Strona główna » Kilka sposobów na detoks

Kilka sposobów na detoks

przez PewnaPani
0 komentarz

 

"warzywa"Toksyny znajdują się wszędzie. Nie są one tylko w powietrzu, są one również w jedzeniu czy piciu. Mimo, że nasze ciało jest przystosowane do usuwania zbędnych i szkodliwych substancji, to jednak nie zawsze sobie z tym radzi. Dlatego od czasu do czasu powinniśmy mu pomóc i zmienić na chwilę dietę. Unikniemy w ten sposób chorób i problemów.

Jak oczyścić organizm ?

Jest bardzo wiele sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn, oto kilka z nich:

 

·    Głodówka – przeznaczona jest dla osób, które nie cierpią na żadne schorzenia np. : cukrzyca, nadciśnienie. Przy takiej głodówce zależy zachować umiar. Maksymalna długość głodówki nie może przekroczyć dwóch dni. Długotrwała głodówka zakłóca oczyszczanie naszego organizmu  z toksyn i czyni go bardziej podatnym na ich przyswajanie. Podczas tego rodzaju detoksu należy przyjmować dużo wody, by wypłukiwać toksyny.

 

·       Dieta jednostronna – opiera się na spożywaniu przez dwa dni tego samego rodzaju pożywienia np. : jabłek (bądź samych owoców/warzyw): należy pamiętać także o wodzie.

 

·       Dieta sokowa – Trwa około dwa tygodnie. Podczas niej należy przynajmniej trzy razy dziennie wypijać szklanki soku z kapusty kiszonej albo buraka i marchwi, poza tym warto ograniczyć spożywanie potraw smażonych i pieczonych, a skupić się na potrawach gotowanych. Warto pomyśleć również o odstawieniu słodyczy.

 

·     Dieta warzywno – ziołowa – Można ją stosować przez okrągły rok. Podczas tej diety stosuje się produkty, które w naturalny sposób oczyszczają nasz organizm z nadmiaru toksyn. Wśród tych produktów znajdują się m.in.: zielona herbata, czosnek, koper włoski, siemię lniane, otręby czy aloes.

 

Po takim zabiegu zobaczymy różnicę między czystym organizmem a zanieczyszczonym, po naszej skórze oraz naszym samopoczuciu. Warto też po takim zabiegu zadbać o to i unikać produktów konserwowanych, jeść więcej warzyw i owoców, pić dużo wody, nie palić i nie spożywać alkoholu, ćwiczyć, do śniadanka wypić kefir lub maślankę, bo przecież jak to mówią ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

Marta Łuczak

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie