Kobieta

Dzisiaj jest 28.09.2022. Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Co daje nam wysiłek fizyczny?

 

„Sport to zdrowie” – na pewno nie raz to słyszałyśmy. Łatwo jednak to powiedzieć, ale czasami trudniej zrobić. Wysiłek fizyczny niektórym kojarzy się z męką. Powinnyśmy jednak zacząć patrzeć na to z innej strony i zastanowić się co zyskujemy dla naszego zdrowia dzięki wysiłkowi fizycznemu?


 

NA CO WPYWA WYSIŁEK FIZYCZNY?

 

Z pewnością wpływa on na nasze serce. Serce jest silniejsze i przy jednym „uderzeniu” może przepompować więcej krwi, dzięki czemu jest bardziej wydajne i może pracować wolniej. Korzyści można zaobserwować również w mięśniach i układzie kostnym. Stawy pod wpływem ruchu stają się lepiej ukrwione i odżywione, pobudza się czynność kaletek maziowych. Również masa i gęstość kości wzrasta. Ćwicząc regularnie zwiększamy pojemność płuc oraz wzmacniamy mięśnie oddechowe. Ruch pomaga nam również utrzymać poprawny poziom cholesterolu oraz zwiększyć naszą odporność. Podczas wysiłku wydzielane są tak zwane endorfiny, które sprawiają, że po treningu jesteś w dobrym nastroju.

 

ILE RAZY DZIENNIE I JAK DŁUGO?

 

Według WHO my, osoby dorosłe, powinnyśmy ćwiczyć 150 min tygodniowo (aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności). Jeżeli rozłożymy to na cały tydzień, powiedzmy prawdę, to nie jest wcale dużo. W ciągu dnia na pewno powinnyśmy znaleźć trochę czasu i poświęcić je naszemu zdrowiu, ponieważ ono jest najważniejsze. Ten czas oczywiście jest dla osób przeciętnych, którzy nie mają nadwagi oraz chorób, które mogły by przeszkadzać w aktywności.

 

JAKA AKTYWNOŚĆ?

 

Mamy do wyboru szereg różnych aktywności. Standardowa propozycja to bieganie. Możemy również rozpocząć przygodę z przedmiotami, z którymi miałyśmy na pewno styczność w dzieciństwie. Chodzi tu o hula hoop i skakankę. Jest to również świetna opcja na wysiłek na świeżym powietrzu. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się lato, dni są dłuższe, możemy spędzić letni wieczór na małej aktywność. W zimę nie możemy jednak pozwolić sobie na takie wieczorne wyjścia. Zimą możemy przenieść się na siłownie i tak dbać o swoje zdrowie.

 

 

 

Czasami zapominamy, jak bardzo wysiłek fizyczny jest ważny. Szczególnie osoby, które spędzają większość dnia siedząc w pracy powinny o tym pamiętać. Jeżeli masz teraz czas, a za oknem świeci piękne słońce, wyjdź na powietrze i zacznij przygodę  z aktywnością fizyczną.

    

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Koniec z suchą skórą! Koniec z suchą skórą!
  Która z nas, drogie Panie, nie ma problemów ze swoją cerą? Zbyt sucha lub zbyt tłusta skóra niejednej z nas spędza sen z powiek. Wiosna to czas odnowy, czemu by więc nie [...]
 • Kamyk w bucie, piasek pod powiekami Kamyk w bucie, piasek pod powiekami
      Dopóki nie zaczynają nam szwankować oczy, nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo ważne jest, żeby były zdrowe. Żyjemy w złudzeniu, że oczy służyć nam będą [...]
 • Sporty zimowe Sporty zimowe
  Zima ach ta zima...No właśnie są osoby, które nie zważają na minusową temperaturę za oknem ani na to, że za oknem pada śnieg. Niektórzy wykorzystują tą porę roku, [...]
 • Lekka odsłona makaronowych przysmaków Lekka odsłona makaronowych przysmaków
        Moda na zdrowe odżywianie trwa. Coraz częściej przywiązujemy wagę do tego co jemy. Czytamy etykiety, liczymy kalorie, poszukujemy wysmakowanych inspiracji na zdrowe [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Koniec z suchą skórą!
 
Która z nas, drogie Panie, nie ma problemów ze swoją cerą? Zbyt sucha lub zbyt tłusta skóra niejednej z nas spędza sen z powiek. Wiosna to czas odnowy, czemu by więc nie [...] czytaj więcej »