Strona główna » Jak pozbyć się naprawdę widocznego cellulitu? Czy to możliwe?

Jak pozbyć się naprawdę widocznego cellulitu? Czy to możliwe?

przez PewnaPani
0 komentarz

Cellulitis czyli skóra pomarańczowa dotyka wszystkie kobiety bez wyjątku w mniejszym lub większym stopniu. Związane jest to z działaniem estrogenów, ale również wpływ ma na to dieta i styl życia. Widoczne na skórze grudki nie prezentują się estetycznie, a przecież nadeszła wiosna i całkiem niedługo zrzucimy cieplejsze ubrania. Choć obecnie lansowana jest ciałopozytywność, to jednak bardzo widoczny cellulit jest kompleksem wielu kobiet. Zatem dziś zastanowimy się, jak z nim skutecznie walczyć i co w tej walce mamy do dyspozycji? Czy możliwe jest całkowite pozbycie się cellulitu?  

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu, które ma kluczowe znaczenie

Należy zacząć od tego, że często kobiety wprowadzają dietę i ćwiczenia, a cellulit nadal jest bardzo widoczny. Przyczyną tego może być nieoptymalne nawodnienie organizmu. Trzeba pamiętać, że na każde 30 kg masy ciała przypada litr wody. Co oznacza nim niej ni więcej, że kobieta która waży 60 kg powinna wypijać 2 litry wody dziennie. Ile to szklanek? Jakieś 7-8. Czy jest to dużo na cały dzień? Raczej nie. Zatem nie zapominaj o piciu wody regularnie i wybieraj niegazowaną. Zabieraj też zawsze ze sobą wodę na trening, choć w tym przypadku sama woda nie wystarczy i warto sięgnąć po napoje izotoniczne, uzupełniające mikroelementy, których pozbywasz się wraz z potem.

Zbilansowana dieta kluczem do redukcji skórki pomarańczowej

Kolejnym aspektem na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest zbilansowana dieta. Zatem powinna być ona bogata w świeże warzywa, rośliny strączkowe, orzechy, ryby bogate w kwasy Omega-3 i Omega-6, pełnoziarniste produkty zbożowe. Na pewno należy unikać jak ognia przetworzonej żywności, a także cukrów prostych, które niszczą włókna kolagenowe. Zmiana diety powinna być na stałe, a nie jedynie na krótki czas. Ciągłe wahania wagi przyczyniają się bowiem do gromadzenia się tkanki tłuszczowej, a także zwiększania widoczności skórki pomarańczowej.

Masaże i zabiegi, które pomogą Ci w redukcji cellulitu

Bardzo duże znaczenie w redukcji cellulitu mają odpowiednie zabiegi i masaże. Dzięki zabiegowi rozbite zostają komórki tłuszczowe, dzięki czemu nierówności znikają i zostają wydalone w procesie metabolicznym. W trakcie zabiegu na skórę poddawaną działaniu głowicy nakłada się specjalny żel. Dzięki temu fala akustyczna przenika do tkanki tłuszczowej. Rekomendowana jest seria kilku do kilkunastu zabiegów wykonywanych raz w miesiącu. Taki zabieg poprawia również krążenie i redukuje obrzęki. Innym rodzajem zabiegu polecanego na cellulit jest Icoon. Polega również na manipulacji głowicą, z tymże tutaj pod skórę dociera zimny laser, a także światło LED, pobudzające białka do produkcji kolagenu i elastyny. Do takiego zabiegu zakłada się specjalny kombinezon uciskowy, dzięki któremu jego efekty są lepsze, a dodatkowo ból zasysania skóry nie jest tak odczuwalny. Może się zdarzyć w sytuacji, gdy w danym miejscu jest zastój limfy. Niemniej jednak jest to podobnie jak zabieg niezwykle polecany dla wszystkich, którzy chcą ujędrnić sylwetkę i pozbyć się cellulitu.

Postaw na aktywność fizyczną – istotnie pomoże ujędrnić skórę

Oczywiście wśród wielu metod, trzeba pamiętać, jak istotna jest aktywność fizyczna. To ona w głównej mierze wpływa na możliwość modelowania sylwetki i redukcję cellulitu. Można postawić na pilates, jazdę na rowerze, a także basen. Ten ostatni bardzo dobrze wpływa na redukcję skórki pomarańczowej, ale każda aktywność w której pobudzane jest krążenie i tym samym natleniona krew i substancje odżywcze mogą dotrzeć szybciej do komórek skóry, jest polecana. Warto wiedzieć, że są specjalne ćwiczenia, które sprzyjają redukcji cellulitu, a jest to elektrostymulacja mięśni, czyli EMS. Trening jest wykonywany z użyciem aparatury do elektrostymulacji. Są to specjalne kamizelki czy ochraniacze na nogi, do których podłączone są przewody przewodzące impulsy o odpowiednim natężeniu. Stymulacja w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami może dawać naprawdę dobre efekty.

Całkowite pozbycie się cellulitu u kobiet ze względów fizjologicznych nie jest możliwe, jednak znacząco można zredukować widoczność cellulitis i pożegnać nieestetyczne grudki na skórze.

Kup voucher do salonu spa Yasumi.

Źródło: Artykuł partnerski

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie