Strona główna » Jak radzić sobie ze stresem?

Jak radzić sobie ze stresem?

przez PewnaPani
0 komentarz

Stres– to słowo, które każdemu kojarzy się z palpitacjami serca, brakiem snu, nadmiernym poceniem się, drżeniem rąk lub ogólnym rozkojarzeniem. Brzmi negatywnie? W takim razie chcę zaprezentować Wam kilka rad, dzięki którym okaże się on waszym dobrym przyjacielem.""

1) Aktywność fizyczna – dla mnie to sprawdzony sposób na złe emocje. W dodatku do wyboru mamy tyle dyscyplin, że naprawdę można znaleźć coś dla siebie.
Ogromna dawka endorfin łrantowana!

2) Pozytywne myślenie – gdy masz przed sobą ważną rozmowę lub egzamin nie dopuszczaj do siebie myśli negatywnych, które to jeszcze bardziej pogorszą Twój stan psychiczny.
Zacznij powtarzać pewnym głosem przed lustrem: jestem doskonale przygotowana, wierzę w swoje możliwości, dam radę.

3) Zmień towarzystwo – tak, dobrze czytasz. Może to właśnie ludzie, którymi się otaczasz dokładają Ci dodatkowego stresu i sprawiają, że czujesz się spięta.
W takim razie odetnij się od nich jak najszybciej nawet jeśli są to Twoi dobrzy przyjaciele.
Twoje samopoczucie jest najważniejsze!

4) Dieta – nie mam na myśli radykalnego planu żywieniowego. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, orzechów. Pij również zieloną herbatę. Zadbaj o magnez w organizmie i nie wypłukuj go tak często kawą. Produkty jakimi odżywiamy się również wpływają na to w jaki sposób odczuwamy stres.

5) Zrelaksuj się – wybierz książkę, płytę z muzyką lub film, z którym masz dobre wspomnienia. Wywołują uśmiech na Twojej twarzy ( w żadnym wypadku smutek czy zazdrość!).
Zrób sobie ciepłą kąpiel w otoczeniu zapachowych świec lub olejków.
Unikaj w tym czasie alkoholu.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie