Strona główna » Jak zrobić makijaż – sztuczki i triki

Jak zrobić makijaż – sztuczki i triki

przez PewnaPani
0 komentarz

Makijaż to temat, który interesuje większość kobiet. Poprawnie wykonany może bowiem pomóc w zamaskowaniu mankamentów urody i uwydatnieniu jej zalet. W celu osiągnięcia odpowiedniego efektu warto poznać kilka ciekawych trików.

 

Jedną z części twarzy, które nierzadko sprawiają kompleksy są usta. Wiele kobiet marzy o tym, by ich usta były pełne i kuszące, jednak ich wielkość często nie jest satysfakcjonująca. Wykonanie makijażu warto zacząć od delikatnego peelingu lub masażu. Do tego celu można użyć na przykład szczoteczki do zębów. W ten sposób poprawione zostaje krążenie, dzięki czemu wargi będą wydawać się pełniejsze. Następnie należy obrysować usta konturówką, wychodząc 1 mm poza ich naturalne granice. Koniecznie jednak trzeba wykonać ten zabieg kredką w takim samym odcieniu jaki mają wargi, ponieważ tylko wtedy efekt będzie wyglądał naturalnie. Małe usta należy malować jasnymi i błyszczącymi szminkami, ponieważ ciemne jeszcze bardziej je zmniejszą. Na środku obu warg warto zastosować odrobinę świetlistego cienia do powiek w jasnym kolorze. Na koniec należy nałożyć błyszczyk, a także rozjaśnić łuk kupidyna na przykład cieniem lub białą kredką.Zdarza się jednak, że niektóre kobiety mają problem ze zbyt dużymi ustami. W takim przypadku dobrze jest rozpocząć malowanie od nałożenia odrobiny podkłady na wargi oraz wokół nich. Następnie powinno się usta przypudrować. Konturówką należy obrysować wargi po ich wewnętrznej stronie. Do pomalowania najlepiej jest używać szminek matowych w ciemniejszych odcieniach. Można również wykorzystać do tego celu konturówkę, delikatnie roztartą na przykład patyczkiem kosmetycznym. 

 

Często spotykanym problemem jest również nieodpowiedni kształt nosa. W przypadku, kiedy jest on zbyt długi, należy pokryć jego czubek podkładem lekko ciemniejszym od swojej cery. Natomiast jeżeli nos jest zbyt szeroki wskazane jest zastosowanie ciemniejszego o ton podkładu do wykonania podłużnych linii po obu jego stronach, w części bliżej grzbietu. W obu przypadkach należy pamiętać o tym, aby po nałożeniu zwykłego podkładu na resztę twarzy delikatnie rozetrzeć miejsca łączenia się odcieni.

 

Dzięki odpowiedniemu makijażowi można również poprawić kształt twarzy. Za idealny kształt uważany jest owal, jednak niewiele osób może się nim pochwalić. Pozostają zatem pewne sztuczki, którą pomogą ukryć tę niedoskonałość. W przypadku twarzy okrągłej róż należy nakładać tuż pod kościami policzkowymi, a następnie rozetrzeć go w kierunku ucha. Warto również użyć ciemniejszego podkładu z obu stron czoła i żuchwy. Przy twarzy kwadratowej róż powinien być nakładany na dolną i boczną część kości policzkowych. Dobrze jest także wykorzystać go do kątów czoła i szczęki. Osoby o twarzy okrągłej powinny nakładać róż na najszersze miejsce kości policzkowych, a następnie w kierunku w górę aż  do skroni. Na boki czoła najlepiej zastosować ciemny podkład, dzięki czemu będzie ono wyglądało na węższe. 

 

Wykorzystanie tych kilku sztuczek sprawi, że twarz będzie prezentowała się znacznie lepiej, a więc makijaż spełni swoje najważniejsze zadanie.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie