Kobieta

Dzisiaj jest 29.02.2020. Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

Nożyczki do nieba - wywiad z fryzjerem-wizjonerem Frankiem Hurny

Fryzjerstwo to od lat nie tylko zawód, ale i sztuka. Każda z Nas marzy o fryzjerze, który nie tylko poprawnie wykona Nam fryzurę, ale swoim podejściem i kreatywnością, wyczaruje Nam na głowie indywidualny styl , troszcząc się nie tylko o estetykę fryzury, ale również o kondycję włosów. Tak właśnie jest w przypadku młodego, wybijającego się fryzjera Franka Hurny, który zgodził się przybliżyć Nam swoje podejście do tego zawodu.

                                                         

Joanna Kruczek: Skąd pomysł na zawód fryzjera?

Franek Hurny:  To matczyna intuicja pokierowała mnie w stronę tego zawodu!

J.K: Lepiej jest czesać kobiety czy mężczyzn?

F.H.:    Ciężko jest mi określić kogo jest łatwiej (lepiej) czesać czy też strzyc… ja wyznaje zasadę indywidualnego podejścia do klienta !

J.K.: Właściwa pielęgnacja włosów wydaje się wielu Paniom skomplikowana, dlatego zapewne Nasze włosy są w kiepskiej kondycji. Jakie błędy zauważył Pan w podstawowej pielęgnacji włosów kobiet w Polsce?

F.H.: Aby nie popełnić błędu trzeba mieć świadomość jak wykonywać daną czynność. Z doświadczenia wiem,  że wiedza klientek na temat pielęgnacji włosów jest bardzo mała. I zaznaczam – nie  jest to ich wina. Edukacja klienta w Polsce na temat dbania o włosy oraz radzenia sobie z fryzurą nie jest wystarczająca. Często w naszej pracy zapomina się o podstawowej informacji dla klienta w jaki sposób i jakimi produktami prowadzić włosy i fryzurę. Skupie sięzatem na błędach podstawach, takich jakie popełniają klientki w trakcie mycia włosów.  Bardzo ważna jest temperatura wody, szampon, odżywka, sposób nakładania oraz spłukiwania. Zapominamy o tym jakie właściwości ma szampon - a ma on za zadanie dobrze oczyścić i przygotować skórę głowy i włos  - jego zasadowość otwiera pory oraz łuski włosa. Kolejno - do zabiegu mycia woda powinna być ciepła  przed i po nałożeniu szamponu. Złe zmycie szamponu, pozostawienie go na włosie, spowoduje iż będzie cały czas działał na włos oczyszczająco  i w ten sposób delikatnie go osłabiał ( wysuszał). Ciepłą wodą również płuczemy włosy przed odżywką -  rozpulchniony włos lepiej ją przyjmie.  I równie ważne jest spłukiwanie odżywki woda chłodniejszą, która pozamyka pory oraz łuski zachowując więcej witamin i minerałów zawartych w odżywkach we włosie. Dzięki dokładnemu wykonaniu tego zabiegu wzmocnimy włos zachowując go w lepszej formie. Mało tego – zamykając łuskę włosa przedłużamy trwałość koloru farby, włosy łatwiej się rozczesują i mają piękny połysk.

J.K.: Fryzjer może puścić wodze fantazji czy powinien kierować się wytycznymi klienta?

F.H.: Określiłbym „puszczanie wodzy fantazji” inaczej – kreatywnością. A to w tym zawodzie rzecz wręcz wymagana! Zderzenie się kreatywności fryzjera z oczekiwaniami klienta prowokuje dyskusje – w jej efekcie powstaje wymarzona fryzura.

J.K.: Czy jest ktoś kto jest dla Pana guru fryzjerstwa? Jeśli tak, to z jakiego powodu?

F.H.:  Zawsze powtarzam, iż moim guru  fryzjerstwa jest od samego początku kariery Leszek Czajka. Dlaczego? Jako pierwszy wprowadził w polskie media "żywe" fryzjerstwo. Pokazał jak wielkie ma znaczenie zmiana wizerunku i jak wpływa na nasze życie. Ta myśl daje mi inspiracje i siłę na każdy nowy dzień pracy.

J.K.: W swojej pracy kieruje się Pan bieżącymi trendami?

F.H.: Trend…trendy nakreślają nam to co w danym okresie będzie uważane za piękne. Ja podchodzę bardziej prosto do tego tematu. Piękno człowieka - wydobycie tego co najlepsze w danym okresie jego życia. Uświadomienie i utwierdzenie o osobistym pięknie-  nie tylko zewnętrznym – to moje zawodowe motto!

J.K.: Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę wielu, wielu sukcesów!

 

Wywiad przeprowadzony przez Joannę Kruczek www.joannakruczek.pl

Prace Franka Hurny dostępne na stronie www.franek.hurny.pl

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Pierścionki zaręczynowe Pierścionki zaręczynowe
  Obecnie zaręczyny kojarzą się nam z najbardziej romantycznym momentem w życiu. Mężczyźni prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych sposobów na oświadczyny, na przykład: napis [...]
 • Stempelki do paznokci Essence krok po kroku Stempelki do paznokci Essence krok po kroku
  Znudził się Wam już klasyczny french? Mam dla Was coś nowego! Pomysł na to, żeby Wasze paznokcie zawsze wyglądały ekstrawagancko, pomysłowo i stylowo. Firma Essence wypuściła niedawno [...]
 • Błędy rodziców Błędy rodziców
  Każda matka czy ojciec kocha swoje dzieci ponad wszystko. Nic dziwnego w tym, że zawsze chcą dla nich jak najlepiej. Niestety, każdy z rodziców popełnia błędy. Więcej mówimy [...]
 • Wybierz idealnego smartfona Wybierz idealnego smartfona
      Osoba, która chciałaby dziś kupić smartfona lecz nie posiada jakichś konkretnych preferencji dotyczących marki i modelu, a po prostu chce mieć w miarę dobry i [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Pierścionki zaręczynowe
 
Obecnie zaręczyny kojarzą się nam z najbardziej romantycznym momentem w życiu. Mężczyźni prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych sposobów na oświadczyny, na przykład: napis [...] czytaj więcej »