Kobieta

Dzisiaj jest 01.03.2021. Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

Wypoczynek w sypialni a dobra szafa z lustrem

   W przeważającej liczbie mieszkań oraz domów nie wiadomo dlaczego na sypialnie przeznacza się najmniejsze pomieszczenie. W wielu przypadkach nie mają one więcej niż kilka metrów. W takich klitkach trudno jest urządzić funkcjonalną sypialnię, miejsce, w którym nie tylko będzie można wypocząć.

 


   Sypialnia jest również miejscem w którym przechowuje się większość odzieży oraz mniej potrzebnych rzeczy. Niewielkie wymiary sypialni oraz funkcje, które się od niej oczekuje, sprawiają iż potrzebne jest zastosowanie pewnych rozwiązań wykorzystujących każdy centymetr tego pomieszczenia.


   Dla każdego najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. W niewielkich sypialniach można zapomnieć o wymyślnych łożach o nietypowych kształtach, gdzie ozdobniki zajmują więcej miejsca niż powierzchnia do spania. Warto zainteresować się raczej łóżkiem w nowoczesnym stylu, w którym można również pochować mniej używane rzeczy, jak na przykład walizki, ubrania zimowe, czy też sprzęt sportowy. Takie łóżko funkcjonalne łóżko nie musi oznaczać, że nie może być stylowe. Może oczywiście, ale proszę nie liczyć na to, że będzie to styl Ludwika XIV. To nie ten gabaryt sypialni.

   Jeśli chodzi o powierzchnię spania –również ona powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Jak obliczyli specjaliści optymalne łóżko dla dwojga ma szerokość około 160cm z 20 centymetrowym odchyleniem w jedną lub drugą stronę. Ważniejsza od szerokości jest sprawa dobrania materaca.


   Kolejnym bardzo ważnym meblem w sypialni jest szafa. Można do tego pomieszczenia wstawić zarówno klasyczne szafy wolnostojące jak i szafy zabudowane. W mniejszych sypialniach lepszym rozwiązaniem wydają się szafy zabudowane, ale nie pasują one do każdego wystroju wnętrz. Ważne jest by to był mebel pojemny. Pamiętać trzeba, że właśnie w tym meblu trzeba zmieścić większość odzieży, o ile nie posiada się osobnej garderoby. Warto pomyśleć o tym by w sypialniach wstawić szafy z lustrem. Decydując się na szafy zabudowane można uzyskać wiele ciekawych rozwiązań, które pozwolą na przechowywanie w takich szafach nie tylko odzieży, ale również gadżetów wykorzystywanych na co dzień, a które nie koniecznie powinny być na widoku.


   Urządzając sypialnię, warto pomyśleć również o miejscu na nawet niewielką komodę, w której będzie można przechować bieliznę. W przeciwnym wypadku, bieliznę trzeba będzie przechowywać w szafie. Większość jednak woli, aby bieliznę mieć pod ręką. Dodatkowo można pomyśleć o nocnych stolikach, jednak te elementy umeblowania są zależne od miejsca, które trzeba dodatkowo wygospodarować.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają? Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają?
  Podobno nasze sny są odzwierciedleniem duszy, ale także i rzeczywistości, w której dominują ukryte za dnia pragnienia. Czasami jedynie tam istnieje możliwość ich spełnienia, ale nie [...]
 • Alternatywa dla botoksu Alternatywa dla botoksu
  Od zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej oczekujemy coraz lepszych i bardziej spektakularnych efektów. Zależy nam na jak najbardziej widocznych i natychmiastowych zmianach, lecz wielu z [...]
 • Dekoracja i osłona okna za pomocą firanki Dekoracja i osłona okna za pomocą firanki
  Dekoracja i urządzenie naszych czterech kątów potrafi być nie lada zadaniem. Składają się na nie dobór odpowiednich mebli, wykończenie ścian i podłogi, a także aranżacji [...]
 • Oryginalne prezenty dla zakochanych Oryginalne prezenty dla zakochanych
     Walentynki to święto zakochanych, które jest obchodzone 14 lutego. W tym dniu wyznania miłosne są dopuszczalne pod każdą postacią. Pary obdarowują się upominkami i [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Sny, sny, sny... Jak je interpretować? Co oznaczają?
 
Podobno nasze sny są odzwierciedleniem duszy, ale także i rzeczywistości, w której dominują ukryte za dnia pragnienia. Czasami jedynie tam istnieje możliwość ich spełnienia, ale nie [...] czytaj więcej »