, jakie znajdziemy na forach dyskusyjnych, nieraz pozwolą nam uniknąć kłopotów; także niejeden market budowlany zamieszcza na swojej stronie przydatne porady.

Grunt to dobry plan

Kluczem do sukcesu w przypadku budowy lub remontu jest dobry projekt. Nie wystarczy sam pomysł, jak ma wyglądać wnętrze – musimy także wiedzieć, jakimi środkami osiągnąć dany efekt. Istotna będzie nie tylko technika czy umiejętność wykonania, ale także dobór materiałów.

 

""

 

Jak wybrać odpowiednie materiały?

Wybierając materiały budowlane i wykończeniowe, powinniśmy zdobyć podstawową wiedzę na ich temat. Informacje znajdziemy na stronach internetowych marketów budowlanych i w czasopismach poświęconych tej tematyce. Warto podpytać także fachowców oraz znajome osoby, które remont lub budowę mają już za sobą.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość – materiały, których użyjemy, powinny być trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. W drugiej kolejności, spośród produktów spełniających nasze wymagania techniczne, wybierzmy te, które najbardziej nam odpowiadają pod względem estetycznym. Dla wielu osób istotnym kryterium jest cena. Miejmy jednak na uwadze, że tańsze materiały budowlane mogą wiązać się z niższą jakością, a co za tym idzie, z koniecznością częstszej wymiany lub gorszymi parametrami.

Istotnym etapem remontu oraz budowy jest wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych. Warto postawić na produkty sprawdzone, wysokiej jakości, ekologiczne, atestowane i nieszkodliwe dla zdrowia.

 

Polecamy także artykuł jak skutecznie uniknąć smug podczas mycia okien: JAK UNIKNĄĆ SMUG

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie