Kobieta

Dzisiaj jest 23.01.2020. Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Porady z szuflady cześć 2

 

Już dziś kolejne porady z szuflady!


Zapraszamy na drugą część praktycznych porad, dziś między innymi o tym jak naprawić zepsuty suwak, jak czyścić skorzane przedmioty, jak pozbyć się starej tapety ze ściany.

- Nadaj zapach dymowi z kominka. Płonący kominek w zimne wieczory stwarza w domu kojącą atmosferę, o ile dym ma przyjemny zapach. Do palącego się ognia, wrzuć kilka skórek cytryny.

- Zreperuj zacięty suwak. Posmaruj ząbki zamka błyskawicznego mydłem. Łatwiej będzie się przesuwał.

- Usuń plamy z krwi. Plamy z krwi należy usuwać jak najszybciej. Działaj więc szybko, polej plamę octem, odczekaj 10 do 15 minut i osusz ściereczką. W razie konieczności powtórz i natychmiast upierz.

- Wyczyść skórzane torby i buty. Skóra naturalna będzie wyglądała jak nowa, jeśli wyczyścisz je miękką szmatką z kilkoma kroplami oliwki dziecięcej. Nie zapomnij zetrzeć na koniec resztek oliwki, suchą szmatką.

- Zedrzyj starą tapetę. Płyn do płukania tkanin ułatwi zerwanie starej tapety. Dolej do litra wody szklankę płynu i namocz nim tapetę, używając gąbki. Po 30 minutach zacznij zdzierać ją ze ściany.

 

CIEKAWOSTKA: Starożytni Egipcjanie myli zęby pastą, składającą się z popiołu z kopyt wołu, spalonych skorupek jaj, mirry, pumeksu i wody. Dawniej zęby czyścili tylko ludzie zamożni.

 

Część pierwsza TUTAJ

Magdalena Rutkowska

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Lecznicze soki Lecznicze soki
    Sok  to produkt, który otrzymujemy z dojrzałych, świeżych lub przechowywanych owoców. Ma wiele właściwości w zależności od jego składu.  Specjalnie dla [...]
 • Wypoczynek w sypialni a dobra szafa z lustrem Wypoczynek w sypialni a dobra szafa z lustrem
     W przeważającej liczbie mieszkań oraz domów nie wiadomo dlaczego na sypialnie przeznacza się najmniejsze pomieszczenie. W wielu przypadkach nie mają one więcej niż kilka [...]
 • Wiosenny czas feromonów Wiosenny czas feromonów
  Zimą człowiek czuje się przygnębiony, zniechęcony, nic mu się nie chce. Wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni nasz organizm ożywia się i wtedy wokół nas zaczynają krążyć [...]
 • Aerobik nie jest zły! Aerobik nie jest zły!
      Aerobik to trening, który jest oparty na intensywnej wymianie tlenowej, wpływa doskonale na kształtowanie wydolności aerobowej. Poprawia zdolność układu mięśniowego, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Lecznicze soki
 
  Sok  to produkt, który otrzymujemy z dojrzałych, świeżych lub przechowywanych owoców. Ma wiele właściwości w zależności od jego składu.  Specjalnie dla [...] czytaj więcej »