Strona główna » Jak zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim?

Jak zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim?

przez PewnaPani
0 komentarz

   ""

   Skandynawowie posiadają niezwykły dar tworzenia rzeczy prostych i  pięknych.  Nic więc dziwnego, że Polacy uwielbiają wnętrza skandynawskie, które charakteryzują się prostą formą, jasną kolorystyką i naturalnymi materiałami. A jak zaaranżować wnętrze aby mieściło się w ramy takiego stylu? Wystarczy trzymać się kilku wskazówek. Oto one.

 

 

Kolory

 

   Ze względu na sporą ilość szarych dni, które zdarzają się w regionach północnoeuropejskich, ludność tam zamieszkująca stawia we wnętrzach na jasną kolorystykę. W stylu skandynawskim podstawowym kolorem jest biel. Większości z nas kolor biały kojarzy się z chłodnymi i surowymi salami szpitalnymi. Jest to jednak mylne skojarzenie. W połączeniu z dodatkami utrzymanymi w odpowiedniej kolorystyce biel jest niezwykle elegancka. Barwę tę należy łączyć z ciepłem naturalnego drewna, z wszelkimi pastelami, a jeśli chcemy ją przełamać mocniejszym akcentem możemy użyć do tego koloru czarnego, na przykład w postaci jasnego dywanu z wzorzystymi czarnymi pasami.

 

Dodatki


   Dodatki są niezbędnym elementem w prawidłowo zaaranżowanym wnętrzu w skandynawskim stylu. Przede wszystkim powinien je charakteryzować dobry design. Kiczowate bibeloty rodem z muzeum odpadają. Na rynku dostępnych jest wiele designerskich dodatków, które idealnie odnajdą się w tym stylu. Skup się na dobrze poduszek dekoracyjnych z ciekawymi wzorami, o interesującej fakturze. Zaopatrz się w kosze wiklinowe, wazony oraz świece. Generalnie styl skandynawski uwielbia prostotę i naturalność. Jest więc jedna zasada: designerskie przedmioty – tak, jednak im ich mniej tym lepiej.

Oświetlenie

 

   Wnętrza skandynawskie to jasne, pełne uroku przestrzenie. Idealnym oświetleniem są lampy, których styl zahacza trochę o tematykęindustrialną. Metalowe klosze w białej lub czarnej kolorystyce będą świetną koncepcją w skandynawskim wnętrzu. Ważne aby oświetlenie wyróżniało się dobrym designem i było utrzymane w minimalistycznej konwencji.

Meble

 

   Poszukując mebli wybierz takie, które posiadają jak najprostszą formę. Podstawowym kolorem jest biały, oczywiście mile widziane są także meble z naturalnego drewna. Styl skandynawski wielbi się w minimalizmie dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zaaranżowanie przestrzeni meblami, które wykonane są z palet. Obecnie jest to bardzo popularne rozwiązanie, na naszym rynku istnieje wiele lokalnych rzemieślników, którzy z pasją wykonują takie designerskie meble. Oczywiście dla chcącego nic trudnego. Posiadając odpowiednie narzędzia, chęci oraz czas nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać takie meble samemu.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie