Strona główna » Jeden garnitur – wiele okazji

Jeden garnitur – wiele okazji

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Panów można pod pewnym względem podzielić na dwie grupy: tych którzy noszą garnitur prawie zawsze i tych którzy noszą go od święta.

 

 Wielu panów uważa, że garnitur jest potrzebny jedynie na interview i wesela. Zwykle mają jeden od lat noszony komplet, do którego zmieniają jedynie krawat. Bo wyjściowe buty też od lat mają te same. Największe okazje to dla nich interview i wesele. Poza nimi garnitur nudzi się w szafie. Na szczęście istnieje druga grupa, dla której jest on strojem codziennym. – Garnitury są dziś wręcz powszechnym strojem roboczym mężczyzn na wysokich stanowiskach. Dlatego kojarzą się z karierą. Dobry garnitur właściwie dopasowany może wiele pomóc w pięciu się po szczeblach kariery – tłumaczy Angelika Tyła, stylistka. Jej zdaniem wielu panom kojarzy on się z nudą i przewidywalnością, dopiero z czasem dochodzi do nich, że to strój, który można nosić prawie codziennie z różnych przyczyn.

 

 

Elegancka winda

 

Po pierwsze garnitur dodaje panom szyku i działa na kobiety. Kojarzy się z karierą, wysokim stanowiskiem, ale też z elegancją i dbałością o ubiór. Wyróżnia z tłumu, wskazuje, że dbamy o wygląd, a garnitur można nosić praktycznie na każdą okazję. Istnieją również praktyczne aspekty noszenia tego stroju. Aktor, Matt Bomer, znany wielbiciel garniturów, zapytany , dlaczego tak często go nosi stwierdził otwarcie, że nosząc garnitur, bez względu dokąd idzie czy do restauracji czy tylko na kawę zawsze jest lepiej traktowany przez obsługę. Tak właśnie ludzie odbierają garnitur bez względu czy jest się wielkim aktorem, politykiem czy przedsiębiorcą to ubranie dodaje nam punktów. Wbrew pozorom to bardzo praktyczny strój. Można go nosić również w sposób zdekompletowany. Marynarka z dżinsami czy nawet letnimi spodniami nadaje się na weekendowe nieoficjalne wizyty. Natomiast spodnie prasowane w kant, podwinięte a la Monk, nadają się na tzw. casual Friday. Możliwości stylizacji garnituru są wręcz nieograniczone. Zmiana krawatów, poszetek, koszul czy butów sprawia, że staje się on nieodłącznym strojem codziennym każdego mężczyzny.

 

   Założenie garnituru w całości lub części to również łrancja, że nasz strój zawsze będzie pasował do okazji i nigdy nie będziemy się czuć nie na miejscu. Garnitury mogą przydać zatem pewności siebie, tym którym jej brakuje.

 

 

 

Dobry wybór

 

Nie bez znaczenia jest wybór właściwego garnituru, który będzie odpowiadał zarówno naszym potrzebom i wymaganiom sylwetki, jak i możliwościom finansowym. Ich ceny są bardzo zróżnicowane. Można dostać dobre garnitury już za mniej niż 1000 zł, natomiast górnego pułapu właściwie nie ma. Najdroższe są włoskie garnitury szyte na miarę, których ceny często nie zamykają się w kilkunastu tysiącach złotych. Na koszt z pewnością mają wpływ jakość materiału oraz renoma krawca. Warto przemyśleć kwestię finansową, ponieważ w szafie każdego pana powinno znaleźć się garniturów co najmniej kilka. I tu z pomocą przychodzą polscy producenci, którzy mają bardzo szeroką ofertę ubrań dla panów. Miejscem, gdzie można przejrzeć praktycznie całą podaż polskiego rynku mody męskiej, w tym garniturów, jest MODO Domy Mody. Można tam kupić gotowy garnitur, ale praktycznie w każdym butiku możliwe są poprawki, które sprawią, że będzie na nas leżał jak przysłowiowa druga skóra. Zanim się udamy na zakupy warto sprawdzić ofertę centrum na stronie http://modo.dm/trendy/garnitury/.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie