Kobieta

Dzisiaj jest 23.07.2018. Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Domowa sauna sposobem na zdrowie i relaks

   Zorganizowanie domowego SPA w dzisiejszych czasach to żaden problem. Wanna z jacuzzi, kabina z hydromasażem – to tylko niektóre przykłady udogodnień, jakie pojawiają się w domach. Ostatnio coraz większym wzięciem cieszą się także sauny do domu. Dzięki dużej wszechstronności dostępnych modeli, sauna może znaleźć miejsce nawet w małym mieszkaniu.

 

Rodzaje saun domowych

 

   O dobroczynnym wpływie sauny na organizm człowieka słyszał niemal każdy. Oprócz wspomagania odporności, układu krążenia, układu kostno-mięśniowego oraz przemiany materii, sauna rewelacyjnie relaksuje i oczyszcza organizm. Coraz więcej osób, chcąc cieszyć się odprężającą mocą sauny na co dzień, decyduje się zatem na zamontowanie jej we własnym domu. Jeżeli chodzi o sam sposób instalacji, istnieją dwa typy saun do domu – gotowe kabiny, które wystarczy umiejscowić w danym punkcie w mieszkaniu oraz sauny budowane na miejscu.

 

   Nietrudno się domyślić, że gotowa kabina jest rozwiązaniem dużo szybszym i praktyczniejszym w montażu, jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. W przypadku niestandardowego rozkładu pomieszczenia albo preferowanych nietypowych wymiarów kabiny, sauna do domu budowana już na miejscu może okazać się lepszą opcją.Czym sugerować się przy wyborze sauny do domu?

 

   Przed wyborem sauny należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, należy rozeznać się w warunkach mieszkaniowych i wybrać najlepsze miejsce, w którym kabina mogłaby stanąć. Powinien to być taki punkt, w którym jest spora ilość wolnej przestrzeni, kabina nie powinna bowiem przylegać do żadnego innego obiektu, a stać swobodnie. Pomieszczenie, w którym znajdzie się nasza domowa sauna, powinno mieć dobrą wentylację. Swobodny przepływ powietrza musi istnieć też w samej kabinie.

 

   Warto także wziąć pod uwagę, iż nie wszędzie można zainstalować każdą kabinę. Sauna do domu zasilana piecem elektrycznym wymaga dostępu do prądu, zaś w przypadku sauny na piec na drewno, nie obejdzie się bez komina odprowadzającego dym. Natomiast w przypadku saun parowych należy zadbać o odpływ wody. Kolejnym parametrem ważnym przy wyborze sauny do domu są koszty całej instalacji. Przemyślmy, ile pieniędzy maksymalnie możemy wygospodarować na saunę i dobierzmy optymalne rozwiązanie.Najnowsze rozwiązania w dziedzinie saun domowych

 

   Nowoczesnym i cieszącym się rosnącą popularnością rozwiązaniem jest sauna Infrared, w której emitowane jest promieniowanie podczerwone mające działanie ogrzewające w stosunku do ciała. Sesje w tego typu saunach mają wiele zalet, korzystnie wpływają na nasze zdrowie, pomagają zwalczać różnego typu dolegliwości, np. nadwagę, choroby kości, zmiany w obrębie stawów, ścięgien, więzadeł, a także zaburzenia układu nerwowego.

 

   Sauna Infrared jest zalecana osobom, które nie mogą korzystać z tradycyjnych typów saun. Ponadto, ten rodzaj kabin cieplnych często znajduje zastosowanie wśród osób bardzo aktywnych oraz sportowców, borykających się z kontuzjami i szukających efektywnych sposobów na szybką i sprawną regenerację organizmu.

 

   Źródło: artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Megiw

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Przedwczesna menopauza – jakie mogą być jej przyczyny?
 
  Menopauza u kobiety zwykle pojawia się między 45. a 55. rokiem życia i wiąże się z zakończeniem okresu płodności. Dokładny moment zależny jest od wielu czynników, m.in. [...] czytaj więcej »