Strona główna » Elektroniczna niania – bezpieczeństwo dziecka pod kontrolą

Elektroniczna niania – bezpieczeństwo dziecka pod kontrolą

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Młodzi rodzice przeżywają wiele stresów związanych z pojawieniem się na świecie dziecka. Szczególnie w sytuacji kiedy zostają oni rodzicami po raz pierwszy. Wiele nowych wyzwań, obciążenie fizyczne i psychiczne oraz „dobre rady” otoczenia mogą naprawdę zaważyć na pierwszych tygodniach życia dziecka i jego rodziny.

 

   Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem dla każdego rodzica. Kiedy mamy do czynienia z dzieckiem nowonarodzonym tym bardziej wydaje nam się ono zagrożone. Nie jest to lęk nieuzasadniony. Problemy takie jak bezdech u noworodków zdarzają się i niestety czasem kończą się tragicznie. Dlatego na popularności zyskują rozwiązania pozwalające na monitorowanie dziecka nawet jeżeli udajemy się do toalety, ogrodu czy do innego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Są to tak zwane elektroniczne nianie. Zastosowanie niani elektronicznej to dobra decyzja. Dzięki jej zastosowaniu nie musimy przebywać z niemowlakiem cały czas. Jest to wygodne, niewielkie urządzenie, które wspomaga nas w monitorowaniu tego co się z naszą pociechą dzieje – usłyszymy jej płacz nawet gdy znajdujemy się w oddaleniu.

Elektroniczna niania – którą wybrać?

   Elektroniczna niania jest obecnie dostępna w dwóch różnych rodzajach: jako elektroniczna niania analogowa lub elektroniczna niania cyfrowa. Analogowe wersje nadajników i odbiorników narażone są na zakłócenia z otoczenia. Zaletą tego typu jest na pewno niższa cena oraz silniejszy sygnał, co w konsekwencji zwiększa zasięg urządzenia – na otwartej przestrzeni nawet do 5 kilometrów. Cyfrowa elektroniczna niania to większy wydatek. Kodowany sygnał jest słabszy – zatem zasięg urządzenia jest niewielki, na otwartej przestrzeni wynosi do 600 metrów. Zaletą jest niewątpliwie czysty i naturalny dźwięk przekazywany z nadajnika do odbiornika. Na co warto zwrócić uwagę zanim dokonamy zakupu niani elektronicznej? Parametrów jest kilka. Jeżeli nie ogranicza nas cena możemy skupić się na najważniejszych elementach. Częstotliwość sygnału to ważny element. Jednak nie mniej istotne są takie rozwiązania jak kanały, dobrym pomysłem jest wybór takiej elektronicznej niani, która ma ich do wyboru kilkanaście. Jednym z elementów dodatkowych jest kamera, to opcja dla zamożniejszych rodziców. Daje jednak wiele możliwości, oprócz monitorowania dźwięków wydawanych przez nasze dziecko mamy również szansę na obserwowanie tego co się z nim dzieje. W ofercie znaleźć możemy nawet takie urządzenia, które wyposażono w tryb nocny, zatem pozwalają one na monitorowanie dziecka nawet, gdy światło jest zgaszone, działają bowiem na zasadzie podczerwieni.

Dodatkowe opcje ułatwiające

Oprócz standardowych opcji dostępne są również pewne dodatkowe rozwiązania, między innymi takie jak transmisja aktywowana głosem, nagranie obrazu czy nawet termometr lub czujnik ruchu. Może się to wydawać zbędne, jednak jeżeli mamy odpowiednie środki powinniśmy wybrać takie urządzenie, które oferuje nam wiele rozwiązań, na pewno się do nich przekonamy i staną się one dla nas użyteczne. Nie zamykajmy się na interesujące nowe opcje, bowiem mogą się one okazać naprawdę pomocne w życiu codziennym.  

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie