Strona główna » Dzień Matki – święto ważne samo w sobie

Dzień Matki – święto ważne samo w sobie

przez PewnaPani
0 komentarz

Wielkimi krokami zbliża się 26 maja, dzień w którym co roku obchodzone jest Święto Matki. Dzień o tyle ważny, że powinna go obchodzić każda osoba na świecie. W tym dniu, matki zwykle są obdarowywane drobnymi podarunkami takimi jak laurki czy bukiety kwiatów. Zadanie jakie pełni to święto to przede wszystkim okazanie szacunku, miłości naszym rodzicielkom w zamian za trud włożony w wychowanie.

""Nie podlega dyskusji, że Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Nie da się ukryć, że miesiąc maj Polakom głównie kojarzy się z soczysta zielenią, która odradza się po zimie, kwitnącymi kasztanami, konwaliami. Wszystkie elementy przyrody odradzają się, a w nas budzi się zupełnie nowa istota. Być może właśnie dlatego, 26 maja postrzegamy jako piękny dzień, w którym możemy podziękować za wszystko naszej matce.

Z roku na rok, dzień ten, staje się coraz to lepszym biznesem głównie dla sklepów, ale i bardziej komercyjnym. Zdecydowanie powinniśmy postawić na osobisty aspekt tego dnia i spędzić go rodzinnie, zamiast robić coś wyłącznie na pokaz. Oczywiście jestem zdania, że szacunek i miłość należy się naszym matkom bez względu na to czy jest to 26 maja, czy każdy inny dzień. Biorąc pod uwagę pęd dzisiejszego życia, niestety nie wiele osób, zwłaszcza pracujących, może sobie pozwolić na częste odwiedziny rodziców. Dlatego takie święto jest potrzebne. W końcu kształtowanie wartości u swoich dzieci nie jest łatwą sprawą. Zatem niech chociaż ten jeden dzień w roku nasze mamy poczują się wyjątkowo!

Jaki prezent wybrać na Dzień Matki?

Najlepszym prezentem, który bez wątpienia ucieszyłby każdą matkę jest pamięć oraz obecność dziecka w tym dniu przy jej boku. Nie zawsze sytuacja pozwala na odwiedziny, tak więc liczy się każdy gest. Jeśli nie możemy osobiście złożyć życzeń, postarajmy się choćby zadzwonić lub wysłać kartkę, a odwiedziny zaplanujmy, kiedy pozwoli nam na to czas. Warto jednak przekazać mamie jakiś drobiazg, z którego mogłaby się ucieszyć. Oczywiście prezentem samym w sobie jesteśmy my, nasze życie, w które największy wkład ma właśnie matka. Natomiast z rzeczy namacalnych, które mogą okazać się przydatne, każda mama na pewno byłaby zadowolona z ładnej torebki w jej ulubionym kolorze, kuferka na biżuterię, kosmetyki, o których nam ostatnio wspominała, rodzinne zdjęcie w ładnej ramce czy wazonu na kwiaty, który wkomponowałby się w wnętrze mieszkania.

""

Pomysłów na prezent jest tyle, ile istnieje dzieci. Każdy jest oryginalny i każdy w jakiś sposób będzie jej przypominał o swoim dziecku. Najważniejsze to nie przeoczyć tego jakże ważnego dnia! Prezent to tylko dodatek!

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie