Kobieta

Dzisiaj jest 24.02.2020. Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny

Jakie kremy do twarzy stosować w wieku 25 lat?

25. rok życia jest granicznym wiekiem jeśli chodzi o kondycję skóry twarzy. Wówczas zmieniają się fizjologie, jakie zachodzą w jej strukturach, a tym samym i wygląd zewnętrzny. Zmiany te dotyczą procesu starzenia się, w jaki wchodzi skóra twarzy. Z tych właśnie względów cerę należy otoczyć specjalną troską. Najlepiej ku temu wybrać dobre kremy. Odpowiedź na to, jakie powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce znajdziesz czytając ten artykuł!

 

Zmiany, jakie zachodzą w skórze w wieku 25 lat


Do 25. roku życia skóra wielu kobiet jest nieskazitelna, pomijając oczywiście cechy charakterystyczne dla problematyki typu cery, jakim jest. Nie posiada zmarszczek (poza mimicznymi, których obecność jest naturalnym następstwem żywej mimiki twarzy), wykazuje jędrność, elastyczność i sprężystość, doskonale zatrzymuje i wykorzystuje dostarczaną wodę oraz jest promienna. W wieku 25 lat widoczne są pierwsze zmiany w jej wyglądzie, które są wynikiem przemian procesów, zachodzących w jej strukturach. Nie są one widoczne od razu, ale w tym wieku pojawiają się, dopiero z czasem stając się intensywniejszymi. Do charakterystycznych należą - zmarszczki, wiotkość, ziemistość cery, suchość, brak jędrności. Wynika to z osłabienia naskórka i znajdującego się na nim płaszcza hydro-lipidowego, które odpowiadają za ochronę wnętrza skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wykorzystywaniem dostarczanej wody.

 

Pielęgnacja twarzy, gdy zaczyna się starzeć


Ze względu wyżej wymienionych następstw skórę należy otoczyć specjalną troską i zagwarantować jej szczególną pielęgnację. Powinna być ona kompleksowa, łączyć stosowanie najlepszych kosmetyków oraz bazować na działaniach mechanicznych. Otóż same produkty kosmetyczne nie wystarczą, gdy cerę zaniedbasz w kontekście zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętaj zatem, aby wybrać kosmetyki dopasowane do typu skóry twarzy, jaki posiadasz oraz do problemów, z jakimi się ona boryka. Dodatkowo zadbaj, by regularnie złuszczać skórę, dokładnie wykonywać demakijaż, a także nawilżać ją poprzez spożywanie około 2 litrów wody dziennie. Jeśli chodzi o kosmetyki, to obok produktów do demakijażu, peelingów, toników i maseczek bardzo ważne są kremy. Dobre znajdziesz w ofercie marki Garnier - kremy do twarzy 25.

 

Obowiązkowe kremy do twarzy dla 25-latek

 

 

 • Krem nawilżający. Wybierz zarówno ten na dzień, jak i na noc. Wówczas będziesz miała pewność, że kompleksowo dbasz o skórę. Wynika to z tego, że cera ma inne potrzeby ze względu na te dwie pory dnia. W dzień potrzebuje ochrony przed słońcem, a nocą odżywienia i regeneracji. Aplikując krem rano stworzysz skórze doskonałą bazę pod makijaż. Z kolei wieczorem warto taki krem nakładać po peelingu lub maseczce, co nasili efekt działania tych kosmetyków i wykonywanych zabiegów.

 

 

 

 • Krem przeciwzmarszczkowy. Wiele kobiet uważa, że jest za wcześnie, aby mając 25 lat rozpoczynać kurację przeciwzmarszczkową. Jednak kremy na zmarszczki dla kobiet w tym wieku są delikatne i nie działają tak intensywnie, jak dla kobiet np. w wieku 30, 40 czy 50 lat. Stosowanie kremu na zmarszczki pod oczy zapewni Ci radość z gładkiej skóry, pozbawionej zmarszczek na dłużej, niż gdybyś takiego kremu nie aplikowała. Dodatkowo pierwsze zagłębienia, które się pojawią nie będą tak głębokie i widoczne.

 


Krem regenerujący i/lub odżywiający. Ten typ kremu powinien być aplikowany na skórę na noc. Wówczas pozwoli jej w regeneracji, ponieważ odpocznie ona po ciężkim dniu zmagania się ze szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami. Wbrew pozorom skóra również, tak samo jak cały organizm, potrzebuje odpoczynku.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Tunika damska – jak ją nosić? Tunika damska – jak ją nosić?
  Tunika na dobre zagościła w naszych szafach. To jedna z tych bluzek, po które większość z nas sięga często i chętnie. Pasuje tak na co dzień, jak i okazjonalnie. Możesz ją nosić [...]
 • Świąteczne sweterki Świąteczne sweterki
  Świąteczne sweterki – hit czy kit? Są różne: wielokolorowe z reniferami, bombkami, gwiazdkami, choinkami, bałwanem, świętym Mikołajem o czym mowa? – o sweterkach z [...]
 • Zadbaj o swoją formę zimą - zbędna tkanka tłuszczowa Zadbaj o swoją formę zimą - zbędna tkanka tłuszczowa
  Wielkimi krokami zbliża się zima. Mimo że listopad w tym roku był nadzwyczaj ładny, nieubłagalnie coraz częściej zdarza się myśleć o  śniegu, mrozie i chłodzie. Ciepłe herbatki [...]
 • Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają? Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają?
  Podobno nasze sny są odzwierciedleniem duszy, ale także i rzeczywistości, w której dominują ukryte za dnia pragnienia. Czasami jedynie tam istnieje możliwość ich spełnienia, ale nie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Tunika damska – jak ją nosić?
 
Tunika na dobre zagościła w naszych szafach. To jedna z tych bluzek, po które większość z nas sięga często i chętnie. Pasuje tak na co dzień, jak i okazjonalnie. Możesz ją nosić [...] czytaj więcej »