Strona główna » Pielęgnacja skóry wrażliwej. Odkryj gamę kosmetyków do demakijażu skóry wrażliwej

Pielęgnacja skóry wrażliwej. Odkryj gamę kosmetyków do demakijażu skóry wrażliwej

przez PewnaPani
0 komentarz

""

   Skóra wrażliwa to coraz częstsza przyczyna wizyt pacjentów w gabinetach dermatologicznych. Specjaliści szacują, że z problemami cery wrażliwej może borykać się nawet połowa populacji. Taki typ skóry może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Pielęgnacja skóry wrażliwej powinna być odpowiednio dopasowana, aby jak najskuteczniej neutralizować wszelkie niekomfortowe objawy. Dowiedz się więcej o charakterystyce skóry wrażliwej i poznaj gamę kosmetyków do demakijażu La Roche Posay.

 

Charakterystyka skóry wrażliwej

 

   Skóra wrażliwa jest dość kapryśna i niezbyt łatwa w codziennej pielęgnacji. Może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, a także pojawiać się przy rozmaitych typach cery – od tłustej do normalnej. Niektórzy ludzie po prostu rodzą się z takim typem cery (mają to zapisane w kodzie genetycznym), inni z kolei doświadczyli nadmiernego uwrażliwienia się skóry pod wpływem różnych źródeł, a przede wszystkim złego trybu życia pełnego używek i nieodpowiedniej diety.

 

   Niezależnie od tego, czy skóra wrażliwa ma charakter wrodzony, czy też nabyty, jej objawy bardzo często są niekomfortowe, a niejednokrotnie nawet uporczywe, przez co znacznie pogarszają komfort życia.

 

   Skóra wrażliwa nazywana jest przez dermatologów skórą nadreaktywną, a to dlatego, że zbyt intensywnie reaguje na różnego typu bodźce. Zmienna temperatura, trudne warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia, czy nieodpowiednia pielęgnacja – to tylko niektóre czynniki, przed którymi skóra wrażliwa nie potrafi się obronić. Stąd też pochodzą wszystkie typowe symptomy tego typu cery: łuszczenie, przesuszenie, zaczerwienienie, wypryski, a nawet pojawienie się stanów zapalnych. Ponadto osoby ze skórą nadreaktywną stale uskarżają się na dokuczliwe swędzenie, pieczenie oraz uczucie ściągnięcia.

 

   Pielęgnacja skóry wrażliwej powinna odbywać się przy pomocy odpowiednich kosmetyków, bowiem wiele produktów dostępnych na rynku zawiera szereg potencjalnie szkodliwych substancji (np. alkohol, konserwanty), które mogą znacznie pogorszyć kondycję cery. Dlatego o tego rodzaju skórę należy dbać w sposób szczególny i wybierać kosmetyki specjalnie dla niej przeznaczone.

Kosmetyki do cery wrażliwej La Roche Posay

 

   La Roche Posay to marka, która jest zaanganżowana w leczenie dermatologiczne od ponad 30 lat. Wiele produktów tej firmy jest często polecanych na różne problemy skóry przez lekarzy specjalistów. To chyba najlepszy dowód potwierdzający skuteczność produktów La Roche Posay. Jednak oprócz tego warto także wspomnieć, że wszystkie kosmetyki tej marki powstają w laboratoriach farmaceutycznych, a ich tajnym składnikiem jest woda termalna La Roche Posay, która cechuje się wieloma dobroczynnymi właściwościami.

 

   Znając współczesne problemy skóry wielu osób francuska firma postanowiła stworzyć linię kosmetyków do demakijażu stworzoną specjalnie dla osób z cerą wrażliwą. Są to produkty, które jednocześnie wzmacniają barierę wodno-lipidową naskórka, a także wspomagają ochronę przed wszelkimi substancjami drażniącymi. Kosmetyki La Roche Posay są idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemami skóry wrażliwej.

Gama kosmetyków do demakijażu La Roche Posay przeznaczonych do skóry wrażliwej:


  • Fizjologiczna Pianka Oczyszczająca – dokładnie usuwa makijaż i delikatnie oczyszcza wrażliwą skórę zgodnie z zasadami formuł fizjologicznych. Skład tego kosmetyku jest bardzo łagodny, a co ważne, nie zawiera mydła, parabenów, alkoholu ani sztucznych barwników, które mogłyby powodować podrażnienia. Ponadto naturalne, kwaśne pH przywraca skórze zaburzoną równowagę.

  • Płyn Micelarny La Roche Posay – to delikatny preparat do demakijażu twarzy, ust i oczu. Jego formuła oparta jest na specjalnym roztworze fizjologicznym, który odpowiada potrzebom skóry wrażliwej. Płyn Micelarny La Roche Posay dokładnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy, a także nie zatyka porów.

  • Tonik Kojący o Fizjologicznym pH- jednocześnie łagodzi i tonizuje. Zawiera środki myjące dobrane bezpośrednio pod kątem tolerancji skóry wrażliwej, wodę termalną La Roche Posay o dobroczynnych właściwościach, a także naturalne pH. To kosmetyk przeznaczony do każdego rodzaju cery wrażliwej.

 

   Więcej informacji o kosmetykach do demakijażu skóry wrażliwej marki La Roche Posay, znajdziesz pod adresem: http://www.laroche-posay.pl/Mi%C4%99dzynarodowa/uroda/strona-g%C5%82%C3%B3wna-h.aspx 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie