Strona główna » Zacznij dzień aktywnie – poranne ćwiczenia

Zacznij dzień aktywnie – poranne ćwiczenia

przez PewnaPani
0 komentarz

Straciłaś motywację do pracy? Z dnia na dzień czujesz się coraz bardziej zmęczona? Nie od dziś wiadomo, że poranne ćwiczenia orzeźwiają i oczyszczają umysł, a także sprawiają, że w pracy jesteśmy bardziej efektywni, to znaczy szybciej wykonujemy swoje zadania, robimy to zdecydowanie lepiej, a kiedy skończymy nie odczuwamy dużego zmęczenia. Dlaczego tych kilka prostych ćwiczeń zaraz po przebudzeniu jest tak ważne dla naszego organizmu?

Udowodniono, że wykonanie zaledwie kilku pompek i przysiadów z rana poprawia nie tylko ogólne zdrowie organizmu, ale i samopoczucie oraz podnosi efektywność pracy. Na tym etapie warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto wykonywać poranne ćwiczenia? Ile jest ludzi, tyle jest zdań. Każda z Was odpowie na to pytanie w sposób wygodny dla siebie. Dlaczego tak jest? Otóż, organizm się broni. Osoby, które wykonują poranny zestaw ćwiczeń odpowiedzą pozytywnie na to pytanie i pewnie będą zachęcać każdego, że tych kilka ruchów z rana więcej to dobre rozwiązanie. Natomiast te, dla których ważniejszy jest sen dłuższy o kilka minut, aniżeli własne, lepsze samopoczucie i zdrowie będą zapewniać, że kawa orzeźwia je wystarczająco. Te osoby gorąco zachęcam do poświęcenia choćby 5 minut snu, na rzecz porannej gimnastyki, ponieważ każdy, niezależnie od płci, wieku czy aktualnego stanu zdrowia może osiągnąć wiele korzyści z gimnastyki o poranku.

Więcej energii i zapału do pracy

Najbardziej korzystnym zjawiskiem po wykonaniu ćwiczeń jest pozbycie się porannej ospałości. Ponadto zostaje pobudzone krążenie krwi, ponieważ do mózgu zostaje dostarczona duża ilość świeżego tlenu, dzięki temu, w pracy czy w szkole możemy osiągać lepsze wyniki, a organizm nie odczuwa zmęczenia. Nowe wyzwania staną się dla Ciebie przysłowiową "bułką z masłem"!

Regulacja cyklu dnia i nocy

Niejednokrotne badania, stwierdzają, że poranne ćwiczenia mają korzystny wpływ na cykl dobowy organizmu. Regularne pobudki sprawiają, że z biegiem czasu, wstawanie, nawet wczesnym porankiem, stanie się łatwe i przyjemne. Ćwiczenia, wykonywane rano, będą przekazywać informacje o końcu fazy snu oraz pobudzać organizm do poprawnego działania w ciągu dnia.

Korzystna przemiana materii

Spalanie kalorii przy codziennych czynnościach staje się łatwiejsze, kiedy o poranku wykonamy chociaż lekki, ogólny rozruch ciała. Po takich ćwiczeniach poprawiony zostaje metabolizm, a zbędne składniki pokarmu zostają wydalone. Poranna aktywność ma także wpływ na wagę ciała – pozwala zachować optymalny wskaźnik BMI, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na otyłość.

 

To tylko trzy korzyści, napływające z porannego wysiłku, które chciałem nieco przybliżyć, aby przekonać Was, że gimnastyka z rana ma sens. Istnieje natomiast dużo innych powodów, dla których na prawdę warto zacząć wykonywać poranne ćwiczenia. Można zachęcać w nieskończoność, ale najlepiej jest sprawdzić samemu i przekonać się na przykładzie własnego organizmu. Na początku może okazać się niebywale trudno, ale przecież na tym polega życie… W końcu czego się nie robi dla zdrowia!

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie