Strona główna » Dwa akcesoria do domu, o których nie możesz zapomnieć!

Dwa akcesoria do domu, o których nie możesz zapomnieć!

przez PewnaPani
0 komentarz

 

Wizjer do drzwi to akcesorium, którego potrzebujesz bez względu na to, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu w bloku. Drugim niezbędnym przedmiotem jest skrzynka na listy – w bloku zapewniana przez zarządcę, w domu zaś konieczna do kupienia samodzielnie. Czy wiesz, czym się kierować, wybierając te przedmioty?

Tajemnica dobrego wizjera do drzwi

Wizjer to gadżet, który ma Ci zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Dzięki niemu zobaczysz, kto stoi przed drzwiami, bez konieczności otwierania ich, a nawet ujawniania swojej obecności.

 

W drzwiach zewnętrznych możesz zamontować dwa główne rodzaje wizjera, potocznie zwanego judaszem:

 

  • klasyczny wizjer – składa się z obiektywu, soczewki, szyny i zasuwki. Ważne są w nim kąt widzenia oraz średnica soczewki. Kąt widzenia wynosi 180 stopni, średnia zaś jest różna. Im większa, tym więcej zobaczysz. Nowocześniejszym rozwiązaniem wśród klasycznych wizjerów jest model panoramiczny, czyli szerokokątny. Można go montować drzwiach o grubości tradycyjnej lub większej. Tu kąt widzenia jest większy: osiąga 200 stopni. Średnicy dotyczy ta sama zasada, co poprzednio: wybierając większe oczko, zobaczysz więcej. Ponadto nieco droższe wizjery pozwalają na regulację ostrości. Mają również klapkę, która umożliwia zasłonięcie soczewki, by osoba z zewnątrz nie widziała palącego się w domu światła,
  • elektroniczny wizjer – to zaawansowana technologia, która – poza spełnieniem funkcji tradycyjnego wizjera – pozwala na dużo więcej. Wizjer składa się z kamerki i ekranu LCD bądź LED wyświetlającego obraz. Kamerki przeznaczone do montażu w drzwiach kształtem odpowiadają tradycyjnym wizjerom. Obraz wyświetlany jest bez przerwy lub po odebraniu sygnału. Sprzęt może współpracować z dzwonkiem i przesyłać obraz dopiero po jego naciśnięciu lub działać na fotokomórkę. Umożliwia zapisanie zdjęć lub filmów na karcie pamięci, przybliżanie obrazu, podłączenie się do sieci oraz przesyłanie powiadomień, gdy ktoś zjawi się pod domem.

     ""

Jaką skrzynkę na listy wybrać?


Skrzynkę na listy należy wybierać tak, by poprawnie spełniała swoją podstawową funkcję. Oprócz tego warto jednak zadbać o szczegóły, które sprawią, że zwykłe akcesorium stanie się ozdobą domu. Estetyczna skrzynka na listy przy domku jednorodzinnym może być zarówno wmurowana w ścianę, jak i zamontowana na płocie czy przy drzwiach.

 

Aby skrzynka pocztowa służyła Ci długo, powinieneś zdecydować się na dobry materiał. Wystarczającym surowcem jest aluminium. Cechuje się lekkością i odpornością na rdzę. Można je malować, lakierować, chromować, wyginać i obrabiać na wiele innych sposobów. Skrzynka może być również stalowa: nierdzewna lub ocynkowana.

 ""

Jeśli skrzynkę pocztową planujesz umieścić na drzwiach, zamiast tradycyjnego modelu możesz wybrać przelotową. Ta pierwsza jest pudełkiem z drzwiczkami i otworem. Wbudowanie jej w ścianę stanowi możliwość, nie zaś konieczność. Przelotowa z kolei jest produktem dedykowanym do zabudowy. Można ją umieścić w drzwiach lub murze. Z jednej strony znajduje się otwór do wrzucania listów, z drugiej pojemnik z drzwiczkami do ich wyciągania. Odbieranie poczty nie wymaga opuszczania domu czy posesji.

 

Trzecim ważnym elementem podczas dokonywania wyboru skrzynki pocztowej jest stylistyka. Oceń, który model będzie pasował do Twojego domu najlepiej: tradycyjny, nowoczesny, a może retro?

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie