Kobieta

Dzisiaj jest 24.09.2018. Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Jak zadbać o biżuterię?

 

Tańsza biżuteria, która nie jest wykonana z drogich kamieni może służyć nam latami. Znajdziemy ją głównie w sieciówkach, gdzie niska cena i ładny wygląd przyciągną niejedną zakupomaniaczkę. Utrzymanie piękna takiej biżuterii wymaga jednak specjalnych zabiegów, które pozwolą cieszyć się jej świeżym wyglądem.

 

Czynni takie jak: woda, niska lub wysoka temperatura, a nawet kremy i balsamy mogą wpłynąć na przebarwienia na biżuterii. Dlatego ważne jest, by nauczyć się o nią dbać, szczególnie jeśli chcemy nosić ją przez wiele lat.

 

Nie ma sztywnych reguł dotyczących tego, kiedy należy czyścić biżuterię. Generalna zasada jest taka, że ​​im częściej ją nosisz, tym częściej musisz ją czyścić. Wystarczy mniej więcej raz na kilka miesięcy lub, gdy widzisz pierwsze ślady przebarwień.

 

Pamiętaj, że sztuczna biżuteria nie jest prawdziwym złotem lub srebrnym i nie ma cennych klejnotów. Nawet jeśli srebru to nie szkodzi, nie powinno się go czyścić tak, jak czyścisz sztuczną biżuterię. Prawdziwe złoto w ogóle nie matowieje.

 

Jeśli masz problem z określeniem, co jest sklasyfikowane jako sztuczna i prawdziwa biżuteria, pamiętaj, że biżuteria platerowana jest uważana za autentyczną. Ponieważ wierzchnia warstwa metalu jest autentyczna w kolorze srebrnym lub złotym, jest uważana za prawdziwą biżuterię mimo, że nie jest to stałe złoto lub srebro. Można wtedy użyć zwykłego środka do czyszczenia biżuterii.

 

Jeśli nie masz pewności, czy biżuteria jest prawdziwa, czy fałszywa, przeprowadź test jubilerski metalu i klejnotów pod kątem autentyczności.

 

Sprawdź biżuterię. Zauważ, czy ma na sobie jakieś kamienie szlachetne. Jeśli tak, to musisz uważać, ile płynu nakładasz w tym obszarze.

 

Ciecze mogą dostać się pod kamienie szlachetne i poluzować klej pod kamieniami szlachetnymi, co może spowodować ich odpadnięcie. Ponadto zbyt duża ilość wody mogłaby zniszczyć folię, która sprawia, że ​​sztuczne kamienie wydają się błyszczące.

 

Domowe preparaty

 

Oprócz specjalistycznych preparatów możesz użyć także sody oczyszczonej. Mniejsze szczeliny łatwo będzie odświeżyć właśnie z jej pomocą. Szczoteczki do zębów są nieco bardziej ścierne, gdy są suche, więc mogą lepiej zeskrobać przebarwienia.

 

Cytrynę używano już przez lata, aby pozbyć się z biżuterii warstwy tlenku, która z czasem tworzy się na metalach. Możesz również dodać trochę sody do soku z cytryny. Cytryna jest naturalnym kwasem, a pocieranie biżuterii jej połówką może przyspieszyć proces czyszczenia. Umieść też srebrną biżuterię w filiżance soku z cytryny z solą na całą noc. Cytryna działa szczególnie dobrze na srebro.

 

Spróbuj użyć mydła do rąk i ciepłej wody. To nie tylko zwiększa szanse, że biżuteria będzie wyglądać ładnie, ale także będzie dobrze pachnieć. Umieść jak najmniej wody na biżuterii i ogranicz ekspozycję swojej biżuterii na wodę. Woda może niszczyć i rdzewieć biżuterię.

 

Użyj myjki do delikatnego czyszczenia biżuterii.

 

Doskonałym środkiem czyszczącym będzie także szampon dla dzieci. Jego delikatna formuła działa dobrze na sztuczną biżuterię i perły.

 

 

Zawsze rozpylaj perfumy lub lakier do włosów i pozwól, by balsam do ciała się wchłonął przed założeniem biżuterii. Ponieważ wszystko, co ma źródło w wodzie, może potencjalnie zniszczyć twoją biżuterię, nawet perfumy i balsamy mogą zniszczyć jej wykończenie.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Miłość kwitnie w internecie Miłość kwitnie w internecie
  Od lat ludzie komunikują się przez internet, zwykle z użytkownikami, których znają. Za sprawą internetu kontakt stał się znacznie łatwiejszy, szybszy, a ponad to, pozwalający na [...]
 • Miłość w internecie Miłość w internecie
  Miłość - uczucie, które każdy z nas potrzebuje. Poczucia bezpieczeństwa, bliskości z drugim człowiekiem a także zbudowania razem ogniska domowego. Niestety  nie każdy znajduje [...]
 • Faceci poniżej poziomu Faceci poniżej poziomu
  Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie Agna, która jest czytelniczką naszego forum. Pozostawiła ona komentarz pod moją wcześniejszą wypowiedzią na temat sponsoringu, w [...]
 • Jak wybrać idealne bikini? Kostiumy od Triumph Jak wybrać idealne bikini? Kostiumy od Triumph
  Żadna z nas nie ma doskonałego ciała, zawsze znajdzie się coś, co chcemy ukryć. W przypadku kupowania ubrań powinnyśmy dobierać je odpowiednio do figury – tak samo jest z bikini. Jaki [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Miłość kwitnie w internecie
 
Od lat ludzie komunikują się przez internet, zwykle z użytkownikami, których znają. Za sprawą internetu kontakt stał się znacznie łatwiejszy, szybszy, a ponad to, pozwalający na [...] czytaj więcej »