Strona główna » Wiosenne przesilenie

Wiosenne przesilenie

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Do wiosny zostało już naprawdę niewiele czasu, jednak zanim ta zagości na dobre, wielu ludzi będzie wzmagać się z wiosennym przesileniem. Sprawdź, jak je rozpoznać i jak z nim walczyć!

Przesilenie wiosenne dotyka bardzo dużą grupę ludzi, w różnym wieku. Lekarze określają to jako przypadłość, którą przypisują do czasu, kiedy zmienia się pora roku. Wówczas bardzo wiele czynników oddziałuję na organizm, stawiając przed nim nie lada wyzwanie. Takie bodźce to np. skrajnie różne i szybko zmieniające się temperatury powietrza, a także zmiana poziomu niektórych hormonów. Przesilenie wiosenne związane jest ze zmianami, które zachodzą w przyrodzie.

 

Objawy przesilenia

Objawy, które pojawiają się, wraz z odejściem zimy, charakteryzują się w różny sposób, każdy może odczuwać to zjawisko inaczej. W tym okresie częściej występują choroby, które biorą się z osłabienia organizmu, gdyż podczas zimy organizm narażony jest na duże deficyty witamin. Możemy borykać się z infekcjami, czasem przewlekłymi, lub anemią, spowodowaną niskim wskaźnikiem żelaza w organizmie. Czas, w którym zbliża się wiosna, może także wpływać na ciągłe poczucie senności oraz problemy z koncentracją. W wiosennym przesileniu częściej miewamy bóle głowy, jesteśmy przygnębieni, a nawet rozdrażnieni. Objawy te mogą występować jedynie jednostkowo.

 

Jak radzić sobie z wiosennym przesileniem?

Bez wątpienia najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tym zjawiskiem, będzie zmiana diety na taką, która dostarczy solidnego energetycznego zastrzyku. Na talerzu powinny znaleźć się produkty, które bogate są w witaminy z grupy B, w magnez i żelazo, a także witaminy D, E i A. Znajdziemy je w rybach, jajkach, owocach i warzywach. Jeżeli czujesz, że mimo rozsądnej diety nie dostarczasz takiego zapotrzebowania witamin, ile potrzebuję twój organizm, możesz wspomóc się suplementami diety, które pomogą ci je uzupełnić.  Bardzo ważny jest także ruch, podczas którego dotlenia się organizm, staraj się też jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Możesz także oczyścić organizm, sięgając po herbaty ziołowe i owocowe, pij także dużo wody mineralnej. 

 

 

J.

fot. Joanna Polis

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie