Kobieta

Dzisiaj jest 26.08.2019. Imieniny: Marii, Natalii, Sandry

Porady z szuflady cześć 2

 

Już dziś kolejne porady z szuflady!


Zapraszamy na drugą część praktycznych porad, dziś między innymi o tym jak naprawić zepsuty suwak, jak czyścić skorzane przedmioty, jak pozbyć się starej tapety ze ściany.

- Nadaj zapach dymowi z kominka. Płonący kominek w zimne wieczory stwarza w domu kojącą atmosferę, o ile dym ma przyjemny zapach. Do palącego się ognia, wrzuć kilka skórek cytryny.

- Zreperuj zacięty suwak. Posmaruj ząbki zamka błyskawicznego mydłem. Łatwiej będzie się przesuwał.

- Usuń plamy z krwi. Plamy z krwi należy usuwać jak najszybciej. Działaj więc szybko, polej plamę octem, odczekaj 10 do 15 minut i osusz ściereczką. W razie konieczności powtórz i natychmiast upierz.

- Wyczyść skórzane torby i buty. Skóra naturalna będzie wyglądała jak nowa, jeśli wyczyścisz je miękką szmatką z kilkoma kroplami oliwki dziecięcej. Nie zapomnij zetrzeć na koniec resztek oliwki, suchą szmatką.

- Zedrzyj starą tapetę. Płyn do płukania tkanin ułatwi zerwanie starej tapety. Dolej do litra wody szklankę płynu i namocz nim tapetę, używając gąbki. Po 30 minutach zacznij zdzierać ją ze ściany.

 

CIEKAWOSTKA: Starożytni Egipcjanie myli zęby pastą, składającą się z popiołu z kopyt wołu, spalonych skorupek jaj, mirry, pumeksu i wody. Dawniej zęby czyścili tylko ludzie zamożni.

 

Część pierwsza TUTAJ

Magdalena Rutkowska

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Ważne informacje o świńskiej grypie Ważne informacje o świńskiej grypie
    Świńska grypa – A/H1N1    Świńska grypa, nazywana również grypą meksykańską, to inaczej mutacja wirusa grypy A/H1N1. Skąd się wzięła ? Jakie są jej [...]
 • WARSAW FASHION WEEKEND WARSAW FASHION WEEKEND
  O godzinie 17 na warszawskiej Pradze w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 rozpoczęło się wielkie wydarzenie modowe jakim jest WARSAW FASHION WEEKEND. Spotkają się tam wszyscy miłośnicy mody, [...]
 • Gryzoń w domu? To nic strasznego! Gryzoń w domu? To nic strasznego!
      Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie w domu szczura czy myszy było nie do pomyślenia. Te małe gryzonie kojarzyły się raczej z plagą niż słodkim zwierzątkiem domowym. [...]
 • Miłość na wózku Miłość na wózku
  Bycie w związku z osobą niepełnosprawną kojarzy nam się z niełatwym życiem. Zwłaszcza gdy to mężczyzna potrzebuje pomocy. Gdzie wciąż żyjąc stereotypami uważamy,  że to właśnie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Ważne informacje o świńskiej grypie
 
  Świńska grypa – A/H1N1    Świńska grypa, nazywana również grypą meksykańską, to inaczej mutacja wirusa grypy A/H1N1. Skąd się wzięła ? Jakie są jej [...] czytaj więcej »