Kobieta

Dzisiaj jest 22.09.2021. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Truskawkowe szaleństwo

Truskawki - owoce o właściwościach odżywczych,  leczniczych , polecane dla osób z nadwagą jak i osób z problemami chorobowymi. 


Truskawki jak wiemy , są najlepsze w sezonie i najlepiej smakują naszej rodzinie . Polska truskawka zaczyna pojawiać się na naszym rynku z reguły w drugiej połowie maja  i smakuje najlepiej .


Wartość odżywcza truskawek w 100g  zawiera , aż 60mg witaminy C  ,posiada także witaminy z grupy B , A i E. W owocach , znajduje się  także błonnik pokarmowy , potas , magnez , sód a także kwas foliowy . Ma zastosowanie w postaci mikroelementów,  chroniąc nas przed anemia gdyż posiada w sobie żelazo.  Warto podawać truskawki dzieciom nie tylko ze względu na ich bogate właściwości witaminowe ale także dla tego , że truskawka ma w sobie wapń i fosfor , wzmacniające kości. 


Truskawki w zastosowaniu dietetyczny , są nie ocenione . Posiadają w sobie pektyny pobudzające prace jelit , oraz kwasy organiczne regulujące trawienie i przyspieszające trawienie .

 

 Uwaga !!!

  TRUSKAWKI W 100G MAJA TYLKO 28 KALORII .

 Są to owoce , które możemy jeść bez obaw będąc na diecie . Truskawki obniżają poziom złego cholesterolu i utrudniają wchłanianie tłuszczu . Cukier zawarty w tych owocach ma bardzo niski indeks glikemiczny .


Truskawki mają również swoje zastosowanie w urodzie . Posiadają kwasy AHA oraz witaminę PP , które utrzymują skórę w dobrej kondycji .Truskawka , wspomaga również osoby chorujące na reumatyzm a także osoby zmagające się z chorobami wątroby,  nerek ponieważ obniżają kwasowość moczu. 

Uwielbiamy truskawki , są naszym rodzimym skarbem . Nie dość,  że mają szerokie zastosowanie odżywcze i pielęgnacyjne to również są bardzo smaczne .

 

 

Autor: Magdalena Rutkowska 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Koktajlowe sukienki DAGNEZ Koktajlowe sukienki DAGNEZ
  Krakowska firma DAGNEZ specjalizuje się w produkcji sukien i strojów okazjonalnych, wieczorowych oraz ślubnych. Na szczególna uwagę zasługuje linia sukienek koktajlowych. [...]
 • Wylecz drobne otarcia naturalnymi sposobami Wylecz drobne otarcia naturalnymi sposobami
      Otarcia skóry zwykle występują, gdy odsłonięta skóra jest uszkodzona przez nagły kontakt z szorstką powierzchnią, co powoduje, że górna warstwa [...]
 • Size plus ma kłopot Size plus ma kłopot
  Każda z nas zmagała  się  z tzw. dodatkowym brzuszkiem, każda z nas chociaż raz w życiu była na drakońskiej diecie i każda z nas wie jaki to straszny zawód nie mieścić [...]
 • Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje? Co to jest aromaterapia i w jakim celu się ją stosuje?
     W dzisiejszych czasach życie większości kobiet upływa w zawrotnym tempie - pracujemy, studiujemy, zajmujemy się rodziną, domem, staramy się żyć zdrowo, a w tym wszystkim [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Koktajlowe sukienki DAGNEZ
 
Krakowska firma DAGNEZ specjalizuje się w produkcji sukien i strojów okazjonalnych, wieczorowych oraz ślubnych. Na szczególna uwagę zasługuje linia sukienek koktajlowych. [...] czytaj więcej »