Strona główna » Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje?

Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   W dzisiejszych czasach życie większości kobiet upływa w zawrotnym tempie – pracujemy, studiujemy, zajmujemy się rodziną, domem, staramy się żyć zdrowo, a w tym wszystkim próbujemy jeszcze znaleźć czas na realizację swoich pasji i zainteresowań. To czyni nas małymi bohaterkami dnia codziennego, z drugiej strony generuje zmęczenie i duże ilości szkodliwego dla zdrowia i urody stresu. Dlatego szczególnie ważne jest, aby każda z nas znalazła w swoim grafiku jeszcze jedną wolną chwilę i przeznaczyła ją na relaks i wyciszenie. Jedna godzina w tygodniu spędzona w kompletnej ciszy, dzięki olejkom eterycznym może skutecznie odprężyć i rozluźnić nasze ciało, poprawić samopoczucie i naładować pozytywną energią.

 

 

   Aromaterapia już od starożytności towarzyszyła ludziom jako popularny zabieg leczniczy i relaksacyjny, dostępny dla najwyższych klas społecznych. Na szczęście dzisiaj może sobie na nią pozwolić każda z nas, w gabinecie masażu lub zaciszu własnej łazienki. Kurację stosuje się z udziałem olejków eterycznych, które wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie) lub poprzez skórę jako masaże, kąpiel lub kompres. Są to skoncentrowane zapachy pochodzenia roślinnego. W zależności od rośliny pochodzą z różnych jej części – łodyg lub kwiatu. Głównym zadaniem tej dziedziny medycyny alternatywnej jest poprawa samopoczucia i nastroju, jednak stosowanie poszczególnych olejków przynosi także korzyści dla zdrowia. Leczenie zapachem polega na zanurzaniu się w wonnej kąpieli lub przebywaniu w pomieszczeniu, w którym pachnie wonnymi olejkami. Poszczególne zapachy działają antydepresyjnie i uspokajająco, a nawet ułatwiają zasypianie. Aromaterapia jest pomocna przy leczeniu dolnych i górnych dróg oddechowych, powszechnie stosuje się ją przy leczeniu kataru oraz migreny i bólu głowy.

 

 

– Każdy olejek eteryczny ma swoje określone właściwości, dlatego dokonując zakupów, zorientujemy się w jego właściwościach – radzi specjalista ze sklepu Profarm –Wszystkie w podobnym stopniu działają przeciwbakteryjnie, odkażająco, przeciwzapalnie i przeciwwirusowo. Stosowanie olejków pobudza układ odpornościowy organizmu, poprawia krążenie i działa przeciwbólowo. Łagodzą bóle mięśni, stawów, głowy, przynoszą ulgę w kaszlu i kobiecych dolegliwościach. Mogą usuwać zmęczenie, odprężać i relaksować. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą stosować aromaterapię. W tej grupie znajdują się kobiety w ciąży, małe dzieci oraz alergicy – zastrzega.

 

   Jeżeli mamy ochotę na domowy zabieg aromaterapii, wystarczy zatem olejek eteryczny. Łatwo o zakup, ale problem pojawia się, kiedy zależy nam na jakości. A tylko dobre olejki eteryczne dadzą największy efekt. Niestety nie ma łrancji, że wysoka cena zaświadczy o jakości olejku. Warto prześledzić strony internetowe i porównać ofertę. Wiele mówi także samo opakowanie. Prawdziwego olejku eterycznego nigdy nie kupimy w plastiku. W celu ochrony przed promieniami UV konieczne jest przechowywanie go w buteleczkach z ciemnego lub bursztynowego szkła.

 

– Dobre olejki eteryczne kupimy już w sieciowych drogeriach lub w sieci, w serwisach takich jak Profarm – wymienia pracownik sklepu internetowego – Decydując się na to drugie rozwiązanie mamy możliwośćod razu poznać opinię na temat danego produktu w sieci, mamy także okazję zaoszczędzić, bo ceny są zazwyczaj niższe w drogerii. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości prawdziwy olejek eteryczny, aby móc w pełni cieszyć się jego właściwościami, wyciszyć się i zrelaksować – dodaje.

 

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie