Strona główna » Organizacja perfekcyjnego przyjęcia komunijnego

Organizacja perfekcyjnego przyjęcia komunijnego

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem, które z roku na rok jest obchodzone coraz huczniej. Równie często rodzice decydują się, aby organizowane z tej okazji przyjęcie wyprawiać poza domem. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że w ten sposób mogą wszystko perfekcyjnie zaplanować. Inną zaletą jest na pewno to, że mogą aktywnie przeżywać ten dzień ze swoją pociechą, nie zmuszając się do spędzenia go w znacznej części w kuchni, na przygotowywaniu dań oraz ciągłym myciu naczyń. Organizacja perfekcyjnego przyjęcia komunijnego w czasie którego wszystko ma wręcz chodzić jak w zegarku, może się okazać nie lada wyzwaniem.

 

Gdzie zorganizować przyjęcie tego typu?


   Przede wszystkim na etapie organizowania Pierwszej Komunii Świętej oraz przyjęcia bezpośrednio po niej trzeba dokładnie policzyć wszystkich gości. Często zdarza się, że to właśnie na tej podstawie wybierane jest miejsce, w którym będzie organizowany poczęstunek. W taki sposób można uczcić przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii, a także podziękować wszystkim zgromadzonym członkom rodziny za wsparcie i uczestnictwo w tej uroczystości. Ta swoista impreza jest więc wyprawiana nie tylko na cześć dziecka, ale również jego gości. Dlatego należy zadbać o ich wygodę. Perfekcyjne przyjęcie komunijne może być zorganizowane w restauracji Villa Estera. Dzięki swojej dogodnej lokalizacji coraz więcej osób korzysta z oferty tego miejsca. Dzieje się tak dlatego, że ludzie pragną uciec od zgiełku dużego miasta, jakim jest Warszawa. Villa Estera, mieszcząca się w Michałowicach, niecałe 20 kilometrów od stolicy, spełnia najbardziej pożądane wymagania – jest położona z daleka od miasta, jednak dojazd do niej jest bardzo szybki i prosty.

 

 

Z czego składa się perfekcyjne przyjęcie komunijne?


   Jeśli poczęstunek organizujemy w restauracji, należy zadbać o odpowiednią dekorację. Najlepiej, aby była ona w jasnych kolorach – kremowym bądź białym. Białe świeże kwiaty, będące symbolem czystości, podkreślą wagę oraz charakter wyjątkowego dnia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Tradycją jest, że nie tylko ubiór dzieci przystępujących do tego sakramentu, ale również wystrój kościoła czy właśnie sali, na której ma się odbyć poczęstunek, powinien symbolizować czystość. To już pierwszy krok do wyprawienia perfekcyjnego przyjęcia. Ważne jest, aby dać do zrozumienia dziecku, że to właśnie ono jest gościem specjalnym w tym dniu. Można to zrobić poprzez wyznaczenie dla niego miejsca u samego szczytu stołu. Trzeba również pamiętać o tym, że cała uwaga gości ma być skupiona na nim – aby mogło poczuć się wyjątkowe. Jeśli chodzi o jedzenie, warto wcześniej przedyskutować menu z obsługą restauracji, by zostało ono indywidualnie dopasowane do potrzeb zarówno naszych, jak i gości.

 

   Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej przez nasze dziecko jest dla niego wyjątkowym dniem. Musimy zatroszczyć się o to, aby nie czuło się zaniedbane – by cała uwaga skupiała się właśnie na nim. Tradycją jest już przygotowanie i wręczenie podarunków dziecku, które po raz pierwszy przyjęło Eucharystię. Kiedyś wręczało się głównie zegarki, złote łańcuszki z wisiorkami czy kolczyki, obecnie istnieje moda na nieco bardziej współczesne gadżety, takie jak tablety, telefony komórkowe czy laptopy. Nieważne, jaki jest prezent, ważne, aby dopełniał cały dzień, czyniąc go perfekcyjnym.

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie