Kobieta

Dzisiaj jest 18.02.2018. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Bezpieczne wakacje

Lato to czas odpoczynku i beztroski. Nie można jednak zapominać o niebezpieczeństwach czyhających w czasie podróży, nad morzem, w górach oraz innych miejscach, które odwiedzamy w czasie wakacyjnym. Oto kilka rad, o których warto pamiętać.

 

1.     Uwaga na złodziei

 

Okres letni sprzyja podróżom, w pociągach i autokarach przybywa pasażerów, powstaje tłok, a to z kolei sprzyja pojawieniu się kieszonkowców. Dlatego nie powinno się trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu, aby zminimalizować ryzyko utraty wszystkich środków przeznaczonych na wakacje. Bagaże także zawsze miejmy na oku, gdyż również one mogą paść łupem złodziei.


2.      Kontakt ICE

W sytuacji wypadku, gdy nie ma z nami nikogo znajomego, niezwykle ważny może okazać się kontakt ICE, a więc numer telefonu pod nazwą „ICE”, pod który ratownicy dzwonią, aby uzyskać szczegółowe informacje o ofierze wypadku, której starają się pomóc. „Kontaktem ICE” powinna być osoba, która nas świetnie zna i orientuje się w sprawach związanych z naszym zdrowiem, np. grupa krwi, uczulenia czy przebyte choroby.


3.      Niebezpieczne góry

W górach jesteśmy szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Częste zmiany poogody, niekorzystne warunki na trasie i nieodpowiednie przygotowanie do wędrówki mogą okazać się zgubne. Dlatego przed wyjściem należy poinformowac kogoś w jakie rejony mamy zamiar się wybrać, zabrać ze sobą czapkę, rękawiczki oraz wygodne obuwie. Ważne jest, by nie plnować trasy przekraczającej nasze możliwości i umiejętności. Warto także zapakować coś do jedzenia oraz wodę.


4.      Zdradliwa woda

Nie dajmy porwać się wakacyjnemu szaleństwu i pamiętajmy o bepieczeństwie nad wodą. Przestrzegajmy zasad panujących na plaży i nie wypływajmy w miejsca niedozwolone. W mediach wciąż słyszymy o śmiałkach skaczących do wody „na główkę”, których popisy często kończą się tragicznie. Powinniśmy zadbać, by takich przypadków było coraz mniej. Dodatkowo, podczas upałów nie szukajmy ochłody w zimnej wodzie, gdyż może to spowodować szok termiczny.

 

 

Warto zadbać o to, by okres wakacyjny spędzić nie tylko beztrosko, ale przede wszystkim bezpiecznie, tak, by potem w pełni sił wrócić do pracy.


 

Aneta Borzyszkowska

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Peeling do twarzy, co warto o nim wiedzieć? Peeling do twarzy, co warto o nim wiedzieć?
  Peeling działa złuszczająco na skórę, dzięki niemu staje się ona gładka i świeża. Głęboko ją oczyszcza, nadając jej blasku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć, i jaki [...]
 • Recykling na czerwonym dywanie Recykling na czerwonym dywanie
  W świecie mody zapanowała… moda na tworzenie odzieży z wszelkich możliwych materiałów poza materiałami sensu stricte i poza materiałami pochodzenia zwierzęcego. Trend Eko [...]
 • Dania regionalne ciągle królują na polskim stole! Dania regionalne ciągle królują na polskim stole!
     Polska kuchnia nie byłaby tak bogata, gdyby nie historia naszego kraju. Granice naszego państwa na przestrzeni wieków ciągle się zmieniały, a silne wpływy krajów [...]
 • Wyraź siebie – wręczając kwiatowy upominek Wyraź siebie – wręczając kwiatowy upominek
    Powszechnie wiadomo, że nic nie wyraża lepiej naszych uczuć, jak bukiet kwiatów. Najlepiej z załączonym bilecikiem lub pudełkiem czekoladek. Ale co jeśli, nie starczy nam [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Peeling do twarzy, co warto o nim wiedzieć?
 
Peeling działa złuszczająco na skórę, dzięki niemu staje się ona gładka i świeża. Głęboko ją oczyszcza, nadając jej blasku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć, i jaki [...] czytaj więcej »