Strona główna » Czym jest miłość?

Czym jest miłość?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Czym jest miłość? Czym się ona objawia? Każdy z nas chce zrozumieć czym jest miłość i do pewnego stopnia wiemy o niej naprawdę dużo. Wszyscy chcemy ją poczuć. Niemniej jednak dla większości ludzi miłość jest tajemnicą i czują, że nie udało im się doświadczyć takiego uczucia jakiego pragną.

 

Miłość to niewyczerpane źródło. Jest to wybuchowa i uwalająca moc poruszająca zarówno ciało jak i duszę. Miłość sprawia, że człowiek stoi prosto i patrzy prosto w oczy.

 

Pragniemy doświadczyć wyidealizowanej miłości, która została ukazana w wielu filmach, powieściach, piosenkach, wierszach. To wszystko przyczynia się do tworzenia „Ideologii Romantycznej” a są to, przekonania, że obiekt miłości jest wszystkim dla osoby zakochanej, więc miłość jest wszystkim, czego człowiek potrzebuje. Tak naprawdę prawdziwa miłość trwa wiecznie i pokona wszystkie przeciwności. Ludzie kochający się prawdziwie są połączeni- stają się jedną osobą. Miłości nie można zastąpić i polega na wyłączności i wreszcie miłość jest czysta i uniemożliwia czynienie zła.

 ""

Słownikowa definicja słowa „miłość” mówi, iż jest to silne uczucie, które przejawia się w relacji do drugiej osoby, połączone z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią. Można też zadać sobie pytanie czy tak naprawdę jest? Czy dzięki niej jesteśmy silniejsi i odporniejsi na wszelkiego rodzaju życiowe porażki, przeciwności losu?

 

Miłość jest czymś pięknym to na pewno. Pozwala uwierzyć człowiekowi, że świat w którym żyje nie jest taki zły. Jest takim naszym prywatnym antybiotykiem na problemy z którymi się borykamy  i sprawy z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Jednak zagłębiając się w tym pojęciu można dojść do wniosku, że każdy z nas opisałby miłość w inny sposób.

 

Jednak w życiu nie jest tak kolorowo i prosto. Coraz więcej ludzi unika rozmów na ten temat. Każdy z nas był nieraz zakochany bez wzajemności, a to wiążę się z ogromnym cierpieniem. Nikt z nas nie lubi tego uczucia ale może ono pomaga nam dostrzec nawet najmniejszy powód z którego moglibyśmy być zadowoleni.

 

Zastanówmy się choć przez chwilę jak to by było bez niej. Jaki byłby świat, jacy ludzie byliby w stosunku do innych. Bardzo trudno to sobie wyobrazić.

 

Podsumowując miłość to miłość na całe życie i umiejąca pokonać nawet największe problemy wspólnie nie osobno. Takiej miłości życzę każdemu z Was!

 

 

Marta Łuczak

 

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie